Články k tématu: Kyjev

Kyjev se dusí, dorazil kouř z požárů u Černobylu. Je radioaktivní?

17.04. 14:19

Silný vítr zavál do Kyjeva dým z požárů v evakuované oblasti kolem někdejší jaderné elektrárny v Černobylu. Úřady v ukrajinském hlavním městě ale podle médií tvrdí, že nebezpečí kvůli chemickému nebo radioaktivnímu znečištění lidem nehrozí.

Práce ruských agentů? V Kyjevě byl rozstřílen emigrant z Kavkazu

14.10. 13:00

Neznámí pachatelé v Kyjevě v noci na dnešek zastřelili třiatřicetiletého muže. Ukrajinská média dnes citují bývalého poslance Ihora Mosijčuka, podle kterého se obětí moskevských agentů stal emigrant ze severního Kavkazu, tedy z oblasti, kterou má pod kontrolou Rusko.

Ukrajinská katastrofa: pět let po Majdanu je země v dezolátním stavu!

Aktualizovali jsme 26.2.2019, 05:07, 25.02. 11:30

Komentář Petra Šulky – V minulých dnech uplynulo 5 let od završení ukrajinské revoluce, která je známější pod jménem Majdan. Proruský prezident Viktor Janukovyč prchnul do Ruska a měl nastat čas demokracie a blahobytu. Tedy tak to alespoň slibovali aktivisté Majdanu a evropští a američtí politici,…

reklama

Ukrajina inaugurovala nového metropolitu. Moskva zuří

04.02. 11:35

V neděli byl na Ukrajině slavnostně uveden do úřadu metropolita Epifanij. Ten se stal hlavou nově vzniklé Pravoslavné církve Ukrajiny. Rusko nese tento krok nelibě, po téměř 300 letech totiž ztratila Moskva nad ukrajinským patriarchátem kontrolu.

V Kyjevě někdo nahlásil bombu v metru, hraje se finále Ligy mistrů

26.05. 16:08

Kyjev - Dopravní podnik v Kyjevě dnes odpoledne na několik desítek minut uzavřel pět stanic metra v centru města kvůli bombové hrozbě, která se podle policie nakonec ukázala být falešná. Informovala o tom agentura Reuters. Veřejná doprava v ukrajinské metropoli, která večer hostí finále fotbalové…

Ukrajinská tajná služba podnikla razii v pobočkách ruských médií

15.05. 12:14

Kyjev - Agenti ukrajinské tajné služba SBU dnes podnikli domovní prohlídku v sídle ukrajinské pobočky ruské státní agentury RIA Novosti v centru Kyjeva. Zadrželi šéfa pobočky Kirilla Višinského. Podle jeho advokáta zatím není jasné, z čeho může být obviněn, podle médií je prý ve hře obvinění z…

Ukrajinci brání Rusům volit, konzuláty okupují nacionalisté s vlajkami Pravého sektoru

18.03. 12:01

Kyjev - Rusové dnes volí prezidenta, potíže jsou především při hlasování v zahraničí. Před budovou ruského velvyslanectví v Kyjevě platí zesílená bezpečnostní opatření. Policisté částečně uzavřeli i okolní ulice. U zátarasů se shromáždila zhruba stovka ukrajinských aktivistů . Protestující drží…

Ukrajinská policie vtrhla do stanového městečka před parlamentem v Kyjevě

03.03. 13:16

Kyjev - Ukrajinská policie dnes zasáhla v protestním stanovém městečku, který od října před parlamentem v Kyjevě udržují odpůrci současné vlády a prezidenta Petra Porošenka. Během akce došlo ke střetům.

Z fasády slavné oděské hospody Gambrinus někdo ukradl sošku Švejka

20.02. 07:59

Kyjev - Neznámí pachatelé ukradli z fasády proslulé pivnice Gambrinus v Oděse na jihu Ukrajiny sošku Josefa Švejka.

Podporovatelé Saakašviliho okupují centrum Kyjeva, požadují odchod Porošenka

18.02. 14:14

Kyjev - Stoupenci Michaila Saakašviliho se dnes sešli na mítinku v centru Kyjeva, požadovali demise ukrajinského prezidenta Petra Porošenka. Shromáždění svolal bývalý gruzínský prezident a oděský gubernátor ještě před svým vyhoštěním do Polska. Saakašvili nyní pobývá u své rodiny v Nizozemsku.

Tisíce lidí v Kyjevě žádaly odchod prezidenta Porošenka, protest svolal Saakašvili

04.02. 21:18

Kyjev - Několik tisíc demonstrantů se dnes v Kyjevě dožadovalo rezignace ukrajinského prezidenta Petra Porošenka. Protest svolal Michail Saakašvili, který stojí v čele nově vytvořeného ukrajinského opozičního Hnutí nových sil.

Saakašviliho stoupenci demonstrovali v Kyjevě, požadovali politikovo propuštění

10.12. 17:14

Kyjev - Na demonstraci za odvolání ukrajinského prezidenta Petra Porošenka přišly dnes do centra Kyjeva tisíce lidí. Vesměs šlo o přívržence gruzínského exprezidenta a odvolaného oděského gubernátora Michaila Saakašviliho.

Policie v centru Kyjeva opět zatkla Saakašviliho, politik zahájil hladovku

09.12. 09:53

Kyjev - Policie v centru Kyjeva opět zatkla gruzínského exprezidenta a nynějšího lídra ukrajinské opozice Michaila Saakašviliho (49). Zadržen byl již v úterý, jeho příznivcům se ale podařilo ho osvobodit.

Saakašvili k výslechu nepřijde, policii pozval do stanového města před budovou parlamentu

06.12. 13:25

Kyjev - Bývalý gruzínský prezident Michail Saakašvili se dnes nedostavil k výslechu a vyšetřovatelům vzkázal, že je přijme ve stanovém městečku před budovou ukrajinského parlamentu.

Saakašviliho osvobodil dav, vrhl se na policejní auta

05.12. 15:43

Kyjev - Přívrženci gruzínského exprezidenta Michaila Saakašviliho osvobodili politika z automobilu, v němž ho dnes k výslechu převážela ukrajinská tajná služba SBU. Během potyček utrpělo zranění několik osob, včetně příslušníků policie. Nejméně pět lidí bylo zadrženo.

Ukrajinská policie zatkla Saakašviliho, politik chtěl skočit ze střechy

05.12. 11:58

Kyjev - V Kyjevě byl dnes zadržen bývalý gruzínský prezident Michail Saakšvili. S odkazem na jednoho z obhájců gruzínského politika o tom informovala agentura Unian. Ukrajinská tajná policie SBU ráno v bytě politika zahájila razii. Podle zdroje agentury Unian se vyšetřování týká financování…

Poprask v Kyjevě: Aktivisté blokují vstup do budovy televize NewsOne, prý je proruská

04.12. 15:57

Kyjev - Ukrajinští aktivisté v Kyjevě od nedělního včera blokují vstup do budovy televize NewsOne. Prezident Petro Porošenko dnes na svém facebookovém profilu akci aktivistů odmítl, postup televizní stanice však kritizoval.

Věčný oheň v Kyjevě byl poničen. Vandalové ho zalili betonem

07.11. 14:59

kyjev - V noci na dnešek se vandalové pokusili v Kyjevě zabetonovat věčný oheň, který planul u jednoho z pomníků padlým ve druhé světové válce.

Po výbuchu v Kyjevě zemřel jeden člověk a pět bylo zraněno, podle úřadů šlo o terorismus

26.10. 08:01

Kyjev - Při pokusu o středeční atentát na ukrajinského poslance Ihora Mosijčuka zemřel jeho tělesný strážce. Při výbuchu nastražené bomby utrpělo zranění pět lidí, včetně samotného politika a jedné ženy. Ministerstvo vnitra označilo útok za teroristický čin.

Ukrajina se sama ničí? Kreml vše sleduje a dobře se baví

Aktualizovali jsme 19.10.2017, 22:17, 19.10. 12:27

Kyjev - "I malá jiskra může zažehnout požár," řekl nedávno generální tajemník Rady Evropy Thorbjorn Jagland. Poukázat tím chtěl zejména na Ukrajinu a její nedávno přijatý zákon, který prakticky znemožní výuku v minoritních jazycích. Zákon má prosadit "zukrajinšťování" ve školství, jenže země je…

V centru Kyjeva demonstrovali příznivci opozice za reformu ukrajinské politiky

17.10. 13:19

Kyjev - Před sídlem ukrajinského parlamentu dnes protestovali příznivci opozice. Požadovali politickou reformu, včetně změny volebního systému, vytvoření nezávislého protikorupčního soudu a zrušení poslanecké imunity.

Kyjevem prošel pochod ultranacionalistů, provolávali slávu Banderovi

14.10. 21:31

Kyjev - Kyjevem dnes prošel pochod věnovaný 75. výročí založení Ukrajinské povstalecké armády (UPA) kontroverzního velitele Stepana Bandery. Několik nacionalistů bylo zadrženo.

V centru Kyjeva se ozvala exploze, dva lidé byli zraněni

24.08. 17:19

Kyjev - Dnešní exploze v centru Kyjeva zranila dvě osoby. Podle vyšetřovatelů se jednalo o výtržnictví, šéf bezpečnostní rady Oleksandr Turčynov ale nevylučuje možný teroristický čin.

Do ulic Kyjeva vyšly tisíce lidí, demonstrovaly za práva homosexuálů

18.06. 14:16

Kyjev - Organizátoři pochodu za práva LGBT komunity, který se dnes konal v centu Kyjeva, odhadli počet účastníků na 10 tisíc, podle policie dorazilo 2500 lidí.

reklama
Fotogalerie