Články k tématu: kostarika

Neštěstí v turistickém ráji: Čtyři mrtví, jeden člověk pohřešován

21.10. 10:13

Čtyři američtí turisté v sobotu zahynuli při raftingu v Kostarice. Další turista původem z Kostariky se pohřešuje. Čtrnáct lidí se podařilo zachránit. Informovala o tom dnes agentura AFP s odvoláním na kostarický Červený kříž.

Kostariku zasáhlo silné zemětřesení o síle šesti stupňů

18.08. 13:04

San José (Kostarika) - Na jihu Kostariky udeřilo zemětřesení o síle šesti stupňů Richterovy škály. Informovala o tom americká geologická služba USGS.

Kostarický nejvyšší soud uznal homosexuální sňatky, má to ale háček

10.08. 15:46

San José - Kostarický nejvyšší soud tento týden rozhodl ve prospěch homosexuálních sňatků. Parlament má nyní 18 měsíců na to, aby přijal příslušný zákon umožňující sňatky osob stejného pohlaví.

reklama

Politická krize v Nikaragui vyvolala uprchlickou krizi, většina běženců míří do Kostariky

01.08. 11:15

Ženeva - Násilí a politická krize v Nikaragui spustily uprchlickou vlnu. Nejvíce lidí utíká do sousední Kostariky, podle Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) je to denně více než 200 osob.

Prezidentem Kostariky bude bývalý ministr a romanopisec, je pro sňatky homosexuálů

02.04. 11:04

San José - Novým prezidentem Kostariky bude bývalý centristický ministr Carlos Alvarado (38), získal téměř 61 procent hlasů. Kampaň výrazně poznamenal spor o sňatky osob stejného pohlaví.

Boj o křeslo prezidenta Kostariky: Utkají se pastor-zpěvák a ministr-romanopisec

01.04. 19:02

San José - Ve druhém kole prezidentskách voleb na Kostarice proti sobě stojí evangelický pastor, zpěvák a moderátor Fabricio Alvarado a bývalý centristický ministr Carlos Alvarado. Kampaň výrazně poznamenal spor o sňatky osob stejného pohlaví.

Spor o homosexuály je součástí prezidentských voleb v Kostarice

05.02. 09:09

San José - Vítězem 1. kola prezidentských voleb na Kostarice se podle předběžných výsledků stal evangelický pastor, zpěvák a moderátor Fabricio Alvarado. Druhý největší počet hlasů získal bývalý centristický ministr Carlos Alvarado. V kampani se diskutovalo především o sňatcích osob stejného…

Nikaragua musí zaplatit Kostarice odškodnění kvůli územnímu sporu, rozhodl soud v Haagu

03.02. 12:52

Haag - Mezinárodní soudní dvůr v Haagu rozhodl, že Nikaragua musí zaplatit Kostarice 379.000 dolarů (asi 7,6 milionu korun) jako odškodnění za ekologické škody, které jí způsobila obsazením malého ostrůvku na jejím území.

Kostariku zasáhlo silné zemětřesení

01.12. 08:24

San José - Kostariku zasáhlo v noci na dnešek SEČ zemětřesení o síle 5,3 stupně. Jsou přerušeny dodávky vody a na řadě míst zůstaly domácnosti bez elektřiny. O případných obětech zatím úřady neinformují.

Hurikán Otto dorazil nad Nikaraguu, české ministerstvo varuje turisty

24.11. 21:05

San José - Už několik dní sužuje jihozápad karibské oblasti živel Otto. Tropická bouře dnes opět zesílila na hurikán. Na pětistupňové škále dosáhl živel síly druhého stupně, uvedlo americké Národní středisko pro hurikány (NHC). 

Otto v Karibiku zeslábl na bouři, podle meteorologů ale opět zesílí na hurikán

23.11. 22:05

Miami - Americké Národní středisko pro hurikány (NHC) vydalo předpověď, podle které živel Otto, který zeslábl z hurikánu na tropickou bouři, během čtvrtka u pobřeží Kostariky a Nikaraguy opět zesílí na hurikán. Bouře Otto se vytvořila v samém závěru letošní atlantické hurikánové sezony, která…

VIDEO: Na Kostarice se probudila sopka Turrialba

20.09. 13:13

San José – Problémy především v letecké dopravě způsobila erupce sopky Turrialba v Kostarice. Vulkán leží asi 60 kilometrů od hlavního města San José.

reklama
Fotogalerie