Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Rusko podle Stoltenberga nesmí zvítězit ve válce na Ukrajině

Ruská armáda, ilustrační fotografie.
Ruská armáda, ilustrační fotografie.
Foto: mil.ru

Válka na Ukrajině je pro Evropu nejnebezpečnějším okamžikem od druhé světové války a Rusko v ní nesmí zvítězit. Podle agentury Reuters to dnes prohlásil generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

Aby Severoatlantická aliance a její členské země zabránily Moskvě ve vítězství, budou muset ještě dlouho podporovat Ukrajinu zbraněmi a další pomocí, uvedl Stoltenberg. "Je v našem zájmu, aby tento typ agresivní politiky neuspěl," řekl Stoltenberg ve svém projevu v rodném Norsku.

Stoltenberg označil invazi, kterou Moskva nazývá "zvláštní vojenskou operací", za útok na současný světový řád. NATO podle něj musí zabránit rozšíření války. "Jedná se o nejnebezpečnější situaci v Evropě od druhé světové války," dodal.

"Pokud prezidenta (Vladimira) Putina jen napadne udělat něco podobného zemi NATO, jako udělal Gruzii, Moldavsku nebo Ukrajině, pak se do toho okamžitě zapojí celá Severoatlantická aliance," uvedl Stoltenberg.

Témata:  Jens Stoltenberg Rusko válka na Ukrajině

Související

Aktuálně se děje

27. prosince 2025 8:58

Co dělat s nevhodným vánočním dárkem? Vrácení je jen jedna možnost

Ježíšek má občas svérázný smysl pro humor nebo prostě jen špatný odhad. Pokud jste pod stromečkem našli svetr, do kterého by se vešla celá vaše rodina, nebo pátý kávovar, ačkoliv pijete jen čaj, nezoufejte. Existuje hned několik elegantních způsobů, jak situaci vyřešit, aniž byste ranili city dárce nebo museli doma hromadit lapače prachu.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy