Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

OSN rozšířila sankce proti KLDR kvůli raketovým zkouškám

OSN
OSN
Foto: Pixabay

New York - Rada bezpečnosti OSN dnes rozšířila sankce proti Severní Koreji za její opakované zkoušky raket.

Jde o první rezoluci, kterou vypracovaly společně Spojené státy a Čína, která platí za spojence KLDR, od nástupu amerického prezidenta Donalda Trumpa do úřadu, uvedla agentura Reuters.

Rada bezpečnosti přijala vůči KLDR sankce poprvé v roce 2006 a od té doby je opakovaně zpřísnila v reakci na pět severokorejských jaderných testů a množství raketových zkoušek.

Sankce v zásadě rozšiřují seznam společností a jednotlivců z KLDR, kterým jsou zmrazována zahraniční aktiva a je omezována možnost cestovat. Nyní šlo o čtyři společnosti a 14 osob.

Témata:  OSN (Organizace spojených národů) Severní Korea USA

Související

Aktuálně se děje

7. listopadu 2025 8:16

Brzobohatý byl připraven na rozsudek ve sporu s Kuchařovou. Zase je všechno jinak

V Česku jde o jednu z nejsledovanějších kauz. Spor mezi bývalými manželi Ondřejem Brzobohatým a Taťánou Kuchařovou se táhne už dlouho, ale pomalu spěje k rozsudku. Padnout měl v těchto dnech, jenže nakonec je zase všechno jinak. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Sergej Lavrov

Lavrov záhadně zmizel. Spekuluje se o jeho pádu

Zprávy o tom, že Sergej Lavrov, který je již déle než dvacet let hlavní tváří ruské diplomacie, chyběl na středečním důležitém zasedání Rady bezpečnosti Ruska, kde se jednalo o možném obnovení jaderných testů, vyvolaly v Moskvě značné spekulace. Lavrov byl totiž jediným stálým členem rady, který se jednání s prezidentem Vladimirem Putinem neúčastnil, což podnítilo intenzivní debaty o potenciálních otřesech v čele ruské diplomacie.