Články k tématu: Mléko

Stabilizace cen mléka je podle EU zatím křehká

10.10. 20:25

Lucemburk - Stabilizace cen mléka v Evropské unii je podle evropského komisaře pro zemědělství Phila Hogana zatím jen křehká, stabilizuje se ale i situace na trhu s vepřovým masem.

Připravte si peněženky, ceny mléčných výrobků půjdou nahoru

29.09. 19:17

Praha - Čeští zemědělci mají důvod k oslavě. Podle mlékárenského svazu totiž opět začala růst výkupní cena mléka. Mléčná krize, se kterou se potýkala celá Evropa, je zdá se, zažehnána. Podle ekonomů se ale zákazníci musejí připravit na to, že mléko i mléčné výrobky zdraží. Pocítit bychom to mohli…

Sobotka chce české mléko prodávat v zemích Blízkého východu

27.08. 19:16

Bernartice (Písecko) - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) věří, že české mléko by mohlo najít nový odbyt v zemích Blízkého východu nebo v Turecku.

Ceny potravin jdou dolů. Masa a mléka je na trhu přebytek

02.08. 20:47

Praha - Dobrá zpráva pro ty, kteří často nakupují maso a mléko. Ceny těchto potravin totiž už nějaký čas klesají a klesat budou i dál. Mléka a masa je prý na našem trhu přebytek. Jenže nízké výkupní ceny znamenají problémy pro zemědělce a mlékárny.

Produkce masa stoupla ve druhém čtvrtletí, stejně tak i nákup mléka

01.08. 12:16

Praha - Produkce masa v letošním druhém čtvrtletí meziročně stoupla o 0,9 procenta na 114.669 tun. Nákup mléka se zvýšil o 1,1 procenta na 634,7 milionu litrů.

Vědci hledají alternativy na přežití: Místo jídla budeme v budoucnu dojit šváby

25.07. 11:26

Nové Dillí - Lidská populace se čím dál tím více zvětšuje. V budoucnosti už podle některých nebude stačit normální strava, protože se nedostane zdaleka pro všechny. Vědci tak hledají alternativní způsoby jídel a nyní jedno našli v těle švábů, jak píše server Science Alert.

Kvůli krabici mléka odvedli studenta ze školy v poutech

26.05. 09:49

Dumfries - Matka studenta byla pěkně naštvaná a frustrovaná poté, co její syn byl v poutech odveden, suspendován ze školy a obviněn z krádeže. To vše, protože si vzal krabici mléka v hodnotě 15 korun, kterou měl mít zdarma.

Cena mléka klesá. V obchodech je ale stále rekordně drahé

18.05. 08:07

Praha - Je to paradox. Výkupní ceny mléka prudce padají a ačkoliv se mírně snižují i ceny v obchodech, pořád se dá mluvit o tom, že je mléko rekordně drahé. Vydělávají na něm všichni, kromě chovatelů krav. Ti zažívají naopak jedno z nejhorších období v historii, píše dnešní vydání MF Dnes.

reklama
Fotogalerie