Články k tématu: kambodža

USA přestane udělovat víza občanům ze zemí, které odmítají deportace

13.09. 19:49

Washington - Ode dneška přestane americké ministerstvo zahraničí vydávat určité druhy víz některým občanům Kambodže, Eritreje, Guineje a Sierry Leone. Důvodem je fakt, že tyto státy nepřijímají zpět své občany, které Spojené státy chtějí vyhostit.

Šéf kambodžské opozice byl obviněn z velezrady

05.09. 10:05

Phnompenh - Vůdce kambodžské opozice Kem Sokha byl obviněn z velezrady a špionáže, hrozí mu 15 až 30 let za mřížemi. Podle agentury Reuters jde o další projev sílícího potlačování kritiků vlády dlouholetého premiéra Hun Sena.

Premiér Kambodže obvinil opozičního předáka z velezrady, měl chystat puč s podporou USA

03.09. 18:23

Phnompenh - Kambodžský premiér Hun Sen tvrdí, že za údajným protivládním spiknutím dnes zatčeného opozičního předáka Kem Sokhy byly Spojené státy. V asijské zemi se mají příští rok konat volby a kampaň je už nyní velmi vyhrocená.

reklama

Vykořisťovala Angelina Jolie děti z Kambodže? Slavná herečka obvinění popírá

01.08. 08:56

Phnompenh/Washington - Americká herečka a režisérka Angelina Jolie rázně odmítá nařčení, že obelstila kambodžské děti během obsazování rolí ve svém filmu o krvavém režimu Rudých Khmerů ze 70. let v Kambodži.

Při dopravní nehodě v Kambodži se zranila skupina turistů, je mezi nimi i Čech

10.05. 08:57

Phnompenh - U kambodžského města Poipet se dnes srazil autobus s nákladním vozem. Zranění utrpělo sedm turistů včetně jednoho Čecha. Jak závažná poranění jsou, není jasné.

Česka zadržená v Kambodži už není vyšetřována kvůli výrobě drog

09.01. 08:29

Kambodža - Šestadvacetiletá Češka zadržená v Kambodži kvůli drogám už není vyšetřována kvůli výrobě a distribuci drog, ale teď kvůli jejich držení. Informovala o tom televize Prima.

Češka zadržená v Kambodži byla zbavena části obvinění, odsedět si ale může až pět let

08.01. 13:41

Praha - Češka (26), kterou na konci roku zadržela kambodžská policie, je obviněna kvůli držení omamných látek. Úřady ji ale zprostily obvinění z výroby a distribuce drog. Ženě hrozí až pět let vězení.

Soud v Kambodži obvinil zadržovanou Češku z prodeje drog

29.12. 10:40

Phnompenh - Soud v Kambodži obvinil několik cizinců z výroby a prodeje drog. Mezi nimi je také Češka, která byla obviněna z držení, převozu a prodeje drog.

V Kambodži údajně zatkli Češku, měla vyrábět drogy

28.12. 08:55

Phnompenh - V Kambidži bylo v úterý zatčeno pět cizinců, údajně je mezi nimi jedna Češka. Policie je obvinila, že v zemi nelegálně vyráběli drogy.

Soud potvrdil doživotí pro vůdce Rudých Khmerů

23.11. 08:31

Phnompenh - Kambodžský expremiér Khieu Samphan (85) a hlavní ideolog Rudých Khmerů Nuon Cheou (90) si odpykají doživotní tresty, potvrdil vrchní soud v Kambodži. Jsou zodpovědní za smrt 1,7 milionu lidí.

Džungle odhalila unikátní prastará města

Aktualizovali jsme 18.6.2016, 21:55, 18.06. 08:38

Phnompenh - Moderní technologie umožnila vědcům učinit úžasný objev, v kambodžské džungli nalezli vědci ze vzduchu pomocí laserového skeneru několik ukrytých středověkých měst. Ukazuje to nejen na pokročilost technologie, která byla při výzkumu použita, ale také to může výrazně změnit naše chápání…

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací