reklama

"Zadržení šesti našich občanů nelegální milicí s napojením na Haftara je aktem banditismu a pirátství. Očekáváme okamžité propuštění našich občanů, v opačném případě se Haftarovy síly stanou legitimními cíly," uvedla v prohlášení turecká diplomacie.

Později východolibyjské úřady oznámily, že zatkly dva Turky v ropném městečku Adždábíja kvůli turecké podpoře "milic" v Libyi. Úřad pro bezpečnost v Adždábíji, která se nachází blízko ropného přístavu Briga, na svých webových stránkách zveřejnil fotografie dvou zatčených Turků a vyzval občany, aby všechny Turky či turecké firmy ve městě nahlásili.

V sobotu samozvaná východolibyjská armáda dostala příkaz, aby její síly útočily na turecké lodě v libyjských teritoriálních vodách, a její velitel rovněž zakázal jakékoli lety z Libye do Turecka i v opačném směru. Turecko dnes odpoledne uvedlo, že na jakýkoliv útok bude reagovat tím "nejefektivnějším a nejtvrdším způsobem".

Turecko podporuje vládu premiéra Faíze Sarrádže v Tripolisu, za níž stojí OSN. Proti této vládě bojuje Haftar, který hájí odpadlický parlament na východě země, stojí za ním Egypt a Spojené arabské emiráty.

Letiště Mitiga, které je někdejší leteckou základnou, je využíváno pro komerční lety od roku 2014, kdy bylo při bojích mezi milicemi zničeno hlavní tripoliské mezinárodní letiště. Od nejnovější eskalace násilí v libyjském hlavním městě bylo letiště uzavřeno opakovaně.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama