Nouzový stav prodloužila vláda po souhlasu Sněmovny do konce května
Vláda dnes prodloužila nouzový stav vyhlášený v souvislosti s uprchlickou vlnou z Ukrajiny do 31. května. Šlo o formální krok, v úterý k tomu získala souhlas Sněmovny. Stav nouze je podle vlády nadále nutný ke zvládání přílivu Ukrajinců utíkajících z vlasti napadené ruskými vojsky. Informaci o rozhodnutí vlády potvrdil mluvčí kabinetu Václav Smolka.