Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Rusko přišlo v Sýrii o sedm letounů

Ruské bojové letectvo v Sýrii
Ruské bojové letectvo v Sýrii
Foto: mil.ru

Moskva - Ruská armáda přišla na konci prosince při útoku na svou leteckou základnu Hmímín v Sýrii o nejméně sedm letounů.

S odvoláním na své vojenské zdroje o tom ve středu informoval ruský list Kommersant s tím, že je to největší jednorázová ztráta letecké techniky od vstupu do válečného tažení v zemi v září 2015. Ruské ministerstvo obrany zprávu nekomentovalo.

Rusko podle informací Kommersantu ztratilo v poslední prosincový den nejméně čtyři bombardéry Su-24, dva stíhací stroje Su-35S a transportní letoun An-72. Zničen byl také sklad munice. Při útoku, který provedli islamisté, utrpělo zranění deset vojáků.

Ve středu ruské ministerstvo obrany oznámilo, že v Sýrii 31. prosince kvůli technické poruše havaroval ruský vrtulník Mi-24. Oba piloti zahynuli, palubní technik byl zraněn.

Témata:  Sýrie Rusko Ruská armáda

Související

Aktuálně se děje

9. července 2025 20:15

Důchody 2026: Příští valorizaci doprovodí novinka. Tohle už nebude automatické

Důchody se v lednu budou opět valorizovat, ale jedna věc bude jinak. Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) již nyní informovala, že nebude automaticky zasílat valorizační oznámení o zvýšení důchodu. Všem bude nadále dostupné v elektronické podobě po přihlášení na ePortálu ČSSZ, případně v datové schránce. Klienti, kteří i nadále mají zájem o oznámení v papírové formě, o něj musí požádat. Čas mají do konce září. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Uprchlíci, ilustrační fotografie.

Komentář

Evropa před rozhodnutím: Buď s migrací bojovat, nebo se nechat zahltit. Necháme pašeráky fungovat?

Itálie ztrácí mladé a vzdělané obyvatele, zatímco čelí sílícímu přílivu migrantů z Afriky a Asie. Demografická krize ohrožuje nejen její vlastní stabilitu, ale narušuje i soudržnost celé Evropské unie. Unijní státy nejsou ochotné sdílet odpovědnost, a přitom nedokáží zformulovat ani jednotný postoj vůči zemím, které místo spolupráce s Evropou tolerují nebo přímo podporují pašeráctví. Pokud Evropa nezasáhne rázně a koordinovaně, zůstane rukojmím vnějších krizí a vlastní nerozhodnosti.