Články k tématu: Agrofert

Pazderková o bojkotu: Babiš mě vyděsil. A Ovčáček? Jeho arogance nezná hranic

13.08. 08:12

Praha - Herečka Iva Pazderková patří k těm umělcům, kteří podpořili bojkot zpěváka Tomáše Kluse zaměřený na premiéra Andreje Babiše a především na jeho firmy. A i s odstupem několika dní si za svými slovy stojí.

Babiš stále ovládá Agrofert? TI odeslala první podnět týkající se možného střetu zájmů

03.08. 10:57

Praha - Česká pobočka Transparency International (TI) se domnívá, že premiér Andrej Babiš (ANO) nadále ovládá holding Agrofert a vlastnictvím médií porušuje zákon. Odeslal proto první ze dvou podnětů.

Agrofert vydělává na dotacích. Loni jich získal víc, než kolik odvedl na dani z příjmu

26.07. 09:05

Praha - Agrofert získal loni na dotacích rekordních 2,1 miliardy korun. Na dani z příjmu přitom firma ve stejném období zaplatila 739 milionů korun. Uvedly to Hospodářské noviny (HN).

reklama

Piráti jdou po Agrofertu. Měl by vrátit dotace, protože ho ovládá Babiš

25.07. 18:32

Praha - Piráti na základně právních expertíz dospěli k názoru, že premiér Andrej Babiš (ANO) stále ovládá společnost Agrofert. Firma by tak podle Pirátů měla vrátit neoprávněně získané dotace a peníze za zakázky.

Komplikace pro Babiše? Tvrdě na něj dopadne nové nařízení EU

16.07. 11:56

Praha - Nové nařízení, které počátkem července schválil Evropský parlament, zakazuje politikům v exponovaných funkcích pobírat dotace. Český premiér Andrej Babiš (ANO) tak bude muset doložit, že neovládá svěřenský fond, kam loni převedl holding Agrofert. Pokud to nedoloží, bude se muset vzdát…

Dvacetiletý hacker čelí obžalobě za vydírání Babiše, útočil i na vládní stánky

03.07. 22:08

Ostrava - Dvacetiletý hacker z Ostravy čelí obžalobě z vydírání bývalého ministra financí, nyní premiéra Andreje Babiše (ANO) a hackerských útoků na vládní weby. Uvedla to dnes televize Nova.

Problém vyřešen? Agro Jevišovice stáhlo insolvenční návrh na zemědělce Radu

25.06. 15:40

Brno - Podnik Agro Jevišovice, který patří do koncernu Agrofert, stáhl insolvenční návrh na podnik Bohumíra Rady Agro Boskovštejn. Firmy se v mediačním řízení dohodly na způsobu splacení pohledávek.

Babiš si stěžuje: Paní mi začala nadávat, že prý korumpuju lidi

12.06. 15:38

Praha - Andrej Babiš byl tento týden podruhé jmenován premiérem. Na sociálních sítích se pustil do novinářů, který jej až doteď označovali jako "premiéra v demisi". nevybíravě se navezl také do Evropského úřadu pro boj proti podvodům (OLAF).

Úřad prodloužil Imobě lhůtu na vrácení dotace pro Čapí hnízdo

05.06. 20:17

Praha - Úřad regionální rady Regionálního operačního programu (ROP) Střední Čechy vyhověl žádosti firmy Imoba z holdingu Agrofert. Prodloužil jí lhůtu k dobrovolnému vrácení padesátimilionové dotace na vybudování rekreačního a konferenčního areálu Čapí hnízdo do 29. června.

Vrátila Imoba padesátimilionovou dotaci na Čapí hnízdo? Lhůta dnes vyprší

04.06. 20:10

Praha -  Úřad regionální rady Regionálního operačního programu (ROP) Střední Čechy už dříve vyzval firmu Imoba, aby vrátila dotaci ve výši 50 miliónů korun, která byla určena na vybudování rekreačního a konferenčního areálu Čapí hnízdo. Firma ale nechce říci, zda už výzvu uposlechla a finance…

Firma Farmtec z holdingu Agrofertu plánuje velkou expanzi, hitem jsou speciální žlaby

21.05. 09:39

Jistebnice - Firma Farmtec, zaměřená na investice do zemědělství, plánuje růst výrobních kapacit o 20 procent. Rozvíjí také svůj nejúspěšnější výrobek, vyhřívané napájecí žlaby, jichž prodá tisíce ročně. Tržby společnosti s 238 zaměstnanci, jež patří do holdingu Agrofert, loni meziročně stouply…

Vývoj kauzy kolem dotace na farmu Čapí hnízdo. Jak to všechno všechno začalo?

03.05. 19:14

Praha - Připomeňte si s námi, jak se vyvíjela kauza kolem dotace na farmu Čapí hnízdo

Spor o pozemky: Agrofert podal další trestní oznámení na zemědělce Radu

28.03. 17:19

Brno - Agrofert podal další trestní oznámení na zemědělce Bohumíra Radu, s nímž je ve sporu kvůli užívání pole v obci Boskovštejn v Jihomoravském kraji. Agrofert tvrdí, že Rada neoprávněně hospodaří na cizím pozemku. Rada, který pole pohnojil a připravoval se na výsadbu kukuřice, obviňuje Agrofert…

Bývalý náměstek Závodský žaluje vládu kvůli svému odvolání z ministerstva financí

27.02. 21:28

Praha – Někdejší náměstek na ministerstvu financí Ondřej Závodský žaluje vládu kvůli svému odvolání z funkce. Uvedl to dnes server Seznam Zprávy. 

ČRo Zavoral odvolal výroky o účelovosti reportáží o Agrofertu

05.02. 18:01

Praha - Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral vzal dnes zpět výroky o účelovosti reportáží o hospodaření Agrofertu na cizích pozemcích. V době jejich pronesení neměl relevantní informace. Stále ale platí jeho výtky, které směřují k nedostatkům ve formě zpracování reportáží či dalších…

Kauza Kroupa: Novináře se zastal i jeho známý otec, Zavoral se prý snaží Babišovi vlichotit

05.02. 14:04

Praha – Vášně kolem reportáží janka Kroupy o Agrofertu neutichají. Do sporu mezi šéfem českého rozhlasu René Zavoralem, Kroupou a zaměstnanci rozhlasu se vložil i exsenátor, bývalý šéf ODA a otec Janka Kroupy Daniel Kroupa.

Zpráva OLAF je absurdní. Vlastník Čapího hnízda vydal ostré prohlášení

11.01. 12:41

Praha - Dnes byla zveřejněna kompletní zpráva OLAF. Shrnuje podmínky žádosti farmy o dotaci, výslechy svědků, vyjádření společnosti Imoba, pod níž nyní Čapí hnízdo spadá, vývoj vlastnických vztahů u Čapího hnízda i odkazy na unijní legislativu. Společnost Imoba, která vlastní Čapí hnízdo, považuje…

Vítězem tendru Lesů ČR je Uniles patřící pod Agrofert

08.01. 12:48

Hradec Králová - Vítězem náhradního tendru státního podniku Lesy České republiky (LČR) na lesnické práce a prodej dřeva je firma Uniles ze skupiny Agrofert. Za firmou Uniles se umístily shodně s 11 nejlepšími nabídkami firmy Kloboucká lesní a Jihozápadní dřevařská. Na dalších místech skončily firmy…

OLAF mlčí ohledně stížnosti Agrofertu. Co bude dál?

03.01. 15:35

Praha - Evropský úřad pro boj proti podvodům (OLAF) se v tuto chvíli nebude vyjadřovat ke kauze dotace pro farmu Čapí hnízdo. Sdělila to dnes mluvčí úřadu v reakci na stížnost Agrofertu k evropskému ombudsmanovi a k Soudnímu dvoru EU kvůli vyšetřování dotace.

Agrofert podal stížnost k Soudnímu dvoru EU i ombudsmanovi kvůli vyšetřování OLAFu

02.01. 18:37

Praha - Od chvíle, kdy Ministerstvo financí obdrželo zprávu Evropského úřadu pro boj proti podvodu (OLAF), uplynulo šest dní. Nyní premiér Andrej Babiš prohlásil, že Agrofert podává stížnost k evropskému ombudsmanovi a k Soudnímu dvoru EU kvůli vyšetřování poskytnutí evropské dotace pro farmu Čapí…

Agrofert dál dostává závratné dotace. Ze 400 milionů pro potravináře si přivlastnil čtvrtinu

18.12. 13:00

Praha - Česko letos na národních dotacích rozdělilo potravinářským podnikům 400 milionů korun, z toho více než čtvrtinu firmám z Agrofertu. Holding, jehož majitelem byl exministr financí a nynější premiér Andrej Babiš (ANO), tak žebříček příjemců dotací vede.

Odhalení: Agrofert neoprávněně hospodaří na 1700 hektarech, navíc na ně pobírá dotace

28.11. 10:37

Praha - Podle informací Radiožurnálu holding Agrofert neoprávněně hospodaří na 1700 hektarech půdy a na většinu těchto pozemků navíc pobírá dotace. Podle právníka jde o trestný čin. Mluvčí Agrofertu Jan Pavlů to odmítl.

Zaorálek hovoří o podezřelé likvidaci firem v ČR. Bude žádat odvolání šéfa finanční správy Janečka

17.10. 16:26

Praha - Volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek bude na pondělním zasedání vlády žádat odvolání šéfa finanční správy Martin Janeček, a to kvůli údajnému zneužití zajišťovacích příkazů k likvidaci firem, jak o nich informovala média. Chce, aby odešla také náměstkyně ministra financí Alena Schillerová.

Tendr státního podniku Lesy ČR vyhrál Uniles ze skupiny Agrofert

11.10. 14:05

Praha - Vítězem tendru 2018+, který vypsal státní podnik Lesy České republiky (LČR) pro léta 2018 až 2022, je firma Uniles ze skupiny Agrofert.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie