Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Asad dělá čistku, vyměnil v syrské vládě několik ministrů

Bašár Háfiz al-Asad je od roku 2000 prezidentem Sýrie. Jeho otcem je předchozí prezident Háfiz al-Asad.
Bašár Háfiz al-Asad je od roku 2000 prezidentem Sýrie. Jeho otcem je předchozí prezident Háfiz al-Asad.
Foto: presidentassad.net

Damašek - Tři ministry vyměnil ve své vládě syrský prezident Bašár Asad. Noví lidé povedou ministerstva obrany, průmyslu a informací. Dnes to uvedla agentura Reuters.

Novým ministrem obrany bude dosavadní náčelník generálního štábu syrské armády, generál Alí Abdalláh Ajúb. Jeho předchůdce generál Fahd Faradž byl v čele rezortu od roku 2012.

Ministrem průmyslu se nově stal Muhammad Mázin Alí Júsif a do čela rezortu informací zamířil Imád Abdalláh Sará, který byl ředitelem syrské státní televize a rádia.

Důvod změn v čele ministerstev syrská státní televize neuvedla. Přišly po roce, ve kterém se syrské armádě dařilo v boji proti protivládním povstalcům i radikálům z organizace Islámský stát (IS).

Asad se nicméně dlouhodobě značně spoléhá na pomoc svých spojenců Ruska a Íránu. Loni v prosinci ruský prezident Vladimir Putin ovšem nařídil postupné stažení ruských sil ze Sýrie.

Témata:  Sýrie Bašár Asad

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:46

Rusko si našlo nový cíl číslo jedna. Polsko

Marija Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí, varovala, že nově otevřená americká základna protiraketové obrany v severním Polsku zvyšuje úroveň jaderného ohrožení a stává se prioritním cílem pro Rusko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.