Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Babiš odloží spuštění EET? Ministerstvo financí to zvažuje

Andrej Babiš /ANO/, ministr financí v pořadu Máte slovo
Andrej Babiš /ANO/, ministr financí v pořadu Máte slovo
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Praha - 1. prosince měla být podle původního plánu spuštěna elektronická evidence tržeb (EET), ministerstvo financí ale nyní zvažuje, že její start odloží. Případný nový termín prozatím není jasný.

Podle dosavadních plánů by EET měla být v první fázi spuštěna od 1. prosince pro hotely a restaurace. Další firmy se budou zapojovat v následujících měsících. Od března příštího roku budou muset evidovat tržby maloobchodní a velkoobchodní firmy.

Odklad spuštění EET o jeden měsíc navrhovala hospodářská komora. Svaz průmyslu a dopravy tento týden uvedl, že ministr financí Andrej Babiš (ANO) v diskusi s firmami připustil i odložení na 1. února.

"Diskutujeme to v rámci ministerstva, chceme to posoudit, jaké jsou výhody, nevýhody," uvedl ministr. "Předpokládám, že do konce srpna bychom měli mít jasno," doplnil.

MF rovněž dosud uvádělo, že v srpnu zřídí kontaktní místo, od září začne podnikatelům přidělovat autorizační údaje k evidenci tržeb a od listopadu zahájí pilotní projekt pro podnikatele, aby si otestovali komunikaci s úřady.

Podle Babiše připadá v úvahu i to, že by se evidence nevztahovala na podnikatele s malým obratem. "Je to stále živé, zatím na to není jasný názor," poznamenal.

Témata:  elektronická evidence tržeb Andrej Babiš Ministerstvo financí České republiky

Související

Aktuálně se děje

7. července 2025 11:02

Agáta Hanychová změnila vizáž. Na dovolenou vyrazila s novou image

Agáta Hanychová tráví poslední dny v exotickém zahraničí. S manželem Mirkem Dopitou se opět vydala na indonéský ostrov Bali, přičemž výlet zodpovědně dokumentuje pro své fanoušky. Těm opravdu věrným neuniklo, že dcera herečky Veroniky Žilkové malinko pozměnila image.  

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy

Vláda, ilustrační fotografie.

Komentář

Česko hospodaří nejlépe za šest let, roli hraje několik faktorů. Příští rok to bude jiné

Vládě se v červnu podařilo přebytkovým hospodařením snížit letošní kumulovaný deficit státního rozpočtu, který tak v polovině roku činil 152,4 miliardy korun, o takřka dvacet miliard méně než koncem května. Oproti loňskému konci června je nynější deficit o 26,2 miliardy korun nižší. To svědčí o pozvolně pokračujícím ozdravování veřejných financí. Naposledy byl červnový deficit státního rozpočtu nižší roku 2019, tedy před propuknutím covidové pandemie.