Články k tématu: Agrofert

Agrofert kupuje vydavatelství Bauer Media, patří do něj bulvár i časopisy pro ženy

09.10. 18:16

Společnost Mafra, patřící do koncernu Agrofert, převezme v ČR a na Slovensku vydavatelství Bauer Media. Dohodla se na tom s německou společností Bauer Media Group. Firmy to dnes uvedly ve společné tiskové zprávě. Cenu obchodu nezveřejnily, převzetí musí schválit Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

Transparency International lže a šíří nesmysly? Organizace odmítla Babišovo nařčení

08.10. 17:04

Organizace Transparency International (TI) se ohradila proti výrokům premiéra Andreje Babiše (ANO), podle nějž o něm TI šíří nepravdy. Organizace dnes uvedla, že v případě Babišových obchodních zájmů jedná nezávisle a objektivně. Podle TI ČR Babiš zůstává hlavním skutečným majitelem holdingu…

Evropská komise jde po Babišovi, vyšetřuje možný střet zájmů

01.10. 21:00

Evropská komise (EK) začala prověřovat možný střet zájmů českého premiéra Andreje Babiše v souvislosti s dotacemi pro holding Agrofert. Uvedl to minulý čtvrtek komisař pro rozpočet EU Günther Oettinger během jednání rozpočtového výboru Evropského parlamentu. Podnět k EK dala v září organizace…

reklama

Česká ostuda: V Německu se zaměřili na Babišovy nekalé praktiky i protibabišovské demonstrace

Aktualizovali jsme 9.9.2018, 22:24, 09.09. 15:33

Berlín/Praha – Německé stanice Deutsche Welle se opět zajímá o českého premiéra Andreje Babiše. Natočila reportáž, která se týká českého premiéra a jeho údajných podvodů, Navíc se v ní hovoří i o protibabišovských demonstracích v Česku.

Kroupova reportáž o Agrofertu nebyla objektivní, myslí si RRTV

31.08. 20:50

Praha - Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) se domnívá, že reportáž Českého rozhlasu o neoprávněném hospodaření Agrofertu na 1700 hektarech zemědělské půdy, za kterou stojí investigativní novinář Janek Kroupa. nebyla. objektivní. Rozhlas se tak podle radních dopustil přestupku.

Zemský poslanec německé SPD kritizuje Agrofert, prý neplní sliby

24.08. 16:56

Berlín - Poslanec za německou sociální demokracii (SPD) Rüdiger Erben nešetří kritikou na adresu Agrofertu. Český holding podle něj nesplnil svůj slib, že zaměstnancům nových pekáren v Sasku-Anhaltsku nabídne stejné podmínky jako lidem z provozů, kde propouští.

Agrofert ruší 1665 míst v německém gigantu Lieken

20.08. 12:08

Praha - Agrofert ruší 1665 míst v německé pekárenské skupině Lieken, která má nyní zhruba 2800 zaměstnanců. Když ji Agrofert v roce 2013 koupil, měla asi 4000 zaměstnanců. V Česku Agrofert vlastní pekárny Penam, které působí i v Německu.

Pazderková o bojkotu: Babiš mě vyděsil. A Ovčáček? Jeho arogance nezná hranic

13.08. 08:12

Praha - Herečka Iva Pazderková patří k těm umělcům, kteří podpořili bojkot zpěváka Tomáše Kluse zaměřený na premiéra Andreje Babiše a především na jeho firmy. A i s odstupem několika dní si za svými slovy stojí.

Babiš stále ovládá Agrofert? TI odeslala první podnět týkající se možného střetu zájmů

03.08. 10:57

Praha - Česká pobočka Transparency International (TI) se domnívá, že premiér Andrej Babiš (ANO) nadále ovládá holding Agrofert a vlastnictvím médií porušuje zákon. Odeslal proto první ze dvou podnětů.

Agrofert vydělává na dotacích. Loni jich získal víc, než kolik odvedl na dani z příjmu

26.07. 09:05

Praha - Agrofert získal loni na dotacích rekordních 2,1 miliardy korun. Na dani z příjmu přitom firma ve stejném období zaplatila 739 milionů korun. Uvedly to Hospodářské noviny (HN).

Piráti jdou po Agrofertu. Měl by vrátit dotace, protože ho ovládá Babiš

25.07. 18:32

Praha - Piráti na základně právních expertíz dospěli k názoru, že premiér Andrej Babiš (ANO) stále ovládá společnost Agrofert. Firma by tak podle Pirátů měla vrátit neoprávněně získané dotace a peníze za zakázky.

Komplikace pro Babiše? Tvrdě na něj dopadne nové nařízení EU

16.07. 11:56

Praha - Nové nařízení, které počátkem července schválil Evropský parlament, zakazuje politikům v exponovaných funkcích pobírat dotace. Český premiér Andrej Babiš (ANO) tak bude muset doložit, že neovládá svěřenský fond, kam loni převedl holding Agrofert. Pokud to nedoloží, bude se muset vzdát…

Dvacetiletý hacker čelí obžalobě za vydírání Babiše, útočil i na vládní stánky

03.07. 22:08

Ostrava - Dvacetiletý hacker z Ostravy čelí obžalobě z vydírání bývalého ministra financí, nyní premiéra Andreje Babiše (ANO) a hackerských útoků na vládní weby. Uvedla to dnes televize Nova.

Problém vyřešen? Agro Jevišovice stáhlo insolvenční návrh na zemědělce Radu

25.06. 15:40

Brno - Podnik Agro Jevišovice, který patří do koncernu Agrofert, stáhl insolvenční návrh na podnik Bohumíra Rady Agro Boskovštejn. Firmy se v mediačním řízení dohodly na způsobu splacení pohledávek.

Babiš si stěžuje: Paní mi začala nadávat, že prý korumpuju lidi

12.06. 15:38

Praha - Andrej Babiš byl tento týden podruhé jmenován premiérem. Na sociálních sítích se pustil do novinářů, který jej až doteď označovali jako "premiéra v demisi". nevybíravě se navezl také do Evropského úřadu pro boj proti podvodům (OLAF).

Úřad prodloužil Imobě lhůtu na vrácení dotace pro Čapí hnízdo

05.06. 20:17

Praha - Úřad regionální rady Regionálního operačního programu (ROP) Střední Čechy vyhověl žádosti firmy Imoba z holdingu Agrofert. Prodloužil jí lhůtu k dobrovolnému vrácení padesátimilionové dotace na vybudování rekreačního a konferenčního areálu Čapí hnízdo do 29. června.

Vrátila Imoba padesátimilionovou dotaci na Čapí hnízdo? Lhůta dnes vyprší

04.06. 20:10

Praha -  Úřad regionální rady Regionálního operačního programu (ROP) Střední Čechy už dříve vyzval firmu Imoba, aby vrátila dotaci ve výši 50 miliónů korun, která byla určena na vybudování rekreačního a konferenčního areálu Čapí hnízdo. Firma ale nechce říci, zda už výzvu uposlechla a finance…

Firma Farmtec z holdingu Agrofertu plánuje velkou expanzi, hitem jsou speciální žlaby

21.05. 09:39

Jistebnice - Firma Farmtec, zaměřená na investice do zemědělství, plánuje růst výrobních kapacit o 20 procent. Rozvíjí také svůj nejúspěšnější výrobek, vyhřívané napájecí žlaby, jichž prodá tisíce ročně. Tržby společnosti s 238 zaměstnanci, jež patří do holdingu Agrofert, loni meziročně stouply…

Vývoj kauzy kolem dotace na farmu Čapí hnízdo. Jak to všechno všechno začalo?

03.05. 19:14

Praha - Připomeňte si s námi, jak se vyvíjela kauza kolem dotace na farmu Čapí hnízdo

Spor o pozemky: Agrofert podal další trestní oznámení na zemědělce Radu

28.03. 17:19

Brno - Agrofert podal další trestní oznámení na zemědělce Bohumíra Radu, s nímž je ve sporu kvůli užívání pole v obci Boskovštejn v Jihomoravském kraji. Agrofert tvrdí, že Rada neoprávněně hospodaří na cizím pozemku. Rada, který pole pohnojil a připravoval se na výsadbu kukuřice, obviňuje Agrofert…

Bývalý náměstek Závodský žaluje vládu kvůli svému odvolání z ministerstva financí

27.02. 21:28

Praha – Někdejší náměstek na ministerstvu financí Ondřej Závodský žaluje vládu kvůli svému odvolání z funkce. Uvedl to dnes server Seznam Zprávy. 

ČRo Zavoral odvolal výroky o účelovosti reportáží o Agrofertu

05.02. 18:01

Praha - Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral vzal dnes zpět výroky o účelovosti reportáží o hospodaření Agrofertu na cizích pozemcích. V době jejich pronesení neměl relevantní informace. Stále ale platí jeho výtky, které směřují k nedostatkům ve formě zpracování reportáží či dalších…

Kauza Kroupa: Novináře se zastal i jeho známý otec, Zavoral se prý snaží Babišovi vlichotit

05.02. 14:04

Praha – Vášně kolem reportáží janka Kroupy o Agrofertu neutichají. Do sporu mezi šéfem českého rozhlasu René Zavoralem, Kroupou a zaměstnanci rozhlasu se vložil i exsenátor, bývalý šéf ODA a otec Janka Kroupy Daniel Kroupa.

Zpráva OLAF je absurdní. Vlastník Čapího hnízda vydal ostré prohlášení

11.01. 12:41

Praha - Dnes byla zveřejněna kompletní zpráva OLAF. Shrnuje podmínky žádosti farmy o dotaci, výslechy svědků, vyjádření společnosti Imoba, pod níž nyní Čapí hnízdo spadá, vývoj vlastnických vztahů u Čapího hnízda i odkazy na unijní legislativu. Společnost Imoba, která vlastní Čapí hnízdo, považuje…

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie