Články k tématu: Moře

Karety u tureckých břehů útočí na plavce, považují za medúzy

02.07. 10:45

Ankara - Na plavce, kteří se vydávají do moře u pobřeží turecké provincie Antalya, nečekaně útočí želvy karety. Pokousaly už deset lidí. Čím má dotyčný světlejší kůži, tím je ohroženější.

Španělsko hlásí rekordně teplé moře, u Tarragony má 27 stupňů

28.06. 12:22

Madrid - Pokud míříte na dovolenou do Španělska a těšíte se, jak se zchladíte v moři, patrně budete zklamaní. Teplota vody u španělských břehů je v těchto dnech nebývale vysoká. Týká se to nejen Středozemního moře, ale i Atlantiku.

Jaká je hodnota Velkého bariérového útesu? Nová studie vám vyrazí dech

26.06. 09:46

Sydney - Nadace Great Barrier Reef Foundation nechala ohodnotit Velký bariérový útes. Jeho cena po započtení nejen ekonomických, ale i sociálních či ikonických hledisek činí 56 miliard australských dolarů (996 miliard korun).

reklama

Na plážích na Mallorce se o víkendu objevil žralok, vyvolal velkou paniku

26.06. 09:42

Palma de Mallorca - Mezi turisty na španělském ostrově Mallorca vypukla o víkendu panika. Velmi blízko k několika plážím připlul žralok modrý. Podle svědků byl evidentně dezorientovaný. Nakonec se zjistilo, že má zranění na hlavě a umíral.

Nevíte, kam na dovolenou? Zkuste tyhle nejlepší evropské pláže

23.06. 14:39

Seznamu nej městských pláží pro rok 2017 kraluje Španělsko. V top 10 potěší i Čechy oblíbený chorvatský Split. Předním příčkám průzkumu vyhledávače GoEuro dominují také italské a francouzské pláže.

Dovolená snů za balík peněz? Práce na zaoceánské lodi není tak lehká, jak se zdá

21.06. 13:55

Možná o tom poslední dobou slýcháte. Nějaký váš známý či kamarád se rozhodl, že zkusí pracovat na zaoceánské lodi. Láká vás tato myšlenka také? Jaká jsou pro a proti?

U Oděsy uhynuly desítky delfínů, jde prý o dílo pytláků

29.05. 10:31

Oděsa - Moře vyplavilo na pláž v okolí přístavního města Oděsa desítky mrtvých delfínů. Dle ukrajinských úřadů jde o následek počínání pytláků.

Na ruské rybářské lodi začalo hořet, posádka musela být evakuována

18.05. 09:35

Moskva - V Ochotském moři na ruském Dálném východě musela být kvůli požáru evakuována posádka rybářské lodi Kapitán Černov. Incident se stal v noci na dnešek, nikdo při něm nebyl zraněn.

Kost nalezená ve vyzvednutém trajektu Sewol patřila učiteli, ukázal test DNA

17.05. 14:43

Soul - Test DNA prokázal, že kost nalezená na místě potopeného trajektu Sewol patřila jednomu z doposud pohřešovaných pasažérů.

Ve vraku jihokorejského trajektu Sewol se našly lidské kosti

10.05. 12:22

Soul - Vrak jihokorejského trajektu Sewil byl v březnu vytažen z mořského dna a dopraven do přístavu, kde ho nyní prohledávají experti. Dnes byly objeveny dvě kosti v jedné z kajut pro cestující na čtvrté palubě, oznámilo jihokorejské ministerstvo pro námořní záležitosti.

Skotského surfaře odnesl silný proud, záchranáři jej našli po 32 hodinách

02.05. 10:46

Glasgow - Surfaře (22) ze skotského Glasgow v neděli ráno na pobřeží Argyllu odnesl proud pryč. Na moři strávil 32 hodin, než ho záchranáři našli.

Indonésie si kvůli poničenému útesu pozvala na kobereček britského velvyslance

17.03. 17:16

Jakarta - Britská výletní loď narazila do unikátního korálového útesu u indonéských břehů a poškodila ho. Incident má diplomatickou dohru, velvyslanec Spojeného království Moazzam Malik musí na kobereček.

Moře v Británii vyplavilo velmi neobvyklé zvíře. Byli jsme omráčeni, přiznává nálezce tvora

Aktualizovali jsme 6.3.2017, 22:41, 06.03. 08:14

Londýn – Velmi neobvyklý objev učinila britská rodina při své procházce po pláži v Devonu. Moře tam na pláž vyplavilo zvláštně vypadajícího žraloka. Podle vědců jde o ojedinělý jev, protože podobný druh se vyskytuje pouze v tropických vodách.

Moře vyplavilo záhadného chlupatého tvora

25.02. 22:07

Manila - Představte si, že kráčíte po prosluněné vyhřáté pláži, kocháte se pohledem moře, a najednou váš zrak padne na obrovské bílé zvíře ležící před vámi. Zvláštní na na něm je, že je velké několik metrů a celé chlupaté, tudíž ani zdaleka nepřipomíná rybu. Přesně takový pohled se naskytl…

Známý biblický příběh vědecky potvrzen: Rudé moře se před Mojžíšem mohlo rozestoupit

Aktualizovali jsme 7.2.2017, 22:09, 07.02. 12:24

Petrohrad – V jednom z nejznámějších příběhů Bible, konkrétně Starého zákona, se vypráví o tom, jak nechal Mojžíš rozestoupit Rudé moře, aby mohl židovský lid vyvést z otroctví ze starověkého Egypta. Jak poukazují vědci, tento „zázrak“ se skutečně mohl odehrát tak, jak ho Bible popisuje.

V USA zemřela kosatka, která zabila trenérku a další dva lidi

06.01. 17:41

Orlando (USA) - V americkém zábavním parku SeaWorld na Floridě zemřela kosatka, která se proslavila velmi nechvalně. V roce 2010 zabila při představení svou cvičitelku. Oznámila to agentura AP.

Štěstí v neštěstí: Australský rybář hodiny bojoval o život v moři mezi žraloky

06.01. 08:05

Sydney - Australský rybář prohrál boj s obřím mečounem, když ho ryba strhla ze člunu do moře. Několik hodin pak musel strávit ve studené vodě, která se hemžila žraloky.

Austrálie v pohotovosti: K tamním plážím míří smrtelně jedovaté medúzy

02.01. 09:04

Sydney - Nejjedovatější medúzy na světě, které jsou malé jen jako nehet na palci, míří k australským proslulým svátečním plážím, varoval britský list The Times.

V místě zřícení letadla Tu-154 se našla další těla, pátrání pokračuje na mořském dně

26.12. 18:48

Moskva - Ruské pátrací týmy našly v místě pádu letadla Tu-154 těla dalších dvou obětí neštěstí. Zatím tak bylo nalezeno 13 mrtvých z celkového počtu 92 osob na palubě. Pátrači také objevili další části letadla včetně dvou řídících jednotek, pětimetrového kusu trupu a okénka.

Potápěči objevili v Černém moři část trupu letounu Tu-154

26.12. 18:40

Praha - Potápěči našli část trupu ruského letadla Tu-154, které se v neděli krátce po startu ze Soči zřítilo do Černého moře. Nikdo z 92 cestujících neštěstí nepřežil.

U Aucklandu ztroskotala rybářská loď, zemřelo neméně sedm lidí

27.11. 10:22

Wellington - Nedaleko přístavu v Aucklandu ztroskotala rybářská loď, zemřelo sedm lidí a jeden člověk se nadále pohřešuje. Nehodu patrně zapříčinilo bouřlivé počasí.

Trosečník přežil 14 měsíců na moři o život, teď jde k soudu. Prý snědl kamaráda

24.11. 08:51

Madrid - José Salvador Alvarenga ze Salvádoru přežil 14 měsíců v bárce na širém moři. Nyní o svém osudu vydává knihu, kterou představil v Madridu. Muž je přesvědčen, že by nepřežil, kdyby neměl 15 let zkušeností jako rybář na moři. Prý ho zachránily i modlitby.

Záhada: Z moře zmizely vraky lodí, nikdo neví kam

17.11. 14:38

Jakarta - Ze dna Jávského moře záhadně zmizely vraky tří nizozemských lodí z druhé světové války. V potopených válečných plavidlech asi 100 kilometrů od břehů Indonésie byly ostatky 2220 obětí.

Hrozivá studie: Lidé zaneřádili oceán tunami plastů, následky jsou katastrofální

12.11. 16:54

New York - Britský list The Guardian dnes informuje o studii, kterou vedl Matthew Savoca z Kalifornské univerzity. Vědci zjistili, že plovoucí plastový odpad akumuluje řasy a vydává pach velmi podobný krillu, kterým se řada mořských ptáků živí. To je patrně důvod, proč biologové často najdou v…

reklama
Fotogalerie