Radim Červenka

zkratka autora: rdc

Vystudoval historii a společenské vědy. Publicistice se věnuje proto, že mu umožňuje sledovat společenské problémy nejen v teorii, ale i v každodenní praxi. Nejraději tráví čas četbou knih s historickou a filozofickou tématikou.

Provozovatelem serveru Globe24.cz je vydavatelství INCORP, a. s., IČ: 28356829.
Kontakt: redakce@globe24.cz, tel: 778 000 211

Vystaví premiér milióny, za které koupil Petrimex? Kalousek se směje Babišově výstavě

09.05. 14:59

Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) uspořádal v Lichtenštejnském paláci výstavu protokolárních darů, které obdržel během své politické kariéry. Opozičního poslance Miroslava Kalouska (TOP 09) zaujalo, jestli se objeví i podezřelý "dar" při převzetí firmy Petrimex Babišem.

Kalousek pořádně překvapil: Marie Benešová byla nestranická a nezávislá, řekl poslanec

09.05. 14:14

Na nově jmenovanou ministryni spravedlnosti se vrhla vlna kritiky a dokonce byla zorganizována proti jejímu jmenování řada demonstrací. Kromě podpory Hradu se ji však zastal i současný opoziční poslanec Miroslav Kalousek (TOP 09).

Co rozhodne volby? Lenost Babišových voličů, tvrdí sociolog

09.05. 11:59

Společnost Median zveřejnila volební model, který zobrazuje proměnu výsledků v závislosti na účasti voličů u voleb. Sociolog Daniel Prokop upozornil, že zejména nízká volební účast může s předpokládanými výsledky pořádně zamíchat.

reklama

"Ty stará feťácká dě*ko!" Novinářka odhalila trollí farmu, smrtí jí vyhrožovali i její přátelé

09.05. 10:33

Finská novinářka Jessikka Aro, která se zaměřuje na problematiku trollingu a ruskou dezinformační válku se stala terčem diskreditující dezinformační kampaně. Každodenně čelí násilným výhrůžkám a kyberstalkingu. Svoje zkušenosti popsala v rozhovoru pro iRozhlas.

Kolaborant a tlusťoch. Vystřelím tě z kecek! Foldyna a Novotný si jdou tvrdě po krku

09.05. 09:35

Jaroslav Foldyna sklidil vlnu kritiku za svou účast na akci ruského motorkářského gangu Noční vlci. Řada lidi ho označila za kolaboranta vzhledem k jeho proruským postojům.

Kauza Jágr: Fridrichová na ČT vytáhla Jágrova otce a jeho kšefty s Mynářem

06.05. 11:14

Účast hokejisty a vlastníká kladenského hokejového klubu v delegaci prezidenta Miloše Zemana na cestě do Číny vyvoala řadu reakcí. Řadě lidí nebylo jasné, proč se odpůrce komunistického režimu v Československu vydal do cestu do země, kde panuje největší komunistická diktatura na světě. Na zajímavé…

Tohle jste na obrazovkách ještě neviděli. Soukup přišel do televize a...podívejte se sami

Aktualizovali jsme 5.5.2019, 21:37, 05.05. 12:26

Glosa Radima Červenky - Moderátor a vlastník TV Barrandov pokročil v bizarnosti, kterou nabízí v rámci své produkce věnované politice. Úroveň jeho pořadu klesá, byť je motivována bohulibým motivem nabídnout více humoru.

Cílem mise bylo přežít, řekl ruský voják

05.05. 19:12

Válka v Sýrii byla jedním z největších konfliktů od konce 2. světové války. Statisíce mrtvých a milióny lidí utíkaly z domovů. Neobvyklý obraz války popsal ruský žoldák.

Muž žil celý život bez mozku. Nikdo si toho nevšiml

05.05. 14:46

Nad některými objevy zůstává rozum stát. Takovýmto objevem je rozhodně i informace, že úředník žijící ve Francii postrádá svůj mozek.

Česká televize poslala mail Kláře Samkové. Dopadlo to hodně špatně

05.05. 09:17

Právnička Klára Samková jakožto kandidátka ve volbách do Evropského parlamentu byla pozvána na diskuzi do České televize jako zástupci všech ostatních kandidujících stran. Ovšem s pozváním nebyla spokojená.

Rath opět vytáhl krabici s vínem. A prozradil, komu se to hodí

04.05. 17:51

Bývalý poslanec za ČSSD David Rath okomentoval svou kandidaturu do Evropského parlamentu pro XTV. Nevynechal ani známou krabici od vína v níž měl miliónové úplatky.

Kriminálníci. To, co Husák začal, dokončil Havel. Právník vyvolal na internetu bouři

04.05. 15:40

Se změnou poměrů, které přinesla Sametová revoluce, se změnilo i nazírání práva. Proto nový prezident Václav Havel vyhlásil amnestii. Právník Pavel Hasenkopf dodal, že Havlově amnestii předcházela amnestie posledního komunistického prezidenta Gustava Husáka.

Pohár trpělivosti přetekl. Na Českou televizi poletí žaloba. Poslanec se pořádně dopálil

04.05. 12:14

Poslanec Lubomír Volný je znám především svou roztržkou s předsedou SPD Tomio Okamurou, v jejímž důsledku stranu opustil a založil nový politický subjekt. Jednotní – alternativa pro patrioty (JAP). Na internetové televizi XTV poskytl rozhovor, v němž představil své politické názory.

Měli se někdy líp? Babiš v televizi prskal kvůli důchodcům

Aktualizovali jsme 4.5.2019, 09:22, 04.05. 09:19

Premiér Andrej Babiš (ANO) byl hostem pořadu Duel speciál na TV Barrandov, kde okomentoval svoje několikaleté působení ve vládě.

Milouš Jakeš šokuje slovy o vstupu Česka do EU

03.05. 12:00

Komunisté oslavovali 1. máj na náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze. Na oslavách jednoho z největších komunistických svátku se objevil i bývalý tajemník ústředního výboru KSČ Milouš Jakeš.

Zeman si podal místopředsedu eurokomise: Je to úředník, nikdo ho nevolil. Do politiky nemá co mluvit

03.05. 10:24

Prezident Zeman opět vystoupil v pořadu TV Barandov Týden s prezidentem. Prezident připoměl patnáctileté výročí vstupu České republiky do Evropské unie.

Peklo v České televizi: Chceme vyhrát 3. světovou válku? EU je satanistická...

Aktualizovali jsme 2.5.2019, 22:10, 02.05. 15:53

V nadcházejících volbách do Evropského parlamentu bude opět kandidovat strana Pravý blok a její lídr Petr Cibulka vystoupil v ČT. Bývalý disident opět představil své bizarní názory na politiku a společnost.

Volejte řediteli Jaromíru Soukupovi: Myslí to šéf Barrandova vážně, nebo si jen dělá legraci?

Aktualizovali jsme 2.5.2019, 22:09, 02.05. 12:23

Glosa Radima Červenky - Jméno podnikatele s politickými ambicemi Jaromíra Soukupa je pravidelně spojováno s nejrůznějšími kontroverzemi. Nejznámější je však jako moderátor všeho. Aktuálně zaujal pořadem, který je parafrází na starý pořad TV Nova Volejte řediteli.

Zázrak, nebo pokrok vědy? V Londýně byl vyléčen už druhý pacient s HIV

07.03. 09:52

V českých kinech příběh zpěváka Freddieho Mercuryho, který zemřel na AIDS, dojal rekordní počet diváků. Dnes je nemoc léčitelná antiretrovirovou terapií, ale nikoliv zcela vyléčitelná. Vědci však pozorovali druhý případ, kdy se člověk napadený virem HIV skutečně vyléčil.

S balíkem už nebudete muset na poštu. Přichází nová služba

Aktualizovali jsme 22.2.2019, 16:45, 22.02. 10:53

Společnost Zásilkovna se připravuje vstoupit na trh s možností posílat balíky mezi soukromými osobami prostřednictvvím své sítě takřka 3 000 poboček. Pro Globe24.cz jsme získali exkluzivní informace od výkoného ředitele Zásilkovny i reakci od největšího provozovatele balíkových služeb České pošty.

Vykrádání bytů? Zjistili jsme, jak mu zabránit

22.02. 12:05

Představa, že lupiči se věnují sofistikovanější kriminalitě, než je tradiční vykrádání domů a bytů, není správna. Upozorňují na to policejní statistiky i bezpečnostní experti.

Regulace prostituce v Česku? Pirátský návrh má řadu nedořešených míst, varuje neziskovka

Aktualizovali jsme 21.2.2019, 17:36, 21.02. 11:31

Regulace prostituce se již poněkolikáté stala politickým tématem. Tentokrát se problému ujala Česká pirátská strana. Chybějící legislativní rámec je dlouhodobým problémem, na který upozorňuje organizace Rozkoš bez rizika.

Severoirská hranice: Soudek se střelným prachem pro Brexit

21.02. 16:47

Dohodnou se představitele Evropské unie s Velkou Británii na podmínkách Brexitu? Zapeklitá otázka posledních dní. Odpověď na ni je ve hvězdách vzhledem k politické krizi v Británii. Zásadním problémem je hranice mezi Irskou republikou a Severním Irskem. Nesrozumitelný problém mezi dvěma malými…

Kauza polského hovězího: Maso se salmonelou se dostalo i do Brna

21.02. 15:08

Mediální scénu v Česku už řadu dní zahlcuje kauza o závadném hovězím mase dováženém z Polska. Jak se v tématu orientovat?

reklama
Fotogalerie