Články k tématu: kosovo

Fraška v Srbsku. Zemana bychom neměli pouštět ven, má jasno Kalousek

11.09. 17:09

Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) nevidí důvod k debatě o odvolání českého uznání Kosova samostatným státem. S myšlenkou dnes při návštěvě Srbska přišel prezident Miloš Zeman, který to plánuje probrat s ostatními českými ústavními činiteli. Petříček ČTK sdělil, že změna není v zájmu…

Česko odvolá uznání Kosova? Zeman o tom chce jednat, ohání se Metnarem

Aktualizovali jsme 11.9.2019, 16:08, 11.09. 13:27

Prezident Miloš Zeman bude chtít s českými ústavními činiteli projednat, zda by bylo možné, aby Česká republika odvolala uznání Kosova samostatným státem. Zeman to dnes uvedl na tiskové konferenci po setkání se srbským prezidentem Aleksandarem Vučičem, kde naznačil, že on takovou možnost podporuje.…

Nemám rád Kosovo? Zeman je asi fanouškem českého fotbalu, rýpl si Petříček

11.09. 12:26

S Kosovem máme korektní vztahy, stejně jako se Srbskem, napsal ČTK v reakci na výrok prezidenta Miloše Zemana ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Připomněl, že Česká republika uznala Kosovo a je mezi zhruba stovkou zemí, které tak učinily.

reklama

Prezident Zeman v Srbsku: Kosovo nemám rád

10.09. 21:52

Český prezident Miloš Zeman dnes v Bělehradu řekl, že má rád Srbsko a Srby, ale nikoli Kosovo. Informovala o tom agentura AP. Zemanův mluvčí výrok nepotvrdil ani nepopřel a pouze uvedl, že prezidentův postoj ke Kosovu je kritický. Zeman přiletěl do Srbska na třídenní návštěvu a jeho srbský…

Brusel chtěl usmířit Srbsko a Kosovo. Výsledek je otřesný

09.11. 16:44

Rozhovor prezidentů Srbska Aleksandera Vučiče a Kosova Hashima Thaçiho ve čtvrtek v Bruselu k obnovení dialogu o normalizaci vztahů očividně nijak nepřispěl, spíše naopak. Vyplývá to z vyjádření obou představitelů po večerním jednání i ze zprávy kabinetu šéfky diplomacie Evropské unie Federiky…

Vučić naštval téměř celý Balkán, zločince Miloševiče nazval velkým vůdcem

10.09. 18:47

Bělehrad - Srbský prezident Aleksandar Vučić nazval v neděli bývalého jugoslávského prezidenta Slobodana Miloševiče "velkým" vůdcem a vyvolal tím pobouření v okolních balkánských státech, zejména v Kosovu. V nich totiž mají Miloševičovo jméno spojené zejména s krveprolitím, ke kterému došlo během…

Prezidenti Srbska a Kosova jednali v Bruselu, kvůli "výhrůžkám" se spolu nesetkali

07.09. 16:19

Brusel - Prezidenti Srbska a Kosova Aleksandar Vučić a Hashim Thaçi dnes v Bruselu jednali o řešení dlouholetého kosovského problému, spolu se ale nesetkali, jak bylo plánováno. Není jasné, zda budou rozhovory Bělehradu a Prištiny vůbec pokračovat, řekl podle srbské agentury Tanjug novinářům srbský…

Nové dělení Evropy? Část států se bouří, chce si jít po svém

Aktualizovali jsme 29.8.2018, 22:18, 27.08. 18:09

Drač - Balkánské státy budou usilovat o vytvoření společné ekonomické zóny. Zástupci vlád šesti zemí se na tom dnes dohodli při schůzce v Albánii. Jednání se zúčastnil také komisař EU pro rozšíření Johannes Hahn.

Mise EULEX v Kosovu končí

31.05. 09:18

Priština - Mise EULEX v Kosovu po deseti letech činnosti v polovině června skončí. Možná by právní stát v Kosovu byl bez ní slabší, ale moc toho neudělala, napsal švýcarský list Neue Zürcher Zeitung v hodnocení výsledků mise, jejíž mandát skončí 14. června.

Kosovští lékaři obchodovali s orgány, jdou do vězení

24.05. 18:15

Priština - Dva kosovští lékaři byli v opakovaném procesu odsouzeni k trestům vězení za účast ve zločinecké síti, která v nemocnici na okraji kosovské metropole Prištiny organizovala ilegální transplantace. Jeden z mužů má strávit za mřížemi 7,5 roku, druhý jeden rok. Informovala o tom dnes agentura…

Kosovo a Černá hora podepsaly dohodu o podobě hranic

04.05. 20:22

Priština - Kosovský prezident Hashim Thaçi dnes stvrdil dohodu o vytyčení hranic s Černou Horou. Ratifikaci dokumentu, podepsaného zástupci vlád obou zemí už před třemi lety, až do letošního března bránila v kosovském parlament tvrdošíjně opozice, a to i s použitím slzného plynu v jednacím sále.

Pokud chce Kosovo do EU, musí zlepšit své vztahy se Srbskem, řekl Tusk

26.04. 20:56

Priština - Předseda Evropské rady Donald Tusk dnes v Prištině vyzval Kosovo, aby zlepšilo své vztahy se Srbskem a aby tak přispělo ke svému dlouhodobému cíli stát se členským státem Evropské unie. Informovala o tom agentura Reuters.

Srbsko je připraveno ke kompromisu o Kosovu, oznámil prezident Vučič

14.03. 17:14

Bělehrad - Srbský prezident Aleksandar Vučić dnes v Bělehradu jednal se zástupcem americké diplomacie Wessem Mitchellem. Prohlásil, že Srbsko je připraveno ke kompromisu ohledně Kosova.

Kosovo dočasně vyřešilo problém, který zpomalil radiobudíky a hodiny na mikrovlnkách

13.03. 21:26

Priština - Energetický problém, který v Evropě způsobil zpomalení radiobudíků či hodin v mikrovlnných troubách, se Kosovu podařilo dočasně vyřešit. S odvoláním na nejmenovaného kosovského činitele o tom dnes informovala agentura Reuters.

V Evropě se zpožďovaly hodiny, může za to spor mezi Srbskem a Kosovem

08.03. 09:24

Londýn - Kvůli nedostatečným dodávkám elektřiny z Kosova kolísala frekvence v celé síti, což od poloviny ledna způsobovalo zpožďování některých měřičů času. Týká se to například radiobudíků, hodin na mikrovlnkách nebo na topeních.

Albánského premiéra za výroky o sjednocení Albánie a Kosova pokáraly USA i EU

22.02. 08:01

Tirana - Výrok albánského premiéra o sjednocení Albánie s Kosovem rozzlobil Spojené státy. Velvyslanectví USA v Tiraně na svém twitterovém účtu uvedlo, že podobná prohlášení jsou neopatrná a ničemu neprospívají.

Rozdělení Kosova? Srbský prezident to odmítá

20.02. 18:31

Bělehrad - Srbský prezident Aleksandar Vučić odmítá návrhy na rozdělení Kosova. Řekl to v rozhovoru, který poskytl jedné ze srbských televizních stanic.

Jestli chce Srbsko do EU, musí přijmout nezávislost Kosova, vzkazuje Gabriel

15.02. 09:07

Priština - Německý ministr zahraničí Sigmar Gabriel během středeční návštěvy Prištiny prohlásil, že Srbsko musí uznat nezávislost Kosova, pokud chce vstoupit do EU. Kosovo vyhlásilo nezávislost před deseti lety, téměř dekádu poté, co NATO bombardovalo srbské síly, aby zastavilo zabíjení a vyhánění…

Rakouský vicekancléř Strache se postaral o rozruch. Prohlásil, že Kosovo je součástí Srbska

12.02. 21:24

Belehrad – O velký rozruch se postaral rakouský vicekancléř Heinz-Christian Strache. V rozhovoru pro srbský deník prohlásil, že Kosovo je součástí Srbska.

Je ve hře rozdělení Kosova? Údajně probíhají jednání

12.02. 12:54

Priština - Kosovský prezident Hashim Thaçi, albánský premiér Edi Rama a představitel makedonských Albánců Ali Ahmeti spolu údajně hovořili o rozdělení Kosova.

V souvislosti s vraždou Ivanoviče zatkli kosovskosrbské policisty, prý manipulovali s důkazy

12.02. 12:13

Priština - Kosovská policie o víkendu zadržela dva své příslušníky podezřelé z manipulace s důkazy při vyšetřování vraždy Olivera Ivanoviče. Zabití politika si mohlo objednat srbské zločinecké podsvětí.

"To se mnou jako vyjebávají? Kdo si myslí, že jsem?" Srbsko připravil o Kosovo Milošević, tvrdí diplomat

31.01. 15:10

Bělehrad - Srbský diplomat Nebojša Vujović tvrdí, že Srbsko fakticky připravil o Kosovo exprezident Slobodan Milošević při jednáních v roce 1995 v americkém Daytonu. Takzvaná daytonská dohoda, která ukončila krvavou válku v bývalé Jugoslávii, byla podepsána 14. prosince 1995 v Paříži. Málo se toho…

Vučić přijel do Kosova. Srbsko chce mír, ujišťoval

20.01. 17:34

Priština - Srbský prezident Aleksandar Vučić dnes přijel do Kosova a hned na začátku návštěvy položil věnec v Kosovské Mitrovici na místě, kde byl tento týden zavražděn kosovskosrbský politik Oliver Ivanović.

V Kosovské Mitrovici oplakávají zavražděného politika Ivanoviče, byl šestkrát střelen

17.01. 16:54

Priština - Stovky lidí dnes přišly uctít památku Olivera Ivanoviče, kterého v úterý zatím neznámí pachatelé zavraždili v Kosovské Mitrovici. Před sídlem občanského hnutí Svoboda, demokracie, pravda, jehož byl Ivanović předsedou, hoří stovky svíček. Někteří lidé na místě vraždy pláčou.

reklama
Fotogalerie