Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Belgie zatkla muže podezřelého z terorismu

Policie Belgie
Policie Belgie
Foto: Collectorofinsignia

Belgické bezpečnostní složky zadržely Iráčana, kterého podezřívají z vraždy, válečných zločinů a zločinů proti lidskosti. Obvinění souvisejí s bombovými útoky v Bagdádu, k nimž došlo před více než dekádou.

Podle AP jde o čtyřicátníka, který žije v Belgii od roku 2015. Předtím se zřejmě podílel na několika bombových útocích v Bagdádu v letech 2009 a 2010, které nepřežilo nejméně 376 lidí. Podle žalobců je za ně patrně spoluzodpovědný jako někdejší člen buňky Al-Káidy.

Muž byl obviněn z několika vražd s teroristickými úmysly, účasti na aktivitách teroristické skupiny, válečných zločinů a zločinů proti lidskosti.

Témata:  Belgie policie Belgie

Související

Aktuálně se děje

10. května 2025 20:36

Jsem Ježíš Kristus a Jennifer Aniston je královna, prohlásil muž. Pak vzal auto a rozjel se proti jejímu domu

Hollywood se otřásl poté, co byl na začátku týdne zatčen muž, jenž se údajně pokládá za Ježíše Krista a věří, že slavná herečka Jennifer Aniston je jeho „královna“. Incident vyvrcholil ve chvíli, kdy 48letý Jimmy Wayne Carwyle najel svým vozem do brány hereččina luxusního sídla v Bel Air, zatímco byla pravděpodobně doma.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy