Články k tématu: komáři

Zásadní objev vědců. Podaří se zastavit zákeřnou chorobu?

06.05. 11:58

Ani během globální pandemie onemocnění covid-19 nezapomínají vědci na další nebezpečné nemoci. Jednou takovou je malárie, která ročně připraví o život stovky tisíc lidí. Nyní se ale podařilo učinit objev, který by mohl přispět k zastavení šíření této choroby.

Obávaná nemoc je u hranic Česka. Nakažený muž bojoval v nemocnici o život

27.09. 14:17

Německo dnes ohlásilo první případ, kdy se člověk nakazil západonilskou horečkou na německém území po štípnutí infikovaným komárem. Informovala o tom agentura DPA. Až dosud se všichni nemocní nakazili virem při cestování nebo kontaktem s nemocnými zvířaty. Podle odborníků přelomový případ nákazy…

Komár přenášející vážné nemoci obsadil polovinu Francie, objevil se i v Ćesku

30.04. 08:39

Komár tygrovaný, který je schopen přenášet viry zika, dengue či chikungunya, se natrvalo usídlil již ve více než polovině francouzských departementů včetně Paříže. S odvoláním na ministerstvo zdravotnictví, které zveřejnilo mapu výskytu tohoto dvoukřídlého hmyzu, o tom informovala agentura AFP.

reklama

Lze de vyhnout štípancům? Vědci zjistili, podle čeho si hmyz vybírá, koho bodne

23.04. 10:40

Pravděpodobnost, že budete pokousáni komáry, závisí na vašich genech, které určují pach našeho těla. Naznačují to předběžné výsledky výzkumu britských a amerických vědců. Informuje server BBC.

Strach ze západonilského viru není na místě? Většina lidí ani nepozná, že nemoc prodělala

03.10. 16:44

Nemocnice Břeclav znovu odebírá krev a plazmu. ČTK to řekl Petr Baťka pověřený vedením nemocnice. Zařízení přerušilo odběry v pondělí poté, co se potvrdil druhý případ západonilské horečky u hospitalizovaného muže. V srpnu v nemocnici zemřela na západonilskou horečku dvaasedmdesátiletá žena. Byla…

Žena, která se nakazila západonilskou horečkou, zemřela v Břeclavi

28.09. 22:00

Dvaasedmdesátiletá žena, u níž testy potvrdily západonilskou horečku, zemřela v srpnu v břeclavské nemocnici. Na webu o tom dnes informoval břeclavský Deník, Deníku Rovnost to potvrdil ředitel břeclavské nemocnice Jiří Jurník, píše server. O úmrtí seniorky bez bližšího určení regionu jižní Moravy…

V Česku se objevila první nákaza západonilskou horečkou

27.09. 19:47

Praha - Lékaři potvrdili nákazu západonilskou horečkou u prvního českého pacienta, který si ji nepřivezl ze zahraničí. Informoval o tom server iDnes.cz, ministerstvo zdravotnictví ČTK informaci potvrdilo.

Západonilskou horečku hlásí i Chorvatsko, jeden nakažený zemřel

04.09. 09:53

Záhřeb - Západonilská horečka si letos vyžádala první oběť v Chorvatsku, kde bylo během letošního léta diagnostikováno 26 lidí nakažených touto nebezpečnou chorobou. V Srbsku, s nímž Chorvatsko sdílí část hranic, tato nemoc letos připravila o život už 21 osob.

Krokodýl? Žralok? Lev? Ne. S nejnebezpečnějším zvířetem světa se už setkal každý z nás

03.09. 13:38

Největším predátorem současnosti je údajně člověk.V některých případech ale může být mnohem více nebezpečný například lev, žralok, krokodýl nebo pes. Málokdo by ale tušil, že nejvražednějším zvířetem světa je ve skutečnosti jeden malý hmyz.

Evropu trápí virus západonilské horečky. Srbsko hlásí už 21 mrtvých

31.08. 12:59

Bělohrad - Virus západonilské horečky zabil letos v Srbsku už 21 lidí, jen za poslední týden nemoci podlehlo šest pacientů.

Západonilskou horečkou zatím v Česku nikdo neonemocněl

18.08. 13:45

Praha - Západonilskou horečkou podle Státního zdravotního ústavu (SZÚ) letos zatím žádný Čech neonemocněl. Odborníci radí se v rizikových oblastech před komáry chránit, uvedl SZÚ na webu.

Smrtelně nebezpečná nákaza: Na jižní Moravě byli objeveni komáři infikovaní virem západonilské horečky

19.06. 08:50

Brno - Komáři na jižní Moravě jsou nakaženi virem západonilské horečky, který je smrtelně nebezpečný. Zatím není znám případ, kdy by se nemoc přenesla z komára na člověka, riziko ale podle odborníků existuje.

Člověk není jediný tvor, který se vylepšuje. Jak se evoluce projevuje u zvířat?

01.11. 09:17

Člověk se neustále mění a nejsou to jen výkyvy civilizace, kterými prochází. Evoluce nám pomáhá zbavit se nepotřebných prvků a naopak posílit to, co nám pomáhá k adaptaci měnícím se prostředím. Jenže člověk není jediný, který v průběhu let přichází k lepšímu genetickému materiálu. rapidní změny lze…

OSN varuje: Brazílie se nezabývá příčinami epidemie viru zika. Vrátí se nebezpečný virus?

13.07. 12:36

Sao Paulo - Ačkoli Brazílie v květnu po 18 měsících odvolala stav ohrožení veřejného zdraví virem zika, nevyřešila špatné hygienické podmínky a nedostatek čisté vody ve slumech. Nákaza, která představuje značné riziko zejména pro těhotné ženy, by se tak mohla vrátit.

Srí Lanka trápí horečka dengue,komáry má zlikvidovat armáda

02.07. 15:39

Colombo - Horečka dengue si od začátku letošního roku na Srí Lance vyžádala už přes 200 lidských životů. Do boje proti nemoci, respektive jejím přenašečům, byla povolána armáda. V hlavním městě a jeho okolí budou stovky vojáků likvidovat komáry.

Vražední komáři? Tajná biologická zbraň nacistů

19.05. 12:17

Nacističtí vědci se za branami koncentračního tábora Dachau zabývali možným využitím komárů jako biologické zbraně. Během druhé světové války je chtěli infikovat malárií a vytvořit z nich nelítostné zabijáky. V odborném magazínu Endeavour informoval německý biolog Klaus Reinhardt.

Ve třech afrických zemích bude otestována vakcína proti malárii

25.04. 08:04

Nairobi - Světová zdravotnická organizace (WHO) oznámila, že byly vybrány k testování první vakcíny proti malárii.  Jedná se o africké státy Keňa, Malawi a Ghana. WHO doufá, že malárie bude do roku 2040 zcela vymýcena. Rezistence vůči lékům proti malárii a přípravkům k hubení komárů se přitom…

Závody Formule 1 míří do oblasti zasažené virem zika. Co na to závodníci?

06.09. 20:40

Singapur - První závod závěrečné třetiny šampionátu F1 míří do oblasti, kde se vyskytuje virus Zika, jeho přítomnost je potvrzena v pěti ze sedmi zemí, v nichž se Grand Prix pojedou.

Virus zika se šíří: První "domácí" případ nákazy hlásí už i Malajsie

03.09. 13:38

Kuala Lumpur - První případ nakažení virem zika hlásí Malajsie. Pacientem je muž (61), který rovněž trpí vysokým krevním tlakem, onemocněním srdce, ledvin a dnou.

Virus zika přenášení i američtí komáři, zjistili vědci

02.09. 08:40

Miami (USA) - Ve Spojených státech byla vůbec poprvé prokázána přítomnost viru zika u místních komárů. Vědci jej objevili u několika skupin tohoto hmyzu v Miami na Floridě, odkud bylo v minulých týdnech hlášeno několik desítek lidí nakažených tímto virem. Podle expertů je částečně na vině pěstování…

Chorvatští lékaři jsou v pohotovosti, v zemi se objevila smrtelná nemoc

29.08. 18:32

Osijek - Chorvatští lékaři mají pohotovost. Ošetřují totiž v Osijeku několik pacientů, u nichž mají podezření na nebezpečný virus západonilské horečky. Ta může zabít až 15 procent nakažených.

Zika se přesunula do Portorika, byl vyhlášen stav nouze

13.08. 10:39

Washington - V Portoriku byl kvůli šíření ziky vyhlášen stav nouze. Podle americké vlády tam virus představuje vážnou hrozbu pro zdraví veřejnosti.

USA bojují se zikou, pomoct mají desítky milionů dolarů

12.08. 00:15

Washington - USA jdou do boje s virem zika. Na vývoj vakcíny proti viru uvolnily 81 milionů dolarů, což jsou v přepočtu téměř dvě miliardy korun. Oznámila to americká ministryně zdravotnictví Sylvia Burwellová.

V USA zemřelo první dítě na vir zika

09.08. 19:29

Houston - Americký stát Texas informoval o vůbec prvním případu úmrtí spojeného s virem zika na svém území. První americkou obětí viru se stal před měsícem jeden starší člověk ze státu Utah.

reklama
Fotogalerie