Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Bolsonaro se může skrývat v Maďarsku, naznačil deník

Jair Bolsonaro (vlevo)
Jair Bolsonaro (vlevo)
Foto: Twitter

Bývalý brazilský prezident Jair Bolsonaro byl nedávno dva dny hostem na maďarském velvyslanectví v Brazílii. Oznámili to v pondělí jeho právníci, kteří zároveň popřeli, že by se tam jejich klient skrýval před zákonem.

Právnický tým bývalého prezidenta Brazílie takto reagoval na zprávu amerického deníku The New York Times, podle kterého se Bolsonaro v únoru ukrýval na maďarském velvyslanectví v době, kdy čelil vyšetřování.

Podle deníku, který se odvolává na záběry bezpečnostních kamer, strávil Jair Bolsonaro čas na maďarském diplomatickém zastupitelství od 12. do 14. února - pouhých pár dní poté, co mu policie odebrala pas a zadržela dva jeho asistenty.

Brazílie se totiž začátkem února zabývala podezřením, že Bolsonaro podnítil "pokus o převrat" ve snaze zabránit vítězi prezidentských voleb z roku 2022 a současné hlavě státu Luizu Inaciovi Lulovi da Silvovi, aby převzal moc.

Bolsonaro "strávil dva dny na maďarském velvyslanectví jako hostitel, aby strávil čas s úřady této přátelské země," uvedli jeho právní zástupci. Dodali, že je veřejně známo, že exprezident udržuje dobré vztahy s maďarským premiérem Viktorem Orbánem.

"Během návštěvy konané na pozvánku na maďarském velvyslanectví mluvil brazilský exprezident s několika úřady... o tématech spadajících do politického kontextu obou zemí," uvedli Bolsonarovi právní zástupci. Zároveň odsoudili šíření jakýchkoli falešných informací o jeho návštěvě.

Maďarský velvyslanec v Brazílii údajně strávil 20 minut na brazilském ministerstvu zahraničních věcí v pondělí, kdy si ho podle nejmenovaného vládního zdroje předvolali, aby vysvětlil Bolsonarův pobyt na velvyslanectví.

Maďarský premiér Viktor Orbán na sociálních sítích několik dní před návštěvou Bolsonara označil Bolsonara za "upřímného vlastence" a vyzval ho, aby bojoval.

Témata:  Jair Bolsonaro Maďarsko Orbán, Viktor

Aktuálně se děje

12. dubna 2024 20:30

Smrt hvězdy kultovního seriálu Derrick. Fritz Wepper se rozhodl ukončit léčbu vážné nemoci

Koncem března zemřel slavný německý herec Fritz Wepper, kterého dobře znali i čeští diváci. Jeho manželka oznámila, že zemřel v mnichovském hospici. Slavnému herci bylo 82 let.

Zdroj: Kateřina Skálová

Další zprávy