Články k tématu: mobily

Bojíte se létání? Zkuste aplikaci odborníků z Olomouce

05.06. 15:43

Olomouc - Čas prázdnin a dovolených se kvapem blíží. Ne každý je ovšem z cestování nadšený. Olomoučtí odborníci proto vytvořili novou mobilní aplikaci, která má pomoci lidem odbourat stres a strach z létání.

Mobily mají spojitost s rakovinou? Toto ukázala nová studie

31.05. 17:03

Washington – O tom, zda mobilní telefony mohou u lidí způsobit rakovinu, se vědci dohadují již dlouho. Nová studie organizace National Toxicology Program, která spadá pod americké ministerstvo zdravotnictví, nyní tvrdí, že našla u myší spojitost mezi zářením z mobilních telefonů a rakovinou. Více…

Prodáváte telefon? Pozor na zanechání citlivých dat, můžou být zneužity

22.05. 15:18

Praha - Češi jsou velmi neopatrní, ukázal průzkum služby Aukrobot. Přes tři čtvrtiny mobilů, které jejich majitelé dál prodávají, obsahují citlivá data.

reklama

Nokia je zpátky na trhu s mobily. Podepsala licenční dohodu na 10 let

18.05. 13:37

Helsinky - Nokia podepsala desetiletou licenční dohodu s finskou firmou HMD Global Oy. Ta bude napříště vyrábět telefony a tablety pod značkou Nokia.

Uprchlíci s drahými mobily? Takto si je obhajují... Radši budou bez jídla

Aktualizovali jsme 13.5.2016, 16:19, 13.05. 13:43

Londýn – Ohledně uprchlíků ze Sýrie a dalších zemí, kteří v rámci migrační krize přichází do Evropy, se často objevují fotografie, na kterých uprchlíci mají drahé chytré mobilní telefony. Takové snímky často vyvolávají kritiku. Jak ale uvádí britský server The Independent, uprchlíci vysvětlují, že…

Nokia je ve ztrátě a bude hůř. Co za to může?

10.05. 09:26

Helsinky - Finská firma Nokia je za první čtvrtletí překvapivě ve ztrátě a další zhoršení očekává. Hospodaření ovlivnily slabší investice telefonních operátorů do bezdrátových sítí a klesající poptávka v Číně.

Mobily a rakovina? Studie ukázala, jak to s touto otázkou je

07.05. 17:04

Canberra – Čas od času se objeví zpráva, která varuje, že používání mobilních telefonů či dokonce jen jeho nošení v kapse můžu u lidí způsobovat zdravotní komplikace a zvyšovat rizika vzniku rakoviny. Jak informuje server The Conversation, studie nyní zjistila, zda existuje souvislost mezi užíváním…

Smombie se šíří jako nákaza. Německé město zavádí semafory na zemi

Aktualizovali jsme 7.5.2016, 16:09, 07.05. 09:50

Augsburg - Asi to znáte z vlastní zkušenosti. Kolem vás se pohybují individua, která jsou natolik zabraní do svých mobilů, že nevnímají okolí. V němečine se jim říká "smombie", což vzniklo spojením slov smartphone (chytrý telefon) a zombie.

Nová mobilní aplikace pro uprchlíky, Německo jim chce pomoci v lepší adaptaci

05.05. 14:53

Berlín - Uprchlická krize se odráží i v moderních technologiích. Spolkový úřad pro migraci a uprchlíky (BAMF) vyvinul aplikaci Ankommen (příjezd), která má usnadnit orientaci v zemi. Zobrazuje například nabídky vzdělávání a práce, poskytuje i základní znalost němčiny.

Selfie opět zabíjelo, muž vypadl při pořizování autoportrétu z balkónu

04.05. 08:26

Moskva - Pořizování selfie nezřídka končí smrtelným úrazem. Autoportrét se stal osudným Moskvanovi (30), který v opilosti neodolal touze zvěčnit sám sebe na zábradlí balkonu ve 20. patře.

Papež vedl mši pro mladé. Štěstí není v aplikaci pro mobilní telefon

Aktualizovali jsme 24.4.2016, 17:26, 24.04. 14:31

Vatikán - Tisíce dospívajících se dnes sešly na zvláštní mši ve Vatikánu. Papež František jim řekl, že štěstí není v aplikaci pro mobilní telefon.

T-Mobilu vypadla síť LTE, data jsou pořád nefunkční

19.04. 16:21

Praha - Obří výpadek postihl mobilního operátora T-Mobile. Na profilu společnosti na Facebooku si stěžují desítky lidí na nefunkčnost sítě. Podle podledních informací už se společnosti podařilo zprovoznit telefonické hovory, data jsou ale stále nefunkčí.

EK chce obvinit Google. Důvodem jsou aplikace pro Android

19.04. 00:30

Amsterodam/Frankfurt - Evropská komise chce obvinit Google, že v licenčních dohodách s výrobci chytrých telefonů zajišťuje nepoctivou výhodu svým vlastním aplikacím pro operační systém Android.

Piloti letadel prozradili, co způsobí zapnutý telefon

10.04. 17:42

New York - Před každým letem jsou cestující opakovaně upozorňováni, aby vypnuli svůj telefon nebo si jej alespoň přepnuli do tzv. módu letadlo, tedy do režimu, kdy telefon nevysílá. Většinou se ale najde někdo, kdo pravidla poruší. Piloti teď prozradili, co to v letadle způsobuje.

FBI prý dokáže obejít zabezpečení telefonu i bez Applu

22.03. 08:51

Washington - Souboj společnosti Apple s americkou FBI kvůli odblokování telefonu teroristy ze San Bernardina pokračuje. Vládní agenti patrně sami našli způsob, jak se dostat k zaheslovaným údajům.

Mladík se koupal s mobilem. Bratr ho našel mrtvého

19.03. 11:19

Moskva - Zbytečnou smrtí skončilo v Rusku koupání mladíka jménem Aleksandr. Ten se totiž ani během polehávání ve vaně nedokázal rozloučit se svým telefonem, což se mu stalo osudným.

KLDR a Jižní Korea řeší další spor. Pchjongjang měl hackovat chytré telefony

08.03. 10:06

Soul - Mezi Soulem a Pchjongjangen propukl další spor. Jihokorejská zpravodajská služba dnes obvinila KLDR, že pronikla do chytrých telefonů desítek klíčových jihokorejských představitelů.

reklama
Fotogalerie