Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Navalnému hrozí další soud kvůli terorismu

Alexej Navalnyj
Alexej Navalnyj
Foto: Wikipedia **www.wikipedia.org**

Uvězněný ruský opozičník Alexej Navalnyj ve středu naznačil, že ho možná čeká další soud. Podle agentury Reuters uvedl, že je vyšetřován kvůli terorismu. V případě odsouzení by mu hrozil trest v délce až 30 let.

Navalnyj už nyní vykonává trest v délce 11 a půl roku. "Vznesli vůči mě absurdní obvinění, za která mi hrozí 30 let za mřížemi. Prý páchám terorismus, zatímco jsem ve vězení," píše se na twitteru, kde jeho výroky zveřejnili spolupracovníci.

Ruští vyšetřovatelé v poslední době spojovali opozičního politika s vraždou vojenského blogera Vladlena Tatarského, který zemřel při explozi v Petrohradu. Navalnyj jakékoliv spojení své osoby s tímto útokem odmítl.

Reuters s odvoláním na informace ruské státní agentury TASS také uvádí, že jedenáct lidí bylo nově přidáno na seznam mezinárodně hledaných osob v souvislosti s případem, který se týká Navalného.

Témata:  Alexej Navalnyj Rusko

Související

Aktuálně se děje

24. července 2024 16:30

Scholz promluvil o opětovné kandidatuře na kancléře

Německý kancléř Olaf Scholz, člen Sociálnědemokratické strany Německa (SPD), oznámil na tiskové konferenci, že se znovu plánuje ucházet o post předsedy německé vlády. Potvrdil to podle agentury Bloomberg krátce po oznámení termínu příštích voleb do Spolkového sněmu, které proběhnou 28. září 2025.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy