Články k tématu: gaza

Gaza opět pod izraelskou palbou

28.05. 17:32

Gaza - Izraelské letectvo podniklo nálety na cíle na severu palestinského Pásma Gazy a usmrtilo jednoho Palestince, informovala agentura AFP s odvoláním na ministerstvo zdravotnictví v Gaze. Mrtvým je 25letý muž, další osoba utrpěla zranění.

Počet obětí masakru Palestinců stoupl na 61

19.05. 19:44

Gaza - Ministerstvo zdravotnictví v palestinském Pásmu Gazy dnes oznámilo, že zemřeli další dva Palestinci zranění při pondělním masakru demonstrantů u hranic pásma. Počet obětí zákroků izraelských vojáků proti palestinským protestům v den přemístění ambasády USA do Jeruzaléma tak vzrostl na 61,…

Izraelci bombardovali cíle v Pásmu Gazy

17.05. 08:55

Jeruzalém - Izraelské letectvo podniklo v noci na dnešek několik náletů na severu Pásma Gazy. Informoval o tom izraelský list The Times of Israel s odvoláním na prohlášení armády. Podle ní byly útoky vedeny na cíle teroristů. Letouny údery provedly v reakci na střelbu, která byla vypálena nejspíš z…

reklama

Osmiměsíční palestinské batole nemusel zabít izraelský slzný plyn

15.05. 18:34

Gaza - Ministerstvo zdravotnictví z palestinského Pásma Gazy počítá osmiměsíční Lajlu Ghandúrovou k šesti desítkám obětí pondělního násilí na hranici Pásma Gazy s Izraelem. Podle jeho výkladu dítě zemřelo, protože se nadýchalo slzného plynu, který proti Palestincům použili izraelští vojáci. Lékař…

Palestinský novinář zabitý v Gaze byl členem Hamásu

10.04. 22:07

Jeruzalém - Palestinský novinář Jásir Murtadža, který zemřel, když jej minulý pátek při demonstraci na hranici s Gazou zasáhla kulka izraelských bezpečnostních složek, patřil k radikálnímu islamistickému hnutí Hamás.

Izraelský tank vystřelil po mužích, kteří přešli hranici

08.04. 17:29

Jeruzalém - Izraelský tank dnes vypálil střelu na tři muže, kteří přešli z Pásma Gazy na izraelské území. Informoval o tom server i24 News.

USA zablokovaly v OSN prohlášení k šetření střetů v Pásmu Gazy

07.04. 09:31

New York - Spojené státy v pátek znovu v Radě bezpečnosti OSN zablokovaly prohlášení, které obsahovalo výzvu k nezávislému prošetření izraelsko-palestinských střetů z posledních dnů.

Izraelské letectvo bombardovalo pozice Hamásu v Pásmu Gazy

25.03. 10:51

Tel Aviv - Izraelské letectvo zasáhlo v noci na dnešek pozice palestinského radikálního hnutí Hamás v Pásmu Gazy. Cílem náletu byl výcvikový tábor poblíž města Rafáh.

Na Západním břehu Jordánu byl zastřelen palestinský mladík

10.03. 21:41

Nábulus - Devatenáctiletý Palestinec byl dnes zastřelen při střetu mezi Palestinci a izraelskými osadníky na okupovaném Západním břehu Jordánu.

V Gaze dochází elektřina, zavírají se nemocnice

14.02. 19:43

Gaza - V důsledku finanční krize a s ní spojeným nedostatkem elektřiny bylo v Pásmu Gazy uzavřeno několik nemocnic a jednotka intenzivní péče pediatrické kliniky.

Protesty u Pásma Gázy si vyžádaly život jednoho Palestince

30.12. 12:16

Gaza (Palestina) - Při střetech Palestinců s izraelskou armádou na hranicích Pásma Gazy zemřel dvacetiletý Palestinec. Muž podlehl v noci na dnešek zraněním, která utrpěl při pátečních nepokojích.

Egypt otevřel hraniční přechod s Pásmem Gazy

18.11. 15:51

Gaza - Egypt dnes otevřel hraniční přechod Rafáh mezi svým územím a palestinským Pásmem Gazy. Stalo se tak poprvé od 1. listopadu.

Předseda palestinské vlády zahájil návštěvu Gazy, kterou mu chce Hamas předat

02.10. 15:30

Gaza - Předseda palestinské vlády Ramí Hamdalláh dnes zahájil návštěvu Gazy, která se koná v rámci snah sjednotit vedení Pásmo a Západní břeh Jordánu. Sjednocení palestinské správy dle analytiků umožní Mahmúdu Abbásovi vyvrátit tvrzení Izraele, že nemá jednotnou protistranu do mírových rozhovorů.

Egypt kvůli pouti do Mekky dočasně otevřel hranici s Gazou

14.08. 19:15

Káhira/Rafáh (Pásmo Gazy) - Egypt dnes po několika měsících otevřel hraniční přechod s Pásmem Gazy, aby umožnil muslimům vykonat pouť do Mekky. Informovala o tom agentura AFP. Dnes přešlo hranice do Egypta z palestinského území asi 800 poutníků.

Izrael buduje zeď kolem Pásma Gazy, sahat bude i do moře

10.08. 13:58

Jeruzalém - Izraelská armáda ve středu informovala, že Izrael urychlí výstavbu betonové nadzemní i podzemní bariéry kolem Pásma Gazy. List The Jerusalem Post dnes napsal, že bariéra by měla zasahovat i do Středozemního moře. 

Hamas v Pásmu Gazy povede radikál Sinvár. Jeden extremista vystřídal jiného, říká Izrael

14.02. 11:57

Gaza - Hnutí Hamas do svého čela v Pásmu Gazy zvolilo Jahjá Sinvára (55), který je spoluzakladatelem ozbrojeného křídla této palestinské organizace. Podle Izraele se tím nic v regionu nemění, jelikož "jeden extremista vystřídal jiného".

Při střetu zemřel u Pásma Gazy Palestinec

21.11. 13:24

Tel Aviv - Agentura AFP s odvoláním na palestinské ministerstvo zdravotnictví informuje, že při střetech s izraelskými vojáky u bezpečnostního plotu, který odděluje Izrael a palestinské Pásmo Gazy dnes zahynul palestinský muž.

Rodiny obětí z flotily pro Gazu neustoupí, chtějí se s Izraelem dál soudit

29.10. 15:04

Jeruzalém - Ačkoli Ankara s Izraelem uzavřela diplomatickou dohodu obsahující také odškodnění za izraelský zásah proti humanitární flotile pro Gazu v roce 2010, příbuzní obětí incidentu se dál chtějí soudit.

Izraelská hlídka zadržela plachetnici s aktivistkami

06.10. 10:31

Jeruzalém - Plachetnici se skupinou aktivistek z různých zemí, které se pokusily narušit blokádu Pásma Gazy, zastavila izraelská pobřežní hlídka. Zásah se obešel bez násilností.

Izraelský Arab porušil přísný zákaz a odešel do Pásma Gazy

12.07. 21:56

Jeruzalém - Do palestinského Pásma Gazy dnes dobrovolně odešel člen izraelské komunity Arabů. Oznámila to izraelská armáda, která případ vyšetřuje.

Turecká pomoc dorazila do palestinského Pásma Gazy

04.07. 19:29

Gaza - Do palestinského Pásma Gazy dnes přes Izrael dorazily první zásilky pomoci zaslané z Turecka. Stalo se tak týden poté, co Izraelci a Turci podepsali dohodu o normalizaci vztahů, napsala agentura Reuters.

Izrael podnikl letecký útok na Pásmo Gazy

02.07. 11:34

Gaza - Izraelské letectvo dnes zaútočilo na pozice palestinských radikálů, šlo o odvetnou akci na odpal rakety z Pásma Gazy na izraelské území.

Izrael je vydírán Hamasem? Nechtějí vyjednávat a zajatce používají k propagandě

01.07. 10:26

Jeruzalém - Hamas se vyhýbá vyjednávání o propuštění dvou zajatých izraelských občanů a o vydání těl dvou vojáků zabitých v konfliktu v roce 2014. Situaci by mohlo pomoci vyřešit Turecko.

Šestiletá krize mezi Tureckem a Izraelem je u konce? Státy se dohodly

27.06. 13:23

Ankara - Šest let trvající krize vztahů mezi Tureckem a Iraelem dnešním dnes skončila. Napětí mezi Ankarou a Jeruzalémem způsobil zásah izraelské armády proti turecké flotile pro Gazu v roce 2010. Zemřelo při něm tehdy deset tureckých občanů.

reklama
Fotogalerie