Články k tématu: mobily

Prodej chytrých telefonů ve třetím čtvrtletí vzrostl o tři procenta

04.12. 09:13

Egham - Aktuální data společnosti Gartner ukázala, že celosvětový prodej chytrých telefonů konečným uživatelům se v letošním třetím čtvrtletí meziročně zvýšil o zhruba tři procenta na 383,4 milionu přístrojů. Na špici je jihokorejský Samsung.

Mobilní a internetové sítě jsou všude kolem nás. Jak působí na lidské tělo?

19.11. 16:15

To, že by nebyla někde wi-fi síť je v dnešní době rarita. Bohužel v životě během 21. století se totiž jen těžko vyhneme radiaci z mobilních telefonů a množství wi-fi vysílačů. Bezdrátově s námi komunikují už i lavičky, lampy či nabíječky telefonů.

Pozor na esemesky. Vědci dokáží z krátké zprávy určit lháře

10.11. 10:37

Ithaca (USA) - Zatímco lhaní při osobním kontaktu prozrazují všeobecně známé signály, v případě esemesek je to složitější. Vědci z Cornellovy univerzity ale tvrdí, že v textových zprávách našli vzorec naznačující, zda pisatel mluví pravdu.

reklama

Papeži Františkovi vadí mobily při mších, dal jim stopku

08.11. 13:21

Vatikán - Podle papeže Františka nejsou mše žádné představení. Vyzval proto věřící, aby při bohoslužbách nefotografovali a ponechali při nich své mobilní telefony v kapsách.

Lidé se dočkali. Někteří stáli ve frontě na nový iPhone X i několik dní

03.11. 11:25

Sydney - Nový model iPhone X se dnes začíná prodává ve více než 55 zemích a teritoriích, včetně České republiky. Například v Sydney se utvořila fronta 400 lidí. V Tokiu čekalo před obchodem až 550 zákazníků a fronta se táhla zhruba 600 metrů. Nával byl také v Singapuru.

Máte strach ze špinavých toalet? Jedna věc je ještě horší. přesto na ni saháme denně

Aktualizovali jsme 27.10.2017, 22:24, 27.10. 09:17

Máte hrůzu ze špinavých toalet kvůli množství bakterií, které na nich mohou ulpět? Poté byste měli přestat používat některé věcí každodenní potřeby. Na displejích mobilních telefonů a tabletů je totiž podle vědců víc bakterií, než na záchodovém sedátku.

Honolulu si došlápne na chodce s mobilem, bude jim dávat pokuty

24.10. 15:42

Honolulu - Honolulu se ve středu stane prvním velkým americkým městem pokutujícím chodce, kteří během přecházení silnice sledují mobil nebo do něj něco ťukají. V USA zemřelo loni v důsledku střetu s automobilem téměř 6000 chodců.

Způsobují mobily rakovinu? Nebo naše zdraví ovlivňují jinak?

Aktualizovali jsme 23.10.2017, 22:22, 23.10. 15:37

Uživatelé mobilních telefonů mohou být klidní. Jejich pravidelné používání podle odborníků nezpůsobuje větší zásahy do zdraví a je prakticky vyloučeno, že by způsobovaly například rakovinu. Zanedbatelné zvýšení výskytu nádorů sice odborníci zaznamenali, avšak pouze u mužů. A není jasné, jestli…

Zaměstnanci v práci na mobilu tráví hodiny, jsou posedlí sociálními sítěmi

20.10. 10:13

Ze zaměstnanců se stávají neurotici s nutkavou potřebou kontrolovat svůj mobil. Svůj mobilní telefon totiž zkontrolují v průměru 52krát denně (loni 46krát): To znamená zhruba každých 18 (loni 21) minut během pracovní části dne.

Jaká je nejšpinavější věci v domě? Budete překvapení, ale záchod to není

01.10. 08:00

Obáváte se špinavých toalet kvůli množství bakterií, které na nich mohou ulpět? Poté byste měli zvážit používání některých věcí každodenní potřeby. Na obrazovkách chytrých telefonů a tabletů je totiž podle vědců víc bakterií, než na záchodovém sedátku.

Obáváte se špinavých záchodů? Na věcech, které používáme každý den, žije bakterií mnohem víc

15.09. 11:55

Obáváte se špinavých toalet kvůli množství bakterií, které na nich mohou ulpět? Poté byste měli zvážit používání některých věcí každodenní potřeby. Na obrazovkách chytrých telefonů a tabletů je totiž podle vědců víc bakterií, než na záchodovém sedátku.

Apple za dva týdny představí nový iPhone

31.08. 22:35

Los Angeles (USA) - Americká společnost Apple představí nový telefon iPhone 12. září. Informuje o tom list Financial Times.

Mohou mobilní telefony způsobovat rakovinu?

31.08. 15:54

Časté používání mobilních telefonů může způsobit rakovinu. S touto větou jste se již jistě setkali, ačkoliv nemusela být podložena žádnou vědeckou studií. O vlivu mobilů na naše zdraví se vedou dlouhé spory a ani vědci si dodnes nejsou jisti, jak nám nejnovější technologie skutečně škodí. Řada z…

Moderátorka Jílková přirovnala letní tábory k těm koncentračním

31.07. 10:42

Praha – Moderátorka Michaela Jílková se utkala v duelu Českého rozhlasu k tématu držení mobilů na letních táborech. Jílková je obhájkyní toho, aby děti mobil měly a mohly kdykoliv svým rodičům zavolat. Vedoucí táborů ji oponuje tím, že mobily narušují program tábora a navíc je děti často ztrácejí.

Honolulu zakázalo kvůli častým nehodám používání mobilů při přecházení ulice

30.07. 10:35

Honolulu - Honolulu vyhláškou zakázalo chodcům dívat se do mobilních telefonů při přecházení ulice. Stalo se tak vůbec prvním velkým městem ve Spojených státech, které k takovému kroku přistoupilo.

Podvodníci prozvání ze zahraničí, lidé pak platí vysoké poplatky

25.07. 21:02

Praha – Volalo vám na telefon neznámé číslo ze zahraničí? Dobře si rozmyslete, jestli na něj zavoláte zpět. Asociace poskytovatelů mobilních sítí (APMS) totiž varuje před nevyžádanými hovory ze zahraničních čísel. 

Jak na otravné dobíjení baterie? Vědci vyvíjejí nový typ telefonu

08.07. 12:49

Technologie telefonování se posunula bleskově. Před 150 lety přišel první nápad, později se objevil mobilní telefon a dnešnímu světu vládnou chytré telefony, které dokážou čím dál tím víc. Poslední otravnou věcí je neustálá potřeba velké přístroje nabíjet.

Jihokorejský Samsung prodává telefon se součástkami z Galaxy Note 7

03.07. 11:29

Soul - Jihokorejský Samsung Electronics uvede na trh mobilní telefon Note Fan Edition, který využívá součástky z přístrojů Galaxy Note 7. Ty musel přitom loni stáhnout kvůli problémům s bateriemi.

Poptávka po chytrých telefonech letos bude větší, na trh se dostanou nové modely

31.05. 10:00

Framingham - Poptávku po chytrých telefonech by podle americké společnosti IDC měl letos podpořit příchod několika významných nových modelů. Celosvětové dodávky smartphonů tak patrně stoupnou o tři procenta na 1,52 miliardy přístrojů.

Mobily v ohrožení? Objem vyděračských programů vzrostl třikrát

28.05. 17:20

Praha - Statistiky antivirové firmy Kaspersky Lab ukázaly, že objem vyděračských programů napadajících mobilní telefony se v letošním 1. čtvrtletí proti závěru loňského roku víc než ztrojnásobil.

Jsou všichni, kdo dělají selfie, narcisisti? Výzkum odhalil překvapivé věci

27.05. 14:51

Řím - S oblibou selfie vyvstala otázka, jaký člověk je ochoten fotit sám sebe. Italský deník Corriere della Sera upozornil na studii Univerzity Brighama Younga v USA, podle níž si selfie pořizují tři kategorie lidí.

Legendární Nokia 3310 se vrací, zájem Čechů je veliký

Aktualizovali jsme 23.5.2017, 23:57, 23.05. 18:02

Praha - Nokia 3310 se vrací a o kdysi velmi populární přístroj je mezi Čechy nebývalý zájem. Tlačítkový aparát se poprvé objevil v roce 2000 a byl oblíbený pro svoji odolnost, jednoduchost a dlouhou výdrž baterie.

Způsobují mobily rakovinu? Odborníci našli odpověď

Aktualizovali jsme 5.5.2017, 22:15, 04.05. 16:36

Čas od času se objeví zpráva, která varuje, že používání mobilních telefonů či dokonce jen jeho nošení v kapse můžu u lidí způsobovat zdravotní komplikace a zvyšovat rizika vzniku rakoviny. Jak informuje server The Conversation, studie nyní zjistila, zda existuje souvislost mezi užíváním mobilních…

Aprílové počasí může uškodit vaší elektronice. Pozor na mobil i tablet

26.04. 11:39

MAGAZÍN - Prudké výkyvy počasí mohou poškodit váš chytrý telefon! Kromě změn teplot moderním technologiím neprospívá ani sluneční záření nebo styk s prachem. Odborníci proto doporučují telefony, tablety a laptopy před "bláznivým" počasím chránit.

reklama
Fotogalerie