Články k tématu: Jeskyně

Hledání pokladu skončilo smrtí. V řecké jeskyni se zadusili čtyři lidé

16.05. 12:14

V jeskyni nedaleko řeckého lázeňského města Lutraki se v noci na dnešek udusili čtyři místní lidé, kteří pátrali po údajném zlatém pokladu. Informovala o tom agentura DPA. Podle starosty Lutraki Jorgose Jonise se muži otrávili zplodinami z generátoru.

Výjimečný nález na Olomoucku. Něco takového jeskyňáři nečekali

06.12. 12:20

Na zcela zachovalou kostru medvíděte narazili při bádání v Javoříčském krasu amatérští jeskyňáři. Jde o unikátní nález, neboť neporušenou kostru se zatím najít nepodařilo. Předběžný průzkum ukázal, že jde pravděpodobně o jednoroční mládě medvěda hnědého, které nemá ještě úplně prořezané špičáky a…

Smrt v řecké jeskyni: Český potápěč nemohl najít východ, utopil se

25.08. 17:16

Šedesátiletý Čech a 35letý Íránec utonuli při potápění v podvodní jeskyni na řeckém ostrově Karpathos v jihovýchodní části Egejského moře. Jejich těla dnes vyprostila speciální jednotka řeckého námořnictva, informovala agentura DPA.

reklama

Jeskyňáři v Tatrách jsou po smrti, zatím se našlo jen jedno tělo

Aktualizovali jsme 23.8.2019, 12:04, 23.08. 09:52

Polští záchranáři v noci na dnešek našli tělo jednoho ze dvou speleologů, kteří minulý víkend uvázli ve Velké sněžné jeskyni v Tatrách. Informovala o tom tatranská horská záchranná služba (TOPR). Ta dospěla k závěru, že přežít nemohl ani druhý pohřešovaný jeskyňář, a proto se rozhodla přerušit…

Dobývání středu Země: Lidé se k jádru zatím vůbec nepřiblížili

Aktualizovali jsme 23.2.2019, 22:18, 23.02. 10:39

Je cesta do středu Země, jak o ní psal už legendární Jules Verne, reálná? Přemýšleli jste někdy nad tím, jestli je možné vyvrtat díru k zemskému jádru? Něco takového se zatím lidem nepovedlo. Jak hluboko se zatím dokázali dostat?

Šťastný konec: Z jeskyně zachránili všechny chlapce i jejich trenéra

Aktualizovali jsme 10.7.2018, 15:27, 10.07. 10:08

Bangkok - Ze zatopené jeskyně Tham Luang na severu Thajska se záchranářům podařilo vysvobodit všech 12 chlapců i jejich fotbalového trenéra, kteří tam uvázli před více než dvěma týdny.

Evakuované chlapce čekají v jeskyni velmi stísněné chodby, některé jsou široké jen 60 centimetrů

08.07. 12:40

Bangkok - V Thajsku dnes začala evakuace 12 dětí a jejich trenéra z jeskynního komplexu Tham Luang na severu země. Záchranáři musejí každého jednotlivě provést stísněnými a zatopenými chodbami. Některé jsou přitom široké necelý metr a na výšku nemají více než 60 centimetrů.

Drama v jeskyni pokračuje: Trenér uvězněných chlapců poslal omluvný dopis

07.07. 10:42

Bangkok - Trenér, s kterým v thajské jeskyni Tham Luang uvázlo 12 chlapců, poslal prostřednictvím potápěčů omluvný dopis rodičům dětí. Záchranáři se zatím snaží vytvořit alternativní únikovou cestu a vrtají do skály v oblasti jeskyně.

Mladé fotbalisty z thajské jeskyně lze zachránit jen do víkendu

05.07. 13:21

Bangkok - Meteorologové předpovídají v Thajsku prudký monzunový déšť, který může ohrozit záchranu 12 chlapců a jejich trenéra, kteří uvázli v jeskyni Tham Luang. Tým malých fotbalistů by se mohl dostat ven jen se záchrannými vestami. Záchranáři nyní bojují s časem,vodu je třeba odčerpat do víkendu,…

Chlapci uvěznění v jeskyni už trénují potápění. Záchranný plán je skutečně děsivý

04.07. 15:00

Bangkok - 12 chlapců a jejich trenér, kteří uvázli v zaplavené jeskyni Tham Luang v Thajsku, dostali dnes první lekce plavání a potápění. Cesta ven je dlouhá čtyři kilometry a vůbec není jasné, zda ji mladí fotbalisté zvládnou.

Chlapci uvěznění v thajské v jeskyni vyhráno nemají, ven se můžou dostat až za několik měsíců

03.07. 08:38

Bangkok - Dvanáct chlapců ve věku 11 až 16 let a jejich fotbalový trenér (25), kteří byli po devíti dnech objeveni živí v jeskynním komplexu Tham Luang v Thajsku, čeká nelehký úkol. Aby se dostali ven, musí podstoupit potápěčský výcvik. Ten může trvat až čtyři měsíce.

Šťastný konec: Mladé fotbalisty uvězněné v jeskyni nalezli po devíti dnech živé

02.07. 20:04

Bangkok - Pátrání po chlapcích a jejich trenérovi, kteří uvízli v jeskyni v Thajsku, má šťastný konec. Po devíti dnech je našli záchranáři, všichni pohřešovaní jsou naživu.

Thajsko týden pátrá po dětech v zatopené jeskyni

01.07. 09:56

Bangkok- Záchranné týmy v Thajsku opět pokračovaly v pátrání po 12 chlapcích a jejich pětadvacetiletém fotbalovém trenérovi, kteří jsou již týden pohřešováni poté, co je v jeskynním komplexu zablokovaly povodně.

Už čtvrtý den pokračuje záchrana 12 chlapců z thajské jeskyně, záchranáři se potýkají s problémy

27.06. 12:35

Bangkok - V Thajsku čtvrtým dnem pokračuje boj o život 12 dětí, které i se svým fotbalovým trenérem uvázly v téměř deset kilometrů dlouhém jeskynním komplexu Tcham Luang. Práci záchranářů hatí déšť a stoupající voda.

Voda v jeskyni uvěznila 12 dětí s trenérem. Možná jsou ještě naživu

26.06. 16:46

Bangkok - 12 chlapců s jejich trenéra před třemi dny uvěznila voda v jeskynním komplexu Tcham Luang na severu Thajska. Pátrají po nich záchranáři, vojáci i vojenští potápěči, zatím bezvýsledně.

Uvěznění turisté ve švýcarské jeskyni jsou volní

26.01. 14:46

Bern - Turisté, kteří se několik dní nemohli dostat ze švýcarského jeskynního systému Hölloch, jsou opět volní. Pod zemí však nestrádali. Záchranáři jim dopravovali balíčky od příbuzných a v jeskyni údajně panovala dobrá nálada.

Ve švýcarské jeskyni je uvězněno sedm turistů

24.01. 22:06

Bern - Už od soboty je v jeskynním systému ve švýcarských Alpách uvězněna skupina sedmi turistů. Ven se nemohou dostat kvůli nečekanému navýšení vodní hladiny v důsledku silných srážek.

Čeští vědci objevili v Indonésii nový druh raka, žije v jeskyních

19.01. 11:44

Praha - Čeští vědci objevili neznámý druh jeskynního raka. Žije na ostrově Nová Guinea. Konkrétně v ponorné řece u vesnice Palimoro, kam se za ním loni v létě vypravili. Dosud byli jeskynní raci známí pouze ze Severní Ameriky.

V Mexiku byl objeven největší podvodní jeskynní systém světa +VIDEO

17.01. 18:19

Mexiko - V Mexiku objevili největší jeskynní systém na světě, zaplavené podzemní prostory měří dohromady 347 kilometrů. Zjištění může přinést další poznatky o životě na poloostrově Yucatán, kde sídlila mayská civilizace.

Záchranáři vyprostili tělo českého badatele ze rakouské jeskyně

01.11. 13:07

Vídeň - Rakouští záchranáři v noci na dnešek vyprostili českého badatele, který se smrtelně zranil v jeskynním systému Warwas Glatzen mezi obcemi Wildalpen a Mariazell. Vyšetřování neštěstí ještě nebylo ukončeno.

Český jeskyňář zemřel v rakouské jeskyni

31.10. 17:05

Vídeň - V noci na dnešek zahynul český badatel, který se zřítil v alpském jeskynním systému u Mariazellu. Původně se předpokládalo, že je vážně zraněný. Záchranná akce byla velmi obtížná, neboť bylo nutné rozšířit některé úzké průlezy.

V jeskyních Moravského krasu vysychají jezírka, může se zastavit růst krápníků

14.10. 13:44

Blansko - Sucho je patrné i v jeskyních Moravského krasu, kdy vysychají desítky jezírek. Úbytek vody se může negativně projevit na živočiších a krápníkách. Naopak díky poklesu vody se jeskyňáři dostanou do míst, která jsou jinak nepřístupná.

Jeskyně Moravského krasu od jejich otevření navštívilo už 25 milionů lidí

28.07. 14:39

Ostrov u Macochy (Blanensko) - Pětici zpřístupněných jeskyní v Moravském krasu navštívilo od roku 1955, od kdy se vedou přesné statistiky, 25 milionů návštěvníků. Jeden z dnešních návštěvníků proto při této příležitosti dostal u jeskyně Balcarka od Správy jeskyní Moravského krasu pamětní list a…

Jeskyně Býčí skála se opět otevře turistům, uskuteční se tu i benefiční koncerty

16.06. 11:06

Blansko - Jeskyně Býčí skála v Moravském krasu se následující tři víkendy opět po roce otevře turistům. Kvůli zahnízdění vzácného sokola o měsíc později. Na místě se uskuteční i benefiční koncerty, výtěžek bude věnován například na provoz školy v Tibetu. Prohlídka jeskyně trvá hodinu až hodinu a…

reklama
Fotogalerie