Články k tématu: Letiště Václava Havla Praha

Letiště Karla Gotta? Od Babiše přišel úplně jiný nápad

Aktualizovali jsme 12.10.2019, 22:41, 12.10. 11:08

Krátce poté, co zemřel zpěvák a mnohonásobný slavík Karel Gott, vypukla debata o tom, co by se po něm mohlo jmenovat. Padl například návrh přejmenovat Letiště Václava Havla na Letiště Karla Gotta. Další možnosti jsou pojmenovat po něm ulici či náměstí. Z hnutí ANO ale přišel ještě jeden nápad.

"Pryč s Havlem." Budeme mít Letiště Karla Gotta? Návrh Trikolóry vzbudil rozruch

03.10. 12:37

Právní expert Trikolóry Tomáš Grygar potvrdil, že se chystá petice na přejmenování pražského Letiště Václava Havla. Letiště by mělo nést jméno legendárního umělce Karla Gotta.

Letadlo Smartwings se dostalo do potíží, muselo nečekaně přistát v Praze

11.08. 18:03

Letadlo Smartwings mířící z Brna do bulharského Burgasu přistálo kvůli závadě senzoru v Praze na Letišti Václava Havla. Bezpečnost 189 cestujících a šesti členů posádky nebyla ohrožena.

reklama

Na Letišti Václava Havla se srazily dva boeingy

17.05. 14:49

Na ranveji Letiště Václava Havla v Praze se dnes po obědě při pojíždění střetla dvě letadla. Nikomu z cestujících se nic nestalo.

Letadlo ČSA v nouzi: Hodinu kroužilo nad Prahou, na palubě desítky lidí

22.04. 16:56

Letadlo na pravidelné lince Českých aerolinií z Kodaně do Prahy dnes dopoledne mělo závadu na klapkách. Před přistáním víc než hodinu kroužilo nad Prahou, aby se zbavilo většiny paliva a mohlo bezpečně přistát.

Poplach na pražském letišti: Evakuace kvůli bombě

16.04. 11:12

Provoz na pražském Letišti Václava Havla dnes dopoledne krátce omezila výhrůžka bombou. Policisté preventivně evakuovali odletovou halu Terminálu 2 poté, co jedna z cestujících vyhrožovala výbušným zařízením, ale žádná bomba pak u ní nalezena nebyla. Omezení provozu v hale trvalo asi tři čtvrtě…

Letadlo ČSA mělo problémy: Kvůli unikajícímu palivu se muselo se nouzově vrátit do Prahy

24.02. 14:20

Na pražské letiště v Ruzyni se v noci na dnešek vrátilo kvůli úniku paliva letadlo na pravidelné lince z Prahy do Soulu. Mluvčí letiště Roman Pacvoň řekl, že letadlo přistálo bezpečně a že cestující jsou v pořádku.

Bomba v letadle? Pyrotechnici na Ruzyni zasahovali kvůli obrázku na záchodě

16.12. 20:56

Policie ČR dnes krátce po osmé hodině večerní informovala na Twitteru o potenciální hrozbě bomby na palubě letadla, které na Letiště Václava Havla mířilo z Britských ostrovů. Přivolaní pyrotechnici žádnou bombu nenašli.

Kvůli vojenské přehlídce se v Praze zastavila doprava. Nelétala ani letadla

28.10. 17:57

Přes dvě desítky letů v Praze musely být dnes posunuty kvůli slavnostní přehlídce ke 100. výročí vzniku Československa. Žádný let ale nemusel být zcela zrušen, řekla ČTK mluvčí Letiště Václava Havla Marika Janoušková. V silniční dopravě se větší problémy podle policie nevyskytly. Ve stanicích metra…

Praha chce kvůli náporu cestujících posílit letecké spoje do Číny

16.09. 10:50

Praha - Létání mezi Českem a Čínou prudce roste. Zatímco v roce 2015 cestovalo v obou směrech dohromady přes 12.000 pasažérů, loni už to bylo téměř 180.000 lidí. ČTK to sdělil mluvčí letiště Praha Roman Pacvoň. Dosud má letiště přímé spojení do čtyř čínských měst, v budoucnu by mohl přibýt Hongkong…

Poplach na ruzyňském letišti. Pasažéři museli z letadla nouzově po skluzech

26.08. 16:44

Praha - Po příletu letadla z Tuniska muselo být dnes v Praze zhruba 100 pasažérů evakuováno ze stroje po skluzavkách. Důvodem bylo podezření na oheň v letadle, které se ale nepotvrdilo.

Konec levného parkování. Stání u pražského letiště se dočkalo změn

09.08. 18:54

Praha - Provoz na parkovištích u pražského letiště se po zpřísnění podmínek změnil. Místa pro expresní stání byla v červenci i přes růst počtu cestujících využívána meziročně o 11 procent méně, cestující naopak více parkují na hodinových stáních, ukazují statistiky Letiště Praha. Dopravci to ale…

Zájem Čechů o nízkonákladové létání výrazně vzrostl

29.07. 16:06

Praha - Levné letenky a nízkonákladové aerolinky jsou v současnosti trendem cestování. Dopravci v ČR letos prodali 6774 letenek na tyto spoje, což je meziročně více než dvojnásobně více. Tuzemská letiště v posledních letech nabídku nízkonákladových linek rozšiřují.

Zvýšení bezpečnosti Letiště Praha? Nejnákladnější byl systém pro rozpoznávání obličejů

08.07. 16:15

Praha - Vládní projekt, jehož cílem bylo zvyšování bezpečnosti na Letišti Václava Havla v Praze, stál 123,7 milionu korun. Nejnákladnější a technicky nejnáročnější investicí byl systém pro rozpoznávání obličejů a jeho zapojení do informačních databází.

Změna na letišti v Praze? Nové bezpečnostní stanoviště zrychlí odbavení

11.06. 14:03

Praha - Vedení Letiště Praha dnes představilo nový prostor centrální bezpečnostní kontroly. Stanoviště by mělo zvýšit hodinové odbavovací kapacity Terminálu 2 o téměř 40 procent. Stálo 200 milionů korun. Zároveň končí provoz dřívějšího pracoviště, které na letišti fungovalo od počátku provozu…

Lidem přísnější kontroly kufrů na letišti nevadí, stížností je minimum

16.05. 15:16

Praha - Stížností a reklamací kvůli zpřísněným kontrolám zavazadel na pražském letišti bylo dosud minimum. ČTK to dnes řekl mluvčí letiště Roman Pacvoň. Od loňského května bezpečnostní obsluha na letišti otevírá vytipovaná zavazadla a pomocí stěru zjišťuje přítomnost výbušných látek.

Rozhodnutí vlády: Český Aeroholding po fúzi s Letištěm Praha končí

16.05. 12:19

Praha - Český Aeroholding skončí. Spojí se do jedné firmy s Letištěm Praha, které bude nástupnickou společností. Rozhodla o tom dnes vláda, která projednala fúzi obou firem. Na tiskové konferenci po jednání kabinetu to oznámil premiér v demisi Andrej Babiš (ANO).

V případě katastrofy bude letiště v Praze schopno poskytnout duchovní útěchu

07.05. 13:35

Praha - Letiště Václava Havla v Praze bude v případě mimořádných událostí, jako jsou letecké nehody či teroristické útoky, nabízet účastníkům těchto událostí duchovní útěchu. Vedení letiště kvůli tomu uzavřelo memorandum o vzájemné spolupráci s Ekumenickou radou církví, oznámilo dnes v tiskové…

Do Prahy poprvé přiletí letadlo nové linky z Filadelfie

05.05. 08:25

Praha - Na pražské letiště dnes poprvé přiletí letadlo nové přímé linky Praha - Filadelfie. Pravidelnou linku bude ode dneška během celé letní sezony provozovat letecký dopravce American Airlines.

Bezpečnost na letištích mimo Prahu? Stát investuje stovky milionů

30.01. 15:53

Praha - Zvýšená bezpečnostní opatření na Letišti Václava Havla v Praze přišla státní kasu na 187 milionů korun. Ministerstvo financí teď investuje 585 milionů korun do podobných projektů na mezinárodních letištích v Brně, Karlových Varech, Ostravě-Mošnově a Pardubicích.

NSS se zastal kurdské ženy, kterou chtěla policie hned deportovat

18.01. 11:59

Brno - Nejvyšší správní soud (NSS) se zastal kurdské ženy z Iráku. V roce 2016 přiletěla s rodinou do Prahy legálně. Turistické vízum ale česká cizinecká policie zneplatnila, protože Kurdové nedoložili potvrzení o ubytování a dostatku peněz. Poté žena, které bezprostředně hrozil nucený odlet do…

Padělky z Číny zahlcují Evropu. Ruzyňští celníci zabavili zboží za desítky milionů

05.12. 11:13

Praha - Stovky padělků odhalili koncem listopadu celníci na ruzyňském letišti. Pokud by se zboží dostalo na trh, vznikla by majitelům ochranných známek škoda přes 61,5 milionu korun.

Taxikáři blokují dopravu: Pražské letiště kvůli protestu zřídilo informační centrum

02.10. 12:24

Praha - Pražské letiště zřídilo kvůli dnešnímu protestu taxikářů informační centrum. Radit cestujícím s možnými problémy v dopravě dnes bude 40 až 50 lidí, o které muselo letiště dnes navýšit počet pracovníků.

Taxikáři tvrdě bojují proti Uberu, v pondělí chtějí blokovat příjezd na letiště

29.09. 16:49

Praha - Pražští taxikáři se v pondělí od 10:00 chystají blokovat pomalou jízdou příjezd na Letiště Václava Havla. Má jít o formu protestu proti službám typu Uber. Připraveni zasáhnout budou strážníci městské policie.

reklama
Fotogalerie