Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Olympiádu ohrožuje infekce, počet nakažených stoupá

Lékaři
Lékaři
Foto: Pixabay

Pchjongčchang - Počet případů nakažených norovirovou infekcí v okolí olympijských sportovišť v Pchjongčchangu sice stále roste, ale sportovci mezi nimi nejsou.

Organizační výbor her dnes upřesnil, že pacientů, mezi nimiž jsou převážně bezpečnostní pracovníci, je momentálně evidovaných 158.

"Máme plnou důvěru v Korejské centrum pro kontrolu nemocí," oznámil šéf lékařského oddělení Mezinárodního olympijského výboru Richard Budgett. "Spolupracují s organizačním výborem na řešení situace. A jsem ohromen tím, jak to dělají," doplnil.

Do obou olympijských vesnic v horách v Pchjongčchangu ani do přímořského Kangnungu se norovirus nedostal. Nákaza se projevuje mimo jiné zvracením, průjmy a křečemi v břiše. Viry mohou být přenášeny kontaminovanou vodou nebo potravinami.

Témata:  nemoc Jižní Korea lékaři Olympijské hry 2018

Související

Aktuálně se děje

11. května 2025 19:48

11. května 2025 11:34

Felix Slováček vrací úder. Takhle okomentoval odsouzení Pavla Novotného

Bouřlivák a starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný (44, ODS) se opět ocitl v hledáčku justice – a tentokrát možná s vážnými následky. Obvodní soud pro Prahu 5 mu ve čtvrtek vyměřil tří měsíční trest odnětí svobody za porušení podmínky, kterou si odpykával kvůli výtržnictví, podněcování k trestnému činu a nebezpečnému pronásledování. Rozsudek je zatím nepravomocný a Novotný proti němu okamžitě podal stížnost.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Polsko-Běloruská hranice

Evropské státy kvůli Rusku vystupují z Ottawské úmluvy. Aktivisté jsou na nohou

V Evropě dochází k pozoruhodnému a zároveň znepokojivému obratu v otázce mezinárodní bezpečnostní politiky. Pět států sousedících s Ruskem – Finsko, Polsko, Lotyšsko, Estonsko a Litva – oznámilo svůj záměr vystoupit z Ottawské úmluvy, která zakazuje používání protipěchotních min. Tím se tyto země odklání od jednoho z nejvýznamnějších globálních odzbrojovacích dohod posledních dekád. Rozhodnutí vyvolalo silnou kritiku ze strany lidskoprávních organizací.