Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Veřejnost zná identitu první oběti teroru v Londýně. Kanaďanka zemřela snoubenci v náručí

Dodávka najela do lidí v Londýně (3.6.2017)
Dodávka najela do lidí v Londýně (3.6.2017)
Foto: Twitter

Londýn - První veřejně známou obětí sobotního teroristického útoku v Londýně je Kanaďanka (30). Zasáhla ji dodávka atentátníků na mostě London Bridge, kde byla se svým snoubencem.

Žena mu zemřela v náručí, uvedla podle agentury AP na facebooku sestra snoubence.

V neděli francouzské ministerstvo zahraničí oznámilo, že při atentátu zahynul jeden Francouz. Zraněno bylo podle něj dalších sedm Francouzů, z toho čtyři vážně, a jeden se stále pohřešuje. Podle britských médií utrpěli zranění i dva Novozélanďané a jeden Němec.

Zraněni byli také čtyři Australané. Dva z nich útočníci pobodali do krku, tito zranění se zotavují, jeden je na cestě do vlasti, uvedl australský premiér Malcolm Turnbull. Vláda má podle něj "skutečné obavy" o další dva zraněné Australany.

V Londýně se dnes dopoledne uskuteční další schůzka vládního výboru pro mimořádné situace COBRA. Podle serveru Sky News se očekává také tisková konference v hlavní mešitě na východě Londýna, která je jednou z největších v Evropě.

Témata:  teroristické útoky v Londýně Velká Británie Kanada Francie

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:46

Rusko si našlo nový cíl číslo jedna. Polsko

Marija Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí, varovala, že nově otevřená americká základna protiraketové obrany v severním Polsku zvyšuje úroveň jaderného ohrožení a stává se prioritním cílem pro Rusko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.