Články k tématu: Microsoft

Microsoft natrvalo zavře své kamenné prodejny

26.06. 18:27

Americká softwarová společnost Microsoft natrvalo zavře většinu svých kamenných prodejen na světě. Ve svém dnešním sdělení uvedla, že tato "strategická změna" je reakcí na přesun prodeje do internetového prostoru.

Největší firmy světa? Microsoft po sedmi letech sestřelil firmu Apple

12.08. 16:25

Největší firmou světa je Microsoft, který po sedmi letech sesadil z první pozice Apple. Tržní kapitalizace Microsoftu je 905 miliard USD a Apple 896 miliard. Dominanci amerických technologických firem na čele žebříčku ještě podtrhává umístění Amazonu, Alphabet a Facebooku v první šestce.

Ve věku 65 let zemřel miliardář a filantrop Paul Allen, spoluzakladatel Microsoftu

16.10. 09:07

Spoluzakladatel firmy Microsoft Paul Allen zemřel v pondělí ve věku 65 let. Miliardář, filantrop a hledač lodních vraků podlehl rakovině lymfatických uzlin, s níž předtím několikrát úspěšně bojoval. Jeho společník z počátků softwarové éry Bill Gates ke skonu přítele napsal, že bez Allena by…

reklama

Rusové posílí svoje kyberútoky, tvrdí Microsoft

21.08. 18:41

Washington - Microsoft tvrdí, že se útoky ruských hackerů před podzimními volbami do Kongresu USA zaměřují na širší spektrum cílů než doposud. Problémem je skupina Fancy Bears spojovaná s Kremlem.

Firmy nepotěšilo rozhodnutí Trumpa, mohly by přijít až o 800 tisíc přistěhovaleckých zaměstnanců

06.09. 13:23

Washington - Úterní rozhodnutí amerického prezident Donalda Trumpa zrušit vízový program pro přistěhovalce, kteří přišli do USA jako děti, kritizuje řada šéfů velkých firem. Již v úterý apelovali na Kongres, aby problém v půlroční lhůtě vyřešil.

Google je stále nejhodnotnější značkou světa, následuje Apple a Microsoft

06.06. 09:50

New York - Google je nadále nejhodnotnější značkou na světě. Druhé místo letos opět obsadil Apple a na třetí pozici je Microsoft.

Vlády by měly poslední kyberútok brát jako varování před riziky a slabinami, varuje Microsoft

15.05. 08:34

Londýn - Nejnovější "vyděračský" virus WannaCry napadl počítače s operačním systémem Windows od Microsoftu, zejména ty s Windows XP, který už není podporován. Vlády by měly k poslednímu kyberútoku přistupovat jako k varování před riziky a slabinami.

Společnost Microsoft připravuje novinky pro Windows 10

12.05. 10:07

San Francisco - Americká společnost Microsoft připravila balíček aktualizací pro Windows 10. Novinky se budou týkat především fotografií a videí. Přesný termín aktualizace Microsoft zatím neuvedl.

Čtvrtletní zisk Microsoftu vzrostl o 28 procent, firmě pomohly cloudové služby

28.04. 09:33

Seattle - Čistý zisk Microsoftu ve třetím čtvrtletí finančního roku překonal odhady, když meziročně stoupl o 27,8 procenta na 4,80 miliardy dolarů (zhruba 119 miliard Kč). Za vedení Satyi Nadelly, který nastoupil do čela Microsoftu v roce 2014, se softwarový gigant zaměřil na dynamicky rostoucí…

Společnosti Microsoft se nelíbí Trumpův migrační dekret, navrhla některé změny

03.02. 10:46

Washington - Microsoft tlačí na americkou vládu, aby uvolnila dočasný zákaz vstupu na území USA občanům několika muslimských zemí. Softwarová společnost navrhla vládě program, který by usnadnil cestování do Spojených států cizincům, jichž se týká kontroverzní migrační výnos.

Google, Facebook, Microsoft a Twitter budou bránit šíření terorismu

07.12. 17:35

Menlo Park/ San Francisco - Google, Facebook, Microsoft a Twitter oznámily, že budou spolupracovat na omezení on-line šíření „teroristického obsahu“.Technologičtí giganti se již dříve spojily v monitorování dětské pornografie. Firmy tímto krokem reagují na tlak ze strany vlád po celém světě,…

Do deseti let vymýtíme rakovinu, slibuje Microsoft

Aktualizovali jsme 21.9.2016, 12:55, 21.09. 09:12

New York - Americký softwarový gigant Microsoft přišel s novým ambiciozním plánem. Do deseti let plánuje z celého světa vymýtit rakovinu. Využije k tomu nejmodernější technologické postupy.

Kvůli chytrým telefonům přicházejí lidé o práci: Microsoft propustí dalších 2850 zaměstnanců

29.07. 09:32

San Francisco - Už v květnu Microsoft oznámil, že v divizi chytrých telefonů zruší 1850 pracovních míst, převážně ve Finsku. To byl ale jen začátek. Softwarový gigant dnes uvedl, že propustí dalších 2850 zaměstnanců.

Microsoft vyhrál soud nad USA. Nemusí tak poskytovat úřadům přístup na své servery

15.07. 11:16

New York - Odvolací soud v USA rozhodl, že americká vláda nemůže nutit Microsoft, aby poskytl úřadům přístup na své firemní servery mimo Spojené státy.

Hacker odcizil hesla téměř k 300 milionům emailových účtů. Prodává je na černém trhu

05.05. 12:02

Washington - Pravděpodobně je na čase znovu si změnit heslo pro přístup k elektronické poště. Na ruském černém trhu se objevila nabídka hackera vystupujícího pod přezdívkou "the Collector" s více než 272 miliony přístupovými hesly a uživatelskými jmény k účtům velkých emailových poskytovatelů.…

reklama
Fotogalerie