Články k tématu: Německá armáda

Jak oblafnout Spojence? Německý lehký traktor měl kulomet a dělo!

Aktualizovali jsme 4.2.2020, 21:49, 29.01. 08:39

Po I. světové válce a mírové Versailleské smlouvě mělo poražené Německo, vedle mnoha dalších omezení, zakázáno vyvíjet a vyrábět tanky. Důstojníci Reichswehru však chtěli držet krok s dobou a stejné plány měly i německé zbrojovky. Jak to však udělat, aby na nic nepřišli vítězné mocnosti?

Hitlerova vichřice měla zničit spojenecké letectvo. Přišla však příliš pozdě!

Aktualizovali jsme 24.7.2019, 22:05, 23.07. 09:10

Psal se rok 1944 a nacistický diktátor Adolf Hitler běsnil. Jeho říše byla drcena bombardéry a v klidu se nemohly přemisťovat ani pancéřové jednotky Wehrmachtu a SS. Bylo potřeba nového technického prostředku, který by dokázal ochránit nejen přesunující se jednotky, ale i rychle se přesunout do…

Hitlerovy nejděsivější bestie: jednotka zločinců se neštítila ničeho!

Aktualizovali jsme 25.5.2019, 00:32, 24.05. 10:30

Nacisté dali šanci mnoha šílencům a perverzním vrahům. Jedním z nejhorších byl Oscar Dirlewanger. Toho Heinrich Himmler pověřil vytvořením jednotky, která neměla obdoby. Jméno jejího velitele se stalo synonymem pro bestiálního, ničeho se neštítícího vraha.

reklama

Hudební svět truchlí. Zemřel autor proslulých melodií z filmů o Vinnetouovi

22.04. 15:39

Ve věku 91 let zemřel skladatel filmové hudby Martin Böttcher, sdělila dnes agentuře DPA jeho dcera Betsy Schlüterová. Skladatel zemřel v noci z pátku na sobotu. Böttcher složil hudbu k více než 50 filmům a třem stovkám televizních snímků a seriálů.

Legendární puška z filmu Demolition man existovala. Vyrobili ji v Německu

Aktualizovali jsme 3.4.2019, 10:32, 03.04. 10:30

Mnohý fanoušek filmů si jistě vzpomene na futuristickou zbraň „i občanské války na počátku 21. století“, kterou ve filmu Demolition man používal padouch Simon Phoenix v podání Wesleyho Snipese. Puška nebyla výmysl filmových specialistů a skutečně existovala. I když její ničivá síla byla nižší,…

Německu došli vojáci. Přišli s nevídaným plánem

27.12. 21:53

Německá armáda kvůli nedostatku nových rekrutů uvažuje o tom, že by do svých řad začala přijímat i občany jiných zemí Evropské unie. V rozhovoru, který dnes zveřejnily listy mediální skupiny Funke, to řekl generální inspektor bundeswehru Eberhard Zorn. Podle listu Hamburger Abendblatt ministerstvo…

Hrdinové, nebo blázni? Čtyři sebevražedné zbraně z 2. světové války

14.09. 12:54

Druhá světová válka byla plná extrémů a překročila všechny dosud uznávané normy válčení. Již za 1. světové války se poměrně často stávalo že pokud byl pilot smrtelně zraněn nebo jeho stroj těžce poškozen namířil jej proti nepříteli. Nikdy však nebyly podobné sebevražedné útoky plánované nebo…

Německá armáda nemá lidi, chce verbovat cizince

21.07. 18:34

Berlín - Německá armáda zvažuje možnost přijímání cizinců do svých řad. Ozbrojené síly tak chtějí řešit nedostatek lidí.

Německé ministerstvo obrany investuje do armády miliardy eur

22.04. 22:00

Berlín - Německé ministerstvo obrany chce letos vydat miliardy eur na to, aby se vypořádalo s existujícími nedostatky ve vybavení ozbrojených sil země. Napsal to dnes německý list Handelsblatt s poukazem na obsáhlý seznam nákupů plánovaných ministerstvem.

Německá armáda v rozkladu? Zvažuje se konec v misích NATO

11.02. 14:06

Berlín - Německému námořnictvu kvůli nedostatku náhradních dílů, dlouhému stání v loděnicích nebo byrokracii chybějí lodě. V dnešním vydání deníku Bild am Sonntag na to upozorňuje parlamentní zmocněnec pro armádu Hans-Peter Bartels.

Německo obžalovalo vojáka z příprav útoku

12.12. 19:01

Berlín - Německé státní zastupitelství obžalovalo vojáka Franca A. z příprav útoku na politiky. Terčem měli být státníci, kteří se podle něj příliš angažovali ve prospěch uprchlíků.

Voják podezřelý z plánování útoku byl propuštěn z vazby, vydával se uprchlíka

29.11. 17:14

Berlín - Nejvyšší německý soud pro nedostatek důkazů propustil z vazby vojáka, který se vydával za syrského uprchlíka a byl podezřelý z přípravy bombového útoku.

Kolaps EU je reálnou možností, ukazuje vojenská studie. Jak se může Evropa do roku 2040 změnit?

06.11. 08:39

Berlín – Západní uspořádání by se mohlo do roku 2040 rozpadnout. Uvádí to interní zpráva německého Bundeswehru, ze které cituje server Der Spiegel.

Němečtí poslanci zamířili do Turecka, navštívili tamní vojáky

08.09. 21:54

Ankara - Delegace německých poslanců dnes navštívila leteckou základnu u tureckého města Konya, kde působí desítky německých vojáků.

Kancléřka Merkelová trvá na zvyšování výdajů na obranu

14.08. 17:08

Berlín - Vojenské výdaje ve výši dvou procent HDP a více má zatím jen pět členských zemí NATO - USA, Řecko, Británie, Estonsko a Polsko. Německá kancléřka Angela Merkelová trvá na tom, aby i spolková republika zvyšovala výdaje na obranu.

Němci se přijedou podívat na základnu do Turecka

08.08. 14:34

Berlín – Němečtí poslanci mohou navštívit vojenskou základnu u tureckého města Konya, na níž slouží vojáci z Německa. Turecko s touto cestou souhlasí, informovala dnes německá diplomacie.

Poplach v německém vzdušném prostoru. K jihokorejskému letadlu startovaly dvě stíhačky

16.07. 15:44

Berlín - Dvě německé stíhačky v sobotu přinutily jihokorejské dopravní letadlo přistát ve Stuttgartu, protože s ním dispečeři ztratili spojení. K podobnému incidentu došlo týž den také v Bavorsku.

Německo se stěhuje z turecké základy Incirlik, údery proti IS budou přerušeny

18.06. 17:09

Berlín - Německá armáda začne na počátku července stahovat své vojáky a letadla z turecké letecké základny Incirlik. Přesunou se na základnu Azrak v Jordánsku. Nejnáročnější bude stěhování stíháček Tornado.

Německá vláda schválila stažení vojáků ze základny Incirlik, přesunou se do Jordánska

07.06. 14:22

Berlín - Německá vláda dnes schválila plán stažení jednotek bundeswehru z turecké letecké základny Incirlik. Kolem 260 vojáků se má přesunout do Jordánska. Poslední pokus ministra zahraničí Sigmara Gabriela dohodnout se s Turky, aby umožnili návštěvy německých zákonodárců na zmíněné základně, v…

Německá armáda začíná testovat uniformy pro těhotné

30.05. 09:36

Berlín - Na pokyn německé ministryně obrany Ursuly von der Leyenové začala armáda testovat těhotenské uniformy. Nyní je má na zkoušku třicet dobrovolnic. Doposud platilo, že německé vojačky musí v pokročilém stádiu těhotenství vyměnit uniformu za civilní oblečení.

Merkelová jednala s Erdoganem o základně v Turecku, problémy ale nevyřešili

28.05. 19:10

Berlín - Německo se za dva týdny definitivně rozhodne, zda z turecké letecké základny Inçirlik stáhne své vojáky. O problému ve čtvrtek na okraj summitu NATO v Bruselu jednala německá kancléřka Angela Merkelová s tureckým prezidentem Recepem Tayyipem Erdoganem. Výsledek nulový.

Při kontrolách v německých kasárnách se našlo 41 vzpomínkových předmětů na nacistický wehrmacht

17.05. 15:57

Berlín - Při kontrolách v německých kasárnách se našlo celkem 41 vzpomínkových předmětů na nacistický wehrmacht. Prověrky byly nařízeny v souvislosti s případem pravicových radikálů Franca A. a Maximiliana T.

Němečtí politici kritizují Turecko kvůli sporu o základnu. Škoda, že je nemůžeme vyloučit z NATO, tvrdí

16.05. 11:25

Berlín - Na tureckých základnách Konya a Inçirlik je v současnosti 270 členů německé armády. Nemečtí poslanci je měli dnes navštívit, Ankara jim to ale zakázala. Berlín považuje chování spojence z NATO za nepřijatelné.

Turecko německým poslancům zakázalo navštívit leteckou základnu Incirlik

15.05. 13:23

Berlín/Ankara - Napjaté vztahy mezi Berlínem a Ankarou se promítají i do války s Islámským státem (IS). Turecko zakázalo německým poslancům navštívit jihotureckou leteckou základnu Incirlik, kterou v současné době bundeswehr využívá v rámci boje proti džihádistům.

reklama
Fotogalerie