Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Základna OSN v Mali se ocitla pod minometným útokem

OSN
OSN
Foto: Pixabay

Bamako - Poblíž základny mise OSN na severu Mali se dnes opět po týdnu ozývaly hlasité výbuchy způsobené patrně minometným útokem radikálů.

Agentuře Reuters to řekl nejmenovaný zdroj z OSN, podle něhož byla napadena základna ve městě Timbuktu. Při střetu s islamisty na stejném místě zemřel před týdnem jeden voják a desítka dalších byla zraněna.

Jeden z obchodníků z Timbuktu Reuters popsal, že od základny byly slyšet přinejmenším tři silné exploze. Tyto výbuchy obvykle doprovázejí útoky islámských radikálů, kteří misi takzvaných modrých přileb a francouzských vojáků ostřelují v poslední roce často.

Minulý víkend se k minometné a raketové palbě přidali sebevražední atentátníci se dvěma vozy. Ve více než čtyřhodinovém boji zemřel jeden voják z Burkiny Faso a deset utrpělo zranění. Podle vyjádření francouzského ministerstva obrany zahynulo 15 útočníků.

V misi OSN, která v Mali působí od července 2013, je nyní nasazeno na 12.500 vojáků a policistů. V operaci dosud přišlo o život 160 příslušníků takzvaných modrých přileb.

Témata:  OSN (Organizace spojených národů) Mali

Související

Aktuálně se děje

12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.