Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Exoskeleton pro lidi je skutečností, postaral se o to Hyundai +VIDEO

Hyundai, ilustrační foto
Hyundai, ilustrační foto
Foto: Evgeny Petrov / INCORP images

Soul - Hyundai začal s tvorbou tzv. exoskeletonu, neboli česky vnější kostry. Doufají, že se stane dopravním prostředkem budoucnosti, také ale plánují velké věci, ve kterých by měl exoskeleton pomáhat v každodenních činnostech.

Sami tvůrci neskrývají skutečnost, že se inspirovali komiksovou postavou Iron Mana, který z člověka vytvoří superhrdinu. To zatím jejich oblek neumí a i samotná konstrukce moc nepřipomíná Iron Mana, ale spíše exoskelet z filmového Vetřelce.

Vědci v Hyundai věří, že vnější kostra najde široké využití například jako náhrada vozíčků pro lidi, kteří nemůžou chodit, ale i třeba jako speciální oblek pro vojáky nebo jako pomoc dělníkům při zvedání těžkých břemen.

Tento exoskeleton je vylepšenou verzí loňského H-LEX modelu, který Hyundai vyvinul pro seniory a osoby se zdravotním postižením, aby jim pomáhal při fyzické rehabilitaci, píše server gizmodo.com.. "Nositelný robot" je tvořen pro komerční použití, ale i tak neexistuje zatím ani náznak, kdy by se mohl dostat na trh.

Témata:  Hyundai

Související

Aktuálně se děje

18. ledna 2025 10:46

Ruské běsnění na Ukrajině pokračuje. Čtyři mrtví po útoku na Kyjev

Rusové v noci na sobotu opět útočili na sousední Ukrajinu. Zasaženo bylo ukrajinské hlavní město Kyjev, kde místní úřady hlásí nejméně čtyři mrtvé osoby. Další lidé utrpěli zranění. O ruském útoku na metropoli informovala agentura Ukrinform

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy

Mars

NASA možná našla důkazy o životě mimo Zemi. Nemá je ale jak dostat domů

NASA oznámila dvě nové strategie pro návrat vzorků z Marsu na Zemi, které by mohly být realizovány do 30. let 21. století. Tyto plány představují alternativy k původnímu programu Mars Sample Return, který NASA vyvinula ve spolupráci s Evropskou kosmickou agenturou (ESA). Původní plán byl shledán příliš složitým a drahým, s odhadovanými náklady až 11 miliard dolarů a návratem vzorků posunutým na rok 2040. Takové zpoždění označil šéf NASA Bill Nelson za nepřijatelné.