Články k tématu: lyžařské areály

Lyžařská sezona v Česku končí. Areály zavírají

31.03. 19:01

Lyžaři mají poslední dva týdny na to, aby vyrazili na hory do Česka. Sjezdovky jsou v provozu už jen ve výše položených areálech. Některé z nich zavírají dnes, několik jich plánuje protáhnout sezonu do 7. nebo 14. dubna. Sněhu je přitom na mnoha místech stále dostatek, zájem lyžařů už ale opadá, i…

Hory jsou plné sněhu, lyžařská sezóna přesto končí

03.03. 20:06

Ačkoliv česká horská střediska mají sněhu dostatek, zájem o lyžování byl o víkendu v nejlepším případě jen průměrný. Na nižší návštěvnosti se podle vlekařů podepsalo hlavně v neděli pošmourné počasí. Někteří provozovatelé skiareálů už uvažují ukončení sezony. V Hodoníně u Kunštátu na Blanensku se…

Češi dnes vyrazili na lyže. Počasí jim nepřálo, areály hlásí nízkou návštěvnost

23.12. 19:52

Kvůli dešti a předvánočnímu shonu hlásí lyžařské areály nízkou víkendovou návštěvnost. Většina bude mít otevřeno i na Štědrý den, některé ve zkráceném provozu. Provozovatelé vleků očekávají zvýšený nápor lyžařů od 25. prosince či po svátcích. Skutečná sezona podle nich začíná až mezi druhým svátkem…

reklama

Zákon o zasněžování: Inspekce odhalila mezi skiareály několik pochybení

21.05. 10:17

Praha - Lyžařské areály se zlepšily v dodržování zákona při čerpání vody pro výrobu umělého sněhu. Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) v uplynulé zimě zjistila pochybení u čtyř provozovatelů, což je přibližně 11 procent z kontrolovaných areálů. V předchozí zimě to byla třetina. Z předchozího…

Sněhu je na horách dost, většina areálů ale už sezonu končí

02.04. 21:54

Praha - Dobré lyžařské podmínky přilákaly na sjezdovky o velikonočním prodlouženém víkendu desetitisíce lyžařů. Přesto mnohé skiareály již zavírají brány. Sezonu ukončila například většina lyžařských středisek v Libereckém kraji.

Tisíce lidí strávily víkend na horách

25.03. 15:57

Pec pod Sněžkou (Trutnovsko) - Hlavní střediska Krkonoš a Orlických hor v Královéhradeckém a Pardubickém kraji stále nabízejí výborné podmínky k lyžování. Na sjezdovkách leží od 40 do 110 centimetrů sněhu.

O víkendu vyrazily do hor tisíce lidí

11.03. 19:10

Praha - Do lyžařských areálů na českých a moravských horách vyrazily o víkendu tisíce lidí. Oteplení zatím sjezdovky příliš nepostihlo, na svazích leží dostatek převážně technického sněhu.

Na sjezdovce v Krkonoších zahynul lyžař, ve velké rychlosti narazil do sloupu

04.03. 13:33

Pec pod Sněžkou - Na sjezdovce Portášky ve Velké Úpě došlo dnes dopoledne k neštěstí. 46letý lyžař zemřel poté, co ve vysoké rychlosti narazil do sloupu. Přilbu na hlavě měl.

V Rakousku se zranila česká lyžařka, musela seskočit z lanovky do záchranné matrace

03.03. 13:10

Vídeň - Ve skiareálu Bad Kleinkirchheim-St. Oswald v Korutansku se v pátek zranila Češka, když musela po nástupu seskočit ze sedačkové lanovky

Češi si užili víkend na horách, přálo jim počasí i prázdniny

11.02. 19:18

Praha - Řada lyžařů se o víkendu vydala na svahy tuzemských hor. K vysoké návštěvnosti pomohlo chladné počasí, díky kterému se na některých místech udržel až metr sněhu, i jarní prázdniny.

Horská střediska jsou plná lyžařů, návštěvnosti ovlivnily jarní prázdniny

04.02. 19:54

Praha - Horská střediska v ČR o víkendu zaplnily tisíce lyžařů. Podmínky na sjezdovkách jsou většinou ideální, na některých místech navíc sněžilo. Návštěvnosti značně pomáhá začátek jarních prázdnin.

V rakouském středisku Kreischberg se porouchala lanovka, záchranáři museli sundat 150 lyžařů

29.01. 19:27

Vídeň - V Rakousku se dnes porouchala sedačková lanovka. Podle agentury DPA záchranáři museli dostat do bezpečí na 150 lyžařů. Záchranná akce trvala tři hodiny.

Návštěvnost lyžařských areálů byla o víkendu podprůměrná

28.01. 20:07

Praha - Sjezdovky ve velkých skiareálech v Česku o víkendu zaplnily tisíce lyžařů, řada menších a níže položených středisek měla návštěvnost horší, někteří provozovatelé ji dokonce hodnotí jako podprůměrnou.

Italské Livigno je kvůli nebezpečí lavin odříznuto od světa ze švýcarské i z italské strany

22.01. 13:34

Livigno - Silnice do horského střediska Livigno jsou ze švýcarské i z italské strany až do odvolání uzavřeny kvůli nebezpečí lavin.

Radar Čechů strávila víkend na horách, lyžařské areály hlásí dobré podmínky

21.01. 18:31

Praha - Na horách jsou nyní díky nové sněhové nadílce dobré podmínky, Vedle příznivců sjezdového lyžování si přišli na své také běžkaři. Podle provozovatelů šlo zatím o nejlepší víkend sezony.

Lyžařská sezóna v ČR: Návštěvnost o víkendu výrazně ovlivnilo teplé počasí a déšť

07.01. 18:46

Praha - Návštěvnost českých skiareálů o víkendu výrazně ovlivnilo teplé počasí a déšť. Kvůli tomu byl zájem lyžařů v některých místech především v neděli slabý.

Lyžařské areály zažívají nejlepší podmínky za poslední roky

17.12. 13:03

České Budějovice - Stovky návštěvníků dorazily o víkendu do jihočeských lyžařských areálů, které jsou v provozu. V Lipně nad Vltavou v sobotu oficiálně slavnostně zahájili sezonu

Zimní sezona v ČR začala, na svahy vyrazily tisíce lyžařů

10.12. 20:27

Praha - Řada skiareálů v ČR o víkendu zahájila zimní sezonu, čehož využily tisíce milovníků sjezdového lyžování. Zkrátka nepřišli ani běžkaři, kteří mohli vyrazit na desítky kilometrů upravených tras. Některá střediska byla otevřena už před víkendem, výběr ale nebyl veliký. Nyní mohou lidé lyžovat…

Češi mají velký zájem o lyžařské školy, sehnat instruktory je problém

10.12. 14:40

Praha - Zájem o výuku lyžování v horských areálech v Česku je stále veliký, řada lyžařských škol má termíny vyprodané i několik týdnů dopředu. Výjimkou nejsou ve skiareálech už ani kurzy, které si objednávají mateřské školy.

V Monínci si užívali umělého sněhu, za rok se bude možná i lyžovat

20.08. 15:52

Příbram - Uměle sníh vyrobený pomocí speciální technologie přilákal do areálu Monínec u Sedlce-Prčice desítky lidí. Lyžovat se sice nedalo, na stavění sněhuláků a koulovačku bylo ale sněhové nadílky dost.

Severokorejský režim vybudoval luxusní zimní středisko, zeje ale prázdnotou

27.04. 11:16

Pchjongjang - Podle Globálního indexu hladu trpí na 40 procent Severokorejců podvýživou. Vůdce Kim Čong-un dal ovšem postavit luxusní skiareál Masikrjong, které je v KLDR jediné svého druhu. Navzdory promo video ve středisku ale mnoho lyžařů nepotkáte.

Definitivní konec lyžařské sezóny, velká střediska v Krkonoších zavírají

17.04. 17:48

Špindlerův Mlýn (Trutnovsko) - Největší střediska Krkonoš - Špindlerův Mlýn a Pec pod Sněžkou - ukončily lyžařskou sezonu. Do každého z areálů přijela o víkendu už jen tisícovka lyžařů denně.

Konec lyžařské sezóny na českých svazích, do Velikonoc pojede jen pár skiareálů

02.04. 20:11

Praha - V Česku se o tomto víkendu lyžovalo vesměs jen v nejvýše položených střediscích. Teploty kolem 20 stupňů už lákaly k jiným aktivitám, než jsou zimní sporty. Některé skiareály přesto budou v provozu až do Velikonoc.

Lyžařské arély mají pořád otevřeno, i přes oteplení

26.03. 18:52

Praha - I přes oteplení, které Česko v posledních dnech postihlo, se na horách stále lyžuje. Teploty se přitom přes den dostaly nad deset stupňů.

reklama
Fotogalerie