Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Indický premiér Módí se setkal s papežem Františkem, pozval ho do Indie

Papež František
Papež František
Foto: unsplash.com

Indický premiér Naréndra Módí se dnes ve Vatikánu setkal s papežem Františkem, hlavu katolické církve pozval na návštěvu Indie. Tiskové agentury v této souvislosti připomínají, že předchozí jednání o papežově cestě do převážně hinduistické země v roce 2017 ztroskotala.

"S papežem Františkem jsem měl velmi vřelou schůzku. Měl jsem příležitost s ním prodiskutovat široký záběr témat a také jsem ho pozval do Indie," napsal na twitteru Módí, který se v Římě účastní summitu velkých světových ekonomik skupiny G20. Vatikán se k setkání nevyjádřil.

V Indii se k římskokatolické církvi hlásí kolem 20 milionů lidí, což je zhruba 1,5 procenta z celkových zhruba 1,3 miliardy obyvatel. Zhruba 80 procent všech Indů vyznává hinduismus.

Papež František v roce 2016 prohlásil, že "téměř jistě" následující rok navštíví Indii a Bangladéš. Vůdcům indické katolické církve se však Módího nepodařilo přesvědčit, aby papeže pozval. Podle církevních úřadů tehdy vláda argumentovala premiérovým nabitým programem. František nakonec navštívil Bangladéš a Barmu.

Do Indie naposledy v roce 1999 zavítal papež Jan Pavel II.

Témata:  Naréndra Módí Papež František Indie

Související

Aktuálně se děje

8. července 2025 17:56

Samosběr jahod se v roce 2025 chýlí ke konci. Co můžete sbírat namísto nich?

Letní měsíce lákají nejen k výletům a opalování, ale také k čím dál populárnějším samosběrům ovoce. Zatímco jahody jsou dlouhodobě nejznámější a nejdostupnější plodinou, kterou si lidé sami sklízí, nabídka samosběrů se rok od roku rozšiřuje. Co dalšího si tedy můžete z českých sadů a plantáží odnést, když přijdete s košíkem a chutí na čerstvé ovoce?

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Tálibán

Komentář

Velmoci uznávají teroristické státy. Situaci můžeme zachránit, když neztratíme morální kompas

Rusko oficiálně uznalo vládu Tálibánu v Afghánistánu, Spojené státy zvažují vyškrtnutí syrské HTS ze seznamu teroristů. Dva subjekty s násilnou minulostí tak získávají legitimitu, aniž by se vzdaly své radikální povahy. Svět tím riskuje precedent, že moc uchvácená silou a bez respektu k právům může být cestou k mezinárodnímu uznání. Svět v tuto chvíli nesmí ztratit morální kompas.