Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Indický premiér Módí se setkal s papežem Františkem, pozval ho do Indie

Papež František
Papež František
Foto: unsplash.com

Indický premiér Naréndra Módí se dnes ve Vatikánu setkal s papežem Františkem, hlavu katolické církve pozval na návštěvu Indie. Tiskové agentury v této souvislosti připomínají, že předchozí jednání o papežově cestě do převážně hinduistické země v roce 2017 ztroskotala.

"S papežem Františkem jsem měl velmi vřelou schůzku. Měl jsem příležitost s ním prodiskutovat široký záběr témat a také jsem ho pozval do Indie," napsal na twitteru Módí, který se v Římě účastní summitu velkých světových ekonomik skupiny G20. Vatikán se k setkání nevyjádřil.

V Indii se k římskokatolické církvi hlásí kolem 20 milionů lidí, což je zhruba 1,5 procenta z celkových zhruba 1,3 miliardy obyvatel. Zhruba 80 procent všech Indů vyznává hinduismus.

Papež František v roce 2016 prohlásil, že "téměř jistě" následující rok navštíví Indii a Bangladéš. Vůdcům indické katolické církve se však Módího nepodařilo přesvědčit, aby papeže pozval. Podle církevních úřadů tehdy vláda argumentovala premiérovým nabitým programem. František nakonec navštívil Bangladéš a Barmu.

Do Indie naposledy v roce 1999 zavítal papež Jan Pavel II.

Témata:  Naréndra Módí Papež František Indie

Související

Aktuálně se děje

11:14

Jiří Langmajer a drama v Himálaji. Bál se, že zůstane tam nahoře

Himálajské dobrodružství Jiřího Langmajera nedopadlo tak, jak si představoval. Zároveň ale mohlo skončit ještě hůř, protože herec se zjevně dostal až na úplnou hranu. Svého cíle sice nedosáhl, ale vrátil se dolů ve zdraví. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

COP29

Boj s počasím selhal. COP29 přinesl v závěru jen zklamání

Předposlední den klimatického summitu COP29 v Ázerbájdžánu přinesl výrazné zklamání. Dlouho očekávaný návrh dohody, který měl stanovit konkrétní cíle pro financování klimatických opatření v rozvojových zemích, byl široce kritizován za svou nejasnost. Místo konkrétních čísel obsahoval návrh pouze symbol „X“, což vyvolalo obavy a rozhořčení mezi bohatými i chudšími státy.