Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Stoltenberg je poprvé od začátku války v Kyjevě

Jens Stoltenberg
Jens Stoltenberg
Foto: NATO

Generální tajemník Severoatlantické aliance Jens Stoltenberg přijel na neohlášenou návštěvu do Kyjeva. Tato návštěva je první od startu invaze Ruska na Ukrajinu, která se momentálně chystá na protiofenzívu. Uvedla to agentura Unian.

Generální tajemník NATO se měl během svého pobytu setkat s prezidentem Ukrajiny Volodymyrem Zelenským. Stoltenberg také uctil památku ukrajinských vojáků, kteří přišli o život během konfliktu, a prohlédl si výstavu poničené ruské vojenské techniky na ústředním náměstí Kyjeva.

Snímky Stoltenberga v Kyjevě se objevily na sociálních sítích a v ukrajinských médiích, a zprávu o jeho návštěvě potvrdila agentura AFP.

Rusko dlouhodobě kritizuje podporu Ukrajiny ze strany NATO a členských států, včetně poskytování zbraní a dalšího vybavení pro boj s ruskou armádou. Kreml tvrdí, že tato podpora je důkazem, že NATO a Spojené státy vedou na Ukrajině zástupnou válku proti Rusku.

Ukrajina vidí svoji budoucnost v NATO, zatímco Rusko považuje NATO za nepřátelskou alianci, která usiluje o zasahování v oblasti, kterou Rusko považuje za svou sféru vlivu.

Témata:  Jens Stoltenberg Ukrajina

Aktuálně se děje

12. července 2024 20:22

11. července 2024 21:11

Evropské státy bojkotují Orbána. Nepošlou ministry na zasedání Rady EU

Švédsko spolu s několika dalšími členskými státy EU nevyšle své ministry na červencová neformální zasedání Rady Evropské unie, která bude předsedat Maďarsko. Tento krok má být protestem proti jednání maďarského premiéra Viktora Orbána s ruským prezidentem Vladimirem Putinem, uvedla agentura Reuters.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy