reklama

Organizátoři vyzvali, aby lidé na manifestaci přišli s maltskou vlajkou a bez znaku politické příslušnosti. Na shromáždění nesmí promluvit zvolení zástupci, informovala agentura AFP.

Novinářka zahynula v pondělí. Pod její vůz někdo umístil bombu, zřejmě semtex, uvedla policie. Krátce poté, co vyjela z domova, exploze odmrštila vůz hluboko do pole. Vyšetřovatelé uvedli, že bomba byla odpálena na dálku mobilním telefonem. Maltská vláda v sobotu nabídla milion eur (25,7 milionu Kč) a ochranu za informace o tom, kdo novinářku zavraždil.

Ve všech maltských novinách se dnes objevil slogan "Pero je silnější než strach". "Novináři nebudou umlčeni", "Nemáme strach", "Všude, kam se člověk podívá, jsou podvodníci" zněla hesla na transparentech mírového pochodu ve Vallettě.

"Stát má na rukou krev, v zemi jako je tahle, už se nedá dále žít. To, co se stalo Daphne, nás rozhořčilo, ale může se to stát komukoli," řekla AFP účastnice průvodu Francesca Aquilinová. "Někdo za to musí převzít odpovědnost," uvedl Massimo Abela.

reklama