Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Kdo vyvolával násilí během loňského summitu G20 v Hamburku? Na fotkách i Češi

Německá policie
Německá policie
Foto: Pixabay

Hamburk - Německo se v pátrání po výtržnících z loňských demonstrací během červencové schůzky představitelů zemí skupiny největších ekonomik světa G20 v Hamburku obrátilo s žádostí o pomoc na 15 evropských zemí, mimo jiné i na Českou republiky. Dotčené země obdržely z Německa fotografie 24 osob, které policie podezřívá z násilností, levicoví politici a aktivisté bojující za právo na soukromí ale proti takovému postupu protestují a považují ho za nepřiměřené porušení práv hledaných lidí.

Spolkový kriminální úřad (BKA) zahraniční partnery žádá o pomoc s identifikací osob, které podezřívá ze zakládání požárů, fyzických útoků na policisty, násilností a dalších trestných činů.

Vedle Česka obdržely fotografie také úřady ve Španělsku, Řecku, Británii, Francii, Polsku, Maďarsku, Nizozemsku, Belgii, Rakousku, Švédsku, Dánsku, Finsku, Itálii a Švýcarsku.

Při nepokojích na počátku loňského července se odehrály násilnosti, útoky na policii i rabování v obchodech. Policie kvůli násilnostem vyšetřuje několik stovek osob a soudy mezitím vynesly na 40 verdiktů proti radikálům.

Témata:  Summit G20 policie Německo demonstrace násilí zbraně

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 13:43

Patří StarDance na ČT? Ředitel televize prozradil, jak to cítí

StarDance pozítří opět pokračuje a poběží ještě několik sobot, než poznáme vítěze této řady. Měla by být tou vůbec poslední? I takové názory někdy zaznívají. Česká televize je ale bytostně přesvědčena, že taková show do vysílání patří. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.