Články k tématu: Mléko

Sobotka chce české mléko prodávat v zemích Blízkého východu

27.08. 19:16

Bernartice (Písecko) - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) věří, že české mléko by mohlo najít nový odbyt v zemích Blízkého východu nebo v Turecku.

Ceny potravin jdou dolů. Masa a mléka je na trhu přebytek

02.08. 20:47

Praha - Dobrá zpráva pro ty, kteří často nakupují maso a mléko. Ceny těchto potravin totiž už nějaký čas klesají a klesat budou i dál. Mléka a masa je prý na našem trhu přebytek. Jenže nízké výkupní ceny znamenají problémy pro zemědělce a mlékárny.

Produkce masa stoupla ve druhém čtvrtletí, stejně tak i nákup mléka

01.08. 12:16

Praha - Produkce masa v letošním druhém čtvrtletí meziročně stoupla o 0,9 procenta na 114.669 tun. Nákup mléka se zvýšil o 1,1 procenta na 634,7 milionu litrů.

reklama

Vědci hledají alternativy na přežití: Místo jídla budeme v budoucnu dojit šváby

25.07. 11:26

Nové Dillí - Lidská populace se čím dál tím více zvětšuje. V budoucnosti už podle některých nebude stačit normální strava, protože se nedostane zdaleka pro všechny. Vědci tak hledají alternativní způsoby jídel a nyní jedno našli v těle švábů, jak píše server Science Alert.

Kvůli krabici mléka odvedli studenta ze školy v poutech

26.05. 09:49

Dumfries - Matka studenta byla pěkně naštvaná a frustrovaná poté, co její syn byl v poutech odveden, suspendován ze školy a obviněn z krádeže. To vše, protože si vzal krabici mléka v hodnotě 15 korun, kterou měl mít zdarma.

Cena mléka klesá. V obchodech je ale stále rekordně drahé

18.05. 08:07

Praha - Je to paradox. Výkupní ceny mléka prudce padají a ačkoliv se mírně snižují i ceny v obchodech, pořád se dá mluvit o tom, že je mléko rekordně drahé. Vydělávají na něm všichni, kromě chovatelů krav. Ti zažívají naopak jedno z nejhorších období v historii, píše dnešní vydání MF Dnes.

reklama
Fotogalerie