Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Policisté unikli spravedlnosti: Za brutální zbití bratra srbského prezidenta nepadl trest

Policisté ve Srbsku
Policisté ve Srbsku
Foto: miamiherald.com

Bělehrad - Osm příslušníkům speciální policejní jednotky před třemi lety při ostraze pochodu homosexuálů napadli bratra nynějšího srbského prezidenta Aleksandara Vučiče. Vrchní soud v Bělehradu dnes rozhodl, že do vězení nepůjdou.

Více než desítka policistů v neděli 28. září 2014 při střežení pochodu homosexuálů tvrdě zasáhla proti čtyřčlenné skupině, která za ně chtěla projít. Jak později vyšlo najevo, tvořili ji Vučičův bratr Andrej, starosta Bělehradu Predrag Mali a dva doprovázející příslušníci vojenské policie.

Záběry z incidentu, které pořídila televizní stanice N1 a které se objevily na webu, ukázaly, že zákrok byl očividně nepřiměřený a zbytečně brutální.

Prokuratura navrhla pro sedm obžalovaných dva roky odnětí svobody a pro jednoho rok. Předsedkyně soudního senátu dnes ale oznámila, že šesti souzeným se ukládá podmíněný trest šesti měsíců vězení s dvouletým odkladem a jednomu osmiměsíční trest s tříletým odkladem. Jeden policista byl viny zproštěn.

Soudkyně v odůvodnění rozsudku uvedla, že soud na základě svědeckých výpovědí a videozáznamu odmítl tvrzení obžalovaných, že byli napadeni a že se jen bránili.

Témata:  Srbsko policie Srbsko

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:46

Rusko si našlo nový cíl číslo jedna. Polsko

Marija Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí, varovala, že nově otevřená americká základna protiraketové obrany v severním Polsku zvyšuje úroveň jaderného ohrožení a stává se prioritním cílem pro Rusko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.