Články k tématu: elektrospotřebiče

K čemu slouží váleček na nabíječce? Usnadňuje nám život

Aktualizovali jsme 27.3.2019, 22:36, 27.03. 13:54

Pokud máte doma nějaký nabíjecí kabel k většímu přístroji než je mobilní telefon, pravděpodobně na jeho konci naleznete malý černý váleček. Většina z nás ho má za nedílnou součást kabelu, málokdo ale tuší, jaká je jeho skutečná funkce.

Petky třídit umíme, s elektroodpadem je to mnohem horší

12.05. 13:23

Praha - Množství vysloužilých elektrozařízení, která lidé a firmy v Česku odevzdávají do zpětného odběru a nevyhazují do popelnic či na skládky, v posledních letech stoupá. Zatímco v roce 2006 se podařilo vytřídit jen 11 procent z objemu výrobků, které se ten rok objevily na trhu, v roce 2016 to…

Baterie, která vydrží celý rok? Vědci díky omylu učinili velký objev

16.04. 12:34

Selhání baterie v době plné moderních technologií nějakým způsobem už potkalo většinu lidí. Ať už jde o telefon nebo notebook, postupným používáním se kapacita baterie zmenšuje, až je natolik malá, že zařízení vydrží jen chvíli a je třeba baterii nahradit. Tato situace by se ale podle zprávy server…

reklama

Jsou mikrovlnky nebezpečné? Některé věci o oblíbeném pomocníkovi se veřejně příliš neprobírají

24.03. 08:30

Škodí mikrovlnné trouby zdraví? Jejich zastánci i odpůrci se stále nedokáží shodnout, vědci ale negativní působení mikrovln na naše tělo stále nevylučují. Někteří jsou dokonce přesvědčeni, že jejich působení na lidské tělo je fatální.

Poptávka technologického sektoru po zlatě se letos zvýší

05.12. 20:42

Londýn - Poptávka technologického sektoru po zlatě by letos měla vykázat první nárůst od roku 2010. Důvodem je rostoucí komplikovanost automobilové elektroniky a větší využití zlata v paměťových čipech pro chytré telefony.

První advent se prodejcům vyplatil, tržby rostly o desítky procent

03.12. 18:17

Praha - Obchodníci o prvním adventním víkendu zaznamenali nárůst prodeje proti běžnému víkendu o desítky procent. Zákazníků pak přišlo do obchodů až o třetinu více.

Nejsou to jen žárovky a máslo. Co vše nám EU zakázala?

11.11. 15:59

Členství v Evropské unii přináší řadu výhod a pro Českou republiku zejména těch ekonomických a finančních. Má ale i své stinné stránky, z nichž některé pociťují občané více, než jiné. A mezi ty, které rezonují společností nejvíce, patří především zákazy.

Jaká je nejšpinavější věci v domě? Budete překvapení, ale záchod to není

01.10. 08:00

Obáváte se špinavých toalet kvůli množství bakterií, které na nich mohou ulpět? Poté byste měli zvážit používání některých věcí každodenní potřeby. Na obrazovkách chytrých telefonů a tabletů je totiž podle vědců víc bakterií, než na záchodovém sedátku.

Obáváte se špinavých záchodů? Na věcech, které používáme každý den, žije bakterií mnohem víc

15.09. 11:55

Obáváte se špinavých toalet kvůli množství bakterií, které na nich mohou ulpět? Poté byste měli zvážit používání některých věcí každodenní potřeby. Na obrazovkách chytrých telefonů a tabletů je totiž podle vědců víc bakterií, než na záchodovém sedátku.

Francouzští kandidáti přestali slibovat zachování ohrožených míst

08.04. 21:15

Paří - Dva přední prezidentští kandidáti ve Francii odmítli slíbit, že v severofrancouzském Amiensu udrží produkci továrny výrobce bílé techniky Whirlpool.

Let hrůzy: Cestující si nasadila sluchátka, najednou začala hořet

16.03. 15:20

Sydney - Let hrůzy za sebou mají cestující, kteří nasedli do letadla z Pekingu do Melbourne. Jedna z pasažérek vzplála poté, co si na uši nasadila sluchátka. Nakonec skončila v péči lékařů.

Prodejci EET pokladen očekávají koncem měsíce nápor

12.02. 16:01

Praha - Prodejci EET pokladen se připravují na velký nápor zákazníků na konci měsíce. Posilují proto call centra, někteří zavedou i víkendový prodej a prodlouží pracovní dobu.

Podraží elektronika? Prodejci varují před silnějším dolarem

15.01. 11:29

Praha - Očekávané posílení dolaru se v letošním roce může podepsat na vyšších cenách nových modelů elektroniky. Vyplývá to z ankety ČTK mezi prodejci.

Další kolo zákazů EU: Na řadě jsou neúsporné fény a topinkovače

12.05. 14:42

Brusel - Evropská komise chystá další kolo boje proti neúsporným domácím spotřebičům. Zákaz už postihl vysavače se silnými motory a neúsporné elektrické trouby. Teď Komise připravuje zákaz neúsporných rychlovarných konvic, topinkovačů a fénů. Respektive návrh je už dávno připravený, ale Komise jej…

reklama
Fotogalerie