Články k tématu: Moře

Nebezpečí pro lidstvo? Řeky a oceány skrývají temnou hrozbu, vědci jsou zděšeni

Aktualizovali jsme 18.4.2018, 22:27, 15.04. 13:14

Varující zpráva tento týden přišla od vědců. Řeky a oceány jsou zamořeny zbytky léků, v nebývale vysokém množství, To má nejen důsledky na obyvatelstvo které kolem nich žije ale především celý ekosystém planety, informuje The Guardian.

Kam skutečně mizí odpadky? Vědci objevili děsivé místo, které jim vzalo dech

Aktualizovali jsme 6.4.2018, 22:06, 06.04. 11:51

Lidstvo tvoří více odpadků, než o které je schopno se postarat. Kam však tyto odpadky mizí? Skládky, spalovny, vesmír… A také oceán. V Tichém oceánu už existuje Velká tichomořská odpadová skvrna. Nyní však přibyla nová, a Česká republika by se do ní vešla více než desetkrát.

Vědci varují: Záplava plastů v Pacifiku mnohonásobně vzrostla

23.03. 09:44

Washington - Tři roky trvající výzkum zjistil až 16násobný nárůst objemu odpadů v Tichém oceánu proti předchozímu podobnému zkoumání. V oblasti mezi Kalifornií a Havajskými ostrovy se nachází okolo 80 tisíc tun plastů. Některé z nich prokazatelně pocházejí dokonce z doby před více než 30 lety

reklama

Nevídaný podmořský objev. V Jordánsku experti našli přístav ze 7. století

28.02. 10:05

Ammán - Na dně Rudého moře u jordánského města Akaba byla zřejmě objevena část starodávného přístavu.

Ve sporné oblasti v Egejském moři se srazily řecká a turecká loď, může to zažehnout krizi

13.02. 13:39

Atény/Ankara - Loď turecké pobřežní stráže narazila v noci na dnešek do řeckého hlídkového plavidla. K nehodě došlo u sporných ostrůvků v Egejském moři, na něž si dělají nárok obě země.

V Pacifiku bylo obnoveno pátrání po trajektu Butiraoi, vojáci našli několik trosečníků ve člunu

29.01. 12:00

Tarawa - V oblasti tichomořského ostrovního státu Kiribati bylo dnes obnoveno pátrání po cestujících z trajektu Butiraoi, který v Pacifiku ztroskotal před týdnem. Na palubě bylo zhruba sto cestujících.

Na ruském Dálném východě bylo zaznamenáno podmořské zemětřesení, pohřešuje se loď

25.01. 08:00

Moskva - U východního pobřeží Ruska bylo zaznamenáno podmořské zemětřesení a podle předběžných odhadů mělo sílu 6,4 tupně. Epicentrum bylo 41 kilometrů východně od vesnice Nikolskoje na Beringově ostrově u pobřeží Kamčatky, otřesy vycházely z hloubky asi deseti kilometrů.

Největší predátor v dějinách planety? Čtyřicetimetrový zabiják možná stále žije

Aktualizovali jsme 10.1.2018, 22:25, 09.01. 11:05

Megalodon by se dal jednoduše popsat jako stroj na zabíjení. Prehistorický žralok dosahoval velikosti letadla a se svými čtyřiceti metry na délku a 20 centimetrů dlouhými zuby mu dosud nedokázal konkurovat žádný jiný mořský ani suchozemský dravec. Podle odborníků vyhynul, jiní ale tvrdí, že přežil.…

Pirátských útoků loni bylo nejméně za posledních 22 let, nejhorší je to u Afriky

10.01. 16:57

Berlín - Ohrožení mezinárodní lodní dopravy pirátstvím je nejnižší za posledních 22 let. Loni bylo zaznamenáno 180 útoků pirátů, přičemž o rok dříve to bylo 191 přepadení. Pro srovnání: V roce 2010 bylo ve světě zaznamenáno 445 přepadení obchodních lodí.

VIDEO: Chlapec z Anglie dostal zpět kameru, kterou spláchlo moře. Z videa se stal hit

06.01. 23:19

Berlín - William Etherton (10) z anglického města Hull ztratil před čtyřmi měsíci videokameru. V duchu se s ní hned rozloučil, protože ji spláchlo moře. Dnes svůj aparát ale dostal zpět. Vrátil mu ho obyvatel malého ostrova u německého pobřeží.

Nejsilnější zvířecí zbraně? Člověka paralyzují a udusí, způsobí halucinace i deprese

Aktualizovali jsme 26.12.2017, 16:33, 26.12. 12:31

Moře je plné nebezpečných živočichů, kteří vás mohou přímo i nepřímo otrávit. Jejich jedy jsou různé a mohou člověka zabít už po několika hodinách. Podívejte se na ty nejnebezpečnější.

Polští rybáři vytáhli z Baltu dálkově řízené vojenské plavidlo cizí armády

22.12. 09:36

Varšava - Osádka polského rybářského kutru Jas-61 ve středu narazila v Baltském moři na vojenské zařízení a odvlekla je do domovského přístavu v městečku Jastarnia na poloostrově Hel, poblíž Gdaňsku.

Nejtajemnější stvoření planety: Tyto tvory zatím skoro nikdo neviděl, jsou přitom velcí jako panelák

Aktualizovali jsme 13.12.2017, 23:29, 13.12. 09:14

Krakatice obrovská je jeden z nejtajemnějších a největších živočichů na světě. Spatřit ji živou se však zatím téměř nikomu nepovedlo a už vůbec ne v jejím přirozeném prostředí. O jejich existenci víme hlavně z mrtvých těl vyplavených na pobřeží, a některá dosahují úctyhodné délky.

Neobvyklý zážitek: V Norsku vznikne první podmořská restaurace v Evropě

31.10. 09:23

Oslo - V jižním Norsku poblíž vesnice Båly vznikne první podmořská restaurace v Evropě. Podle plánů architektonického studia Snøhetta budou betonové stěny budovy metr široké, aby byly schopné odolávat tlaku rozbouřeného moře. Mimo Evropu se podobná restaurační zařízení nacházejí v Dubaji a na…

Čeští potápěči se dostali k vraku rakousko-uherské ponorky U16

30.09. 12:56

Vlora (Albánie) - Czech Diving Team se zabývá pátráním po potopených lodí spojených s českou historií a nyní si na své konto může připsat další úspěch. Českým potápěčům v Albánii se zřejmě jako prvním podařilo potopit k vraku rakousko-uherské ponorky U16.

Itálie zažívá invazi medúz: Lidé se s nimi musí naučit žít a zařadit je do jídelníčku, radí expert

19.09. 08:57

Marina di Ginosa - Moře, které omývá břehy jižní Itálie, je plné medúz. Důvodem je čím dál teplejší Středozemní moře a rozšíření Suezského průplavu v roce 2015. Pohromou se zabývá i Evropská komise. Podle profesora zoologie Stefana Piraina už je medúz tolik, že se s nimi Italové budou muset naučit…

Dva mladí Italové si ulevili do moře, musí zaplatit pokutu 3300 eur

01.09. 08:34

Řím - Italská policie načapala dva mladíky, jak v malebném městečku Monterosso na pobřeží severoitalské Ligurie močí do moře. Každý z nich dostal pokutu 3300 eur.

Tragická nehoda v Rusku: Autobus sjel do Černého moře, zahynulo nejméně 16 lidí

25.08. 13:02

Moskva - Na jihu Ruska dnes došlo k tragické nehodě, při které sjel autobus do Černého moře. Podle aktuálních informací zahynulo 16 lidí, původní zprávy hovořily o 12 obětech.

Jak se mohou v 21. století v době navigací srazit v oceánu lodě?

25.08. 10:27

Washington - Oceán je obrovský a navigační technologie stále vyspělejší. Přesto se o srážkách plavidel dočítáme čím dál častěji, naposledy v souvislosti amerického torpédoborce a ropného tankeru. K nehodě došlo v noci, mimo pobřeží Malajsie. Velký tanker naplněný téměř 12 000 tunami ropy narazil ze…

Vzkaz v láhvi z Rhodosu urazil více než 800 kilometrů, dostal se až do Gazy

23.08. 08:54

Gaza - Mladý britský pár během dovolené na řeckém ostrově Rhodos poslal vzkaz v láhvi. Zásilka urazila přes 800 kilometrů a doputovala až k pobřeží Pásma Gazy, kde ji po dvou měsících vylovil rybařící Palestinec.

Planeta se učí žít s lidmi? Záhada mizejících plastů je rozluštěna

20.08. 11:24

Lidský odpad část končí v mořích, kde se pak plastové obaly shromažďují v určité skupiny, odpadové skvrny. Jedna z nich je například v Pacifiku. Vědci nyní objevili, že malé zbytky platů žerou ryby.

Srážka lodí u Iráku má na svědomí nejméně čtyři životy

20.08. 10:16

Bagdád - Při srážce irácké lodi s jiným plavidlem zahynuli nejméně čtyři lidé a několik dalších členů posádky je nezvěstných. Incident se stal v sobotu v iráckých teritoriálních vodách.

Moře u Kanárských ostrovů zhnědlo, zamořily ho toxické sinice

08.08. 09:37

Las Palmas (Španělsko) - Návštěvníky Kanárských ostrovů může v těchto dnech na vyhlášených místních plážích překvapit odpudivá barva moře. Kvůli vysokým teplotám vody se zde rozbujely sinice, které ji barví do hnědozelených a hnědočervených odstínů. Podle agentury AFP pohyb v takovéto vodě může…

Záhadný mořský útok: Mladík skončil v nemocnici s okousanýma nohama

07.08. 19:35

Melbourne – S velmi neobvyklým zraněním byl o víkendu hospitalizován šestnáctiletý mladík z Melbourne. Jeho chodidla a kotníky pokrýval nespočet drobných bodných ran, které mocně krvácely, napsala agentura AP. 

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací