Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Populisté se setkali ve Vídni. Česko reprezentoval Okamura

Tomio Okamura
Tomio Okamura
Foto: Reprofoto ČT

Vídeň - Zatímco tradiční evropské strany děsí brexit a možnost dalších referend v EU, populisté by takový vývoj ocenili. Shodli se na tom při dnešním setkání ve Vídni. Před parlamentem proti schůzce protestovaly asi tři desítky lidí.

Kromě stran z Rakouska a Francie se jednání účastnili také zástupce německé Alternativy pro Německo (AfD), separatisté z italské Ligy severu a belgické strany Vlámský zájem a nezávislí europoslanci z Británie a Rumunska. Za Českou republiku se jednání účastnil Tomio Okamura, předseda SPD.

Zdroj: YouTube

"Chtěla bych, aby se na svůj vztah k Evropské unii zeptali všech zemí," uvedla předsedkyně krajně pravicové FN Marine Le Penová v prostorách rakouského parlamentu, kde se setkání s názvem Vlastenecké jaro konalo.

Pořadatel akce, předseda pravicově populistické FPÖ Heinz-Christian Strache, se vyslovil spíše pro radikální vnitřní reformu Evropské unie než pro její úplný zánik.

Oba politici odsoudili také čtvrteční vraždu britské poslankyně Jo Coxové. Varovali ale před spekulacemi, že motivem činu bylo angažmá Coxové ve prospěch hnutí usilujícího o setrvání Británie v EU.

Témata:  Marine Le Pen Svobodná strana Rakouska EU Tomio Okamura

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 13:09

Další hvězda v nemocnici. Tereza Ramba posílá fanouškům dobrou zprávu

Na seznam hvězd českého šoubyznysu, které v poslední době skončily v péči lékařů, přibyla Tereza Ramba. Fanouškům sice neozřejmila, co přesně jí je, vážné zdravotní problémy ale přiznala. Podle svých slov je naštěstí z nejhoršího venku.

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.