Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Slovní přestřelka v OSN: 12 států se pustilo do Číny, ta je odpálkovala

OSN, ilustrační fotografie
OSN, ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Ženeva/Peking - Spojené státy a dalších 11 zemí se včera v Radě OSN pro lidská práva pustily do Číny. Ta si kritiku nenechala líbit a obvinila USA z pokrytectví.

USA, Austrálie, Japonsko a devět evropských států kritizovaly porušování lidských práv v Číně, včetně věznění právníků a občanských aktivistů.

"Spojené státy jsou nechvalně známé špatným zacházením s vězni ve věznici Guantánamo, nekontrolovatelným násilím s použitím zbraní a rasismem, který je hluboce zakořeněným neduhem," reagoval v Radě čínský diplomat Fu Cchung.

"Spojené státy provádějí rozsáhlé odposlouchávání mimo své území, používají bezpilotní letouny k útokům na nevinné civilisty v jiných zemích, jejich vojáci na cizím území znásilňují a vraždí místní lidi. V zámoří se dopouštějí únosů a využívají černé věznice," vyčetl Fu rovněž Američanům.

Témata:  OSN (Organizace spojených národů) lidská práva Čína

Související

Aktuálně se děje

18. dubna 2025 17:55

Je to dojemné. Veronika Khek Kubařová poprvé reagovala na záplavu gratulací

Baby boom v českém šoubyznyse pokračuje i kolem Velikonoc. Jak jsme již informovali, velkou novinku z osobního života oznámila herečka Veronika Khek Kubařová. S manželem se po deseti letech od svatby těší na prvního společného potomka. A gratulace od kolegů se jen hrnou. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy