Články k tématu: kambodža

Covid-19 dál zamořuje Čínu. V počtech mrtvých a nakažených vládne chaos

Aktualizovali jsme 14.2.2020, 12:26, 14.02. 08:43

Pevninská Čína zaznamenala za čtvrtek 5090 nových případů koronaviru a eviduje tak již 55.748 nakažených. Nemoci COVID-19, kterou virus způsobuje, tam podle místních úřadů podlehlo dalších 121 lidí, což je dvakrát méně, než o den dříve. Celkový počet mrtvých tak v pevninské Číně dosáhl již téměř…

Tajný vojenský pakt mezi Čínou a Kambodžou? USA jsou vzteky bez sebe

22.07. 08:05

Čína bude moci umístit své ozbrojené síly na námořní základně v Kambodži. Umožňuje to tajná dohoda těchto zemí. Takové ujednání by Číně poskytlo větší schopnost prosazovat sporné územní nároky a ekonomické zájmy v Jihočínském moři, což by ohrozilo spojence USA v jihovýchodní Asii. S odvoláním na…

Nejhorší zvířecí mor na světě! Vědci jsou bezradní

06.06. 19:59

Jihovýchodní Asie čelí podle expertů nejhorší epidemii afrického moru prasat v historii. Informaci dnes přinesl britský deník The Guardian. Vědci ani zemědělci přitom neví, jak dalšímu šíření viru zabránit. Nemoc je pro prasata smrtelná, neexistuje proti ní očkování. Lidi však neohrožuje. Kvůli…

reklama

Strana kambodžského premiéra má prý v parlamentu všechna křesla, opozice vyzvala k protestu

30.07. 12:25

Phnompenh/Washington - Nedělní parlamentní volby v Kambodži byly dle očekávání jen komedií. Strana dlouholetého premiéra Hun Sena dnes prohlásila, že získala všech 125 křesel parlamentu. Situaci v zemi pozorně sledují USA, už pohrozily dalšími sankcemi.

V Kambodži se konají kontroverzní parlamentní volby, opozice vyzvala k jejich bojkotu

29.07. 11:58

Phnompenh - V Kambodži se konají kontroverzní parlamentní volby, které jsou vnímané jako plebiscit o dlouholeté vládě premiéra Hun Sena. Opozice vyzvala k bojkotu hlasování.

Děloha na prodej? Policie v Kambodži osvobodila 33 žen těhotných pro čínské klienty

23.06. 12:24

Phnompenh - Při policejní razii v kambodžské metropoli bylo nalezeno 33 žen těhotných pro čínské zákazníky. Zadrženo bylo pět osob včetně čínského šéfa ilegálního podniku. Jsou obviněni z obchodování s lidmi a ze zprostředkování náhradního mateřství.

Kambodža zastavila stíhání Čecha za zneužití nezletilé

15.06. 19:18

Phnompenh/Praha - Po sedmi měsících se ve čtvrtek dostal na svobodu Čech zadržený v Kambodži kvůli údajnému zneužití nezletilé.

Kdo byl Pol Pot? Krutý diktátor vyhlásil rok nula, zrušil čas a nechával lidi ušlapávat slony

Aktualizovali jsme 16.5.2018, 11:50, 16.05. 09:32

Pol Pot se do dějin zapsal jako masový vrah, asijský Hitler, kambodžský mučitel a krvavý přízrak. A tato pověst rozhodně není přehnaná. Většina obětí jeho režimu byla popravena, jiní zemřeli v důsledku hladomoru či nemocí. Samotný Pol Pot se na konci svého života cítil nevinný a měl podle vlastního…

Kambodžský režim ovládl po odstavení opozice Senát

25.02. 20:23

Phnompenh - Kambodžský režim premiéra Hun Sena upevnil svou moc vítězstvím v dnešních senátních volbách, když po loňském rozpuštění největší opoziční strany získal zatím v horní komoře parlamentu 58 z 62 křesel.

V Kambodži zatkli desítku cizinců za neslušné chování

28.01. 10:26

Phnompenh - V kambodžském městě Siemreap bylo zatčeno deset cizinců, kteří se na veřejnosti oddávali "pornografickým tancům a písním", oznámila dnes místní policie.

USA a EU hrozí Kambodži kroky za rozpuštění opoziční strany

17.11. 09:06

Phnompenh/New York/Brusel - Spojené státy a Evropská unie pohrozily přijetím konkrétních kroků proti kambodžské vládě. Soud na její popud nařídil rozpuštění největší opoziční strany.

Kambodža se přibližuje diktatuře. Soud rozpustil největší opoziční stranu

16.11. 16:41

Phnompenh - Kambodžská národní strana záchrany (CNRP), která je největší opoziční stranou v zemi, má být dle nejvyššího soudu rozpuštěna. Premiér Hun Sen, který se drží u moci už 32 let, se tak několik měsíců před parlamentními volbami zbavil nebezpečné konkurence.

Soud v Kambodži obžaloval Čecha za sex s nezletilou dívkou,hrozí mu až 10 let

01.11. 09:19

Phnompenh - V Kambodži byl v neděli zatčen 46letý Čech, který si dnes vyslechl obvinění z pohlavního styku s nezletilou osobou. Hrozí mu až deset let vězení.

USA přestane udělovat víza občanům ze zemí, které odmítají deportace

13.09. 19:49

Washington - Ode dneška přestane americké ministerstvo zahraničí vydávat určité druhy víz některým občanům Kambodže, Eritreje, Guineje a Sierry Leone. Důvodem je fakt, že tyto státy nepřijímají zpět své občany, které Spojené státy chtějí vyhostit.

Šéf kambodžské opozice byl obviněn z velezrady

05.09. 10:05

Phnompenh - Vůdce kambodžské opozice Kem Sokha byl obviněn z velezrady a špionáže, hrozí mu 15 až 30 let za mřížemi. Podle agentury Reuters jde o další projev sílícího potlačování kritiků vlády dlouholetého premiéra Hun Sena.

Premiér Kambodže obvinil opozičního předáka z velezrady, měl chystat puč s podporou USA

03.09. 18:23

Phnompenh - Kambodžský premiér Hun Sen tvrdí, že za údajným protivládním spiknutím dnes zatčeného opozičního předáka Kem Sokhy byly Spojené státy. V asijské zemi se mají příští rok konat volby a kampaň je už nyní velmi vyhrocená.

Vykořisťovala Angelina Jolie děti z Kambodže? Slavná herečka obvinění popírá

01.08. 08:56

Phnompenh/Washington - Americká herečka a režisérka Angelina Jolie rázně odmítá nařčení, že obelstila kambodžské děti během obsazování rolí ve svém filmu o krvavém režimu Rudých Khmerů ze 70. let v Kambodži.

Při dopravní nehodě v Kambodži se zranila skupina turistů, je mezi nimi i Čech

10.05. 08:57

Phnompenh - U kambodžského města Poipet se dnes srazil autobus s nákladním vozem. Zranění utrpělo sedm turistů včetně jednoho Čecha. Jak závažná poranění jsou, není jasné.

Česka zadržená v Kambodži už není vyšetřována kvůli výrobě drog

09.01. 08:29

Kambodža - Šestadvacetiletá Češka zadržená v Kambodži kvůli drogám už není vyšetřována kvůli výrobě a distribuci drog, ale teď kvůli jejich držení. Informovala o tom televize Prima.

Češka zadržená v Kambodži byla zbavena části obvinění, odsedět si ale může až pět let

08.01. 13:41

Praha - Češka (26), kterou na konci roku zadržela kambodžská policie, je obviněna kvůli držení omamných látek. Úřady ji ale zprostily obvinění z výroby a distribuce drog. Ženě hrozí až pět let vězení.

Soud v Kambodži obvinil zadržovanou Češku z prodeje drog

29.12. 10:40

Phnompenh - Soud v Kambodži obvinil několik cizinců z výroby a prodeje drog. Mezi nimi je také Češka, která byla obviněna z držení, převozu a prodeje drog.

V Kambodži údajně zatkli Češku, měla vyrábět drogy

28.12. 08:55

Phnompenh - V Kambidži bylo v úterý zatčeno pět cizinců, údajně je mezi nimi jedna Češka. Policie je obvinila, že v zemi nelegálně vyráběli drogy.

Soud potvrdil doživotí pro vůdce Rudých Khmerů

23.11. 08:31

Phnompenh - Kambodžský expremiér Khieu Samphan (85) a hlavní ideolog Rudých Khmerů Nuon Cheou (90) si odpykají doživotní tresty, potvrdil vrchní soud v Kambodži. Jsou zodpovědní za smrt 1,7 milionu lidí.

Džungle odhalila unikátní prastará města

Aktualizovali jsme 18.6.2016, 21:55, 18.06. 08:38

Phnompenh - Moderní technologie umožnila vědcům učinit úžasný objev, v kambodžské džungli nalezli vědci ze vzduchu pomocí laserového skeneru několik ukrytých středověkých měst. Ukazuje to nejen na pokročilost technologie, která byla při výzkumu použita, ale také to může výrazně změnit naše chápání…

reklama
Fotogalerie