Články k tématu: antikoncepce

Ženy jsou od toho, aby se staraly o děti, míní prezident. Vyhlásil boj s antikoncepcí

22.09. 08:18

Dodoma - Americká nevládní organizace FHI 360 již nesmí v Tanzanii inzerovat služby plánovaného rodičovství. Nařídila to podle agentury Reuters místní vláda, která tak učinila několik dní poté, co prezident John Magufuli vyzval ženy, aby přestaly užívat antikoncepci, protože země potřebuje více…

Nemravná historie: Jak se otěhotnění bránili lidé v době před objevem kondomů?

Aktualizovali jsme 17.1.2018, 22:25, 17.01. 08:55

Od pradávna ženy používaly prostředky, kterými se chránily před nechtěným otěhotněním. Zatímco dnes jsou antikoncepční prostředky poměrně spolehlivé, v minulosti se na ně moc spoléhat nedalo. Některé metody zabraňující početí byly velmi podivné, jiné zase nebezpečné.

Je dlouhodobé užívání antikoncepce bezpečné? Nová studie zmařila naděje vědců

11.12. 12:23

Moderní antikoncepční pilulky, které mají nižší obsah estrogenu, mají méně nežádoucích účinků než starší antikoncepce. Velká dánská studie však naznačuje, že - stejně jako starší pilulky - i ty nové mírně zvyšují riziko rakoviny prsu, zejména při dlouhodobém užívání.

reklama

Vláda Donalda Trumpa omezila přístup k bezplatné antikoncepci

07.10. 12:37

Washington - Americké ministerstvo zdravotnictví vydalo nařízení, které umožňuje zaměstnavatelům v soukromém sektoru neposkytovat milionům Američanek bezplatnou antikoncepci.

Antikoncepční pilulka "den po" bude v Polsku jen na předpis, opozice mluví o porušování práv žen

26.05. 08:05

Varšava - Polští poslanci dnes schválili novelu zákona omezující přístup k antikoncepčním tabletám zvaným "den poté". V katolickém Polsku jsou tyto pilulky v souladu s předpisy Evropské unie dosud volně prodejné klientkám starším 15 let, zanedlouho ale budou už jen na lékařský předpis.

Prospěšná či škodlivá? Nová studie odhalila účinky antikoncepce

08.05. 12:02

MAGAZÍN – Už dlouho vede laická i odborná veřejnost debatu o tom, jestli a jak moc škodlivá vlastně je ženská antikoncepce. Hádky může ukončit nová studie, na jejíž výsledky poukazuje server Science Alert.

V Polsku potichu přibývá lékáren bez antikoncepce, kvůli víře lékárníci nenabízí ani kondomy

04.04. 09:33

Varšava - V katolickém Polsku roste počet lékáren, které neprodávají antikoncepci. Upozornil na to opoziční list Gazeta Wyborcza. Zatímco ve městech můžete jít ke konkurenci, která se například kondomy nezdráhá nabízet, lidé na venkově mají smůlu.

České ženy ztrácí zájem o hormonální antikoncepci

Aktualizovali jsme 22.1.2017, 22:24, 22.01. 11:59

Praha - Antikoncepci v Česku užívá zhruba polovina žen v plodném věku. Z údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) a Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) vyplývá, že klesá počet balení antikoncepce, které jsou každoročně dodány na tuzemský trh.

Američanky mají po vítězství Trumpa obavy. Omezí zákonodárci právo na potraty?

12.11. 14:10

Washington - Po vítězství Donalda Trumpa v amerických volbách panují obavy, že posílí vliv konzervativního křídla Republikánské strany. Lidé začali ve velkém nakupovat antikoncepci v obavě, že zákonodárci omezí právo na potraty.

Žena dostala mrtvici a část těla má ochrnutou. Pravděpodobně za to může antikoncepce

05.06. 19:21

Londýn - Teprve sedmatřicetiletá Judith Rankinové ze Skotska dostala v únoru mrtvici. Přičítá to antikoncepčním pilulkám, které začala brát teprve 8 týdnů po porodu. Ještě teď je částečně ochrnutá a nemůže se starat o své malé děti.

Pákistán zakázal reklamy na antikoncepci. Důvod je bizarní

30.05. 08:57

Islámábád - Televize v Pákistánu nesmějí vysílat reklamy na antikoncepci. Úřad tak rozhodl po stížnostech veřejnosti, informuje BBC.

Další uprchlický problém: Nedostatek antikoncepce

05.05. 15:52

Ankara/Atény – Konec uprchlické krize, zdá se, zatím není v dohledu a situace uprchlíků podle expertů není pod kontrolou. Zpravodajský server Quartz poukázal v tomto ohledu na problém, o kterém se příliš nemluví – chybějící antikoncepci.

reklama
Fotogalerie