Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Nizozemsku opět prodlouží opatření proti koronaviru

Nizozemí
Nizozemí
Foto: Pixabay

Nizozemsko prodlouží přísná opatření přijatá kvůli pandemii nejméně do konce dubna. Oznámil to dnes premiér Mark Rutte, podle něhož je situace stále nepříznivá a vysoké počty pacientů v nemocnicích uvolnění restrikcí neumožňují. V zemi platí mimo jiné zákaz nočního vycházení, na veřejnosti se smí scházet nanejvýš dva lidé.

Úřady původně předpokládaly, že by se v Nizozemsku od příštího týdne mohly otevřít zahrádky restaurací a kaváren a že by mohla platit mírnější pravidla ohledně setkávání. Rutte ale nyní řekl, že to za současného stavu není možné.

Zdravotní úřad RIVM dnes uvedl, že epidemie v zemi i nadále zrychluje. V uplynulých sedmi dnech úřady ohlásily přes 51.000 nových případů nákazy, což je ve srovnání s předcházejícím týdnem o šest procent více. Jednotky intenzivní péče jsou zaplněné zhruba ze 70 procent.

Celkem se v zemi s více než 17 miliony obyvatel během pandemie virem SARS-CoV-2 nakazilo skoro 1,4 milionu lidí, přes 17.000 z nich zemřelo, uvádí americká Univerzita Johnse Hopkinse (JHU). V uzávěře je Nizozemsko už od půlky loňského prosince. Zavřené jsou restaurace a bary i většina obchodů stejně jako muzea, kina, knihovny či tělocvičny.

Témata:  Nizozemí Mark Rutte

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.