Články k tématu: nemoc

Odborníci vyvrátili rady našich babiček. To, co nás mělo léčit, ve skutečnosti škodí

23.09. 17:00

Na bolest v krku, rýmu či nachlazení je prý nejlepší horký čas. Ten ostatně může přijít vhod zejména v zimních měsících, někdo si je ale neodpustí celoročně. Šálek teplé voňavé kávy či právě čaje ale v sobě může ukrývat mnohem víc. Jejich pravidelným pitím si můžete zadělávat na pořádné zdravotní…

V Česku řádí tuberkulóza, může skončit smrtí. Třetinu nakažených tvoří cizinci

17.09. 19:38

Praha - Téměř třetina nemocných tuberkulózou léčených v Česku byli loni cizinci, nejvíc z Ukrajiny, Slovenska a Vietnamu. Celkem onemocnělo 505 lidí, cizinců bylo 159. Vyplývá to z přehledu zveřejněného Ústavem zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS). Tuberkulóza, dříve souchotiny, je vysoce…

Cotardův syndrom: Nemoc, kvůli které si nedokážete nahmatat puls

12.09. 08:05

Jsou živí - a přece nejsou. Asi tak by se dali popsat lidé, kteří trpí Cotardovým syndromem neboli syndromem chodící mrtvoly. Syntrom sice sám o sobě není nebezpečný, lidé, kteří si myslí, že jsou mrtví, ale často odmítají přijímat jakoukoliv potravu- a nakonec umírají hladem.

reklama

Lék na rakovinu? Každý z nás ho má doma, jen o něm doteď nikdo nevěděl

Aktualizovali jsme 11.9.2018, 22:30, 07.09. 11:59

Vědci z Velké Británie a Indie jsou na stopě přelomovému objevu. Tvrdí, že ví, jak zničit buňky podporující rakovinu plic. Stačí k tomu věc, kterou má doma každý z nás - čaj.

Lékař přednášel o nebezpečné infekci, sám na ni pak málem zemřel. Měsíce strávil v kómatu

Aktualizovali jsme 9.9.2018, 22:25, 09.09. 19:51

Doktor přednášel studentům na univerzitě o příznacích sepse. Ironií je, že na ni sám skoro zemřel! Zachránil ho vlastní bratr, také lékař, který si všiml příznaky nebezpečné smrtící infekce.

Lékaři stabilizovali muže se západonilskou horečkou. Virus už je v Česku rozšířen

07.09. 17:37

Praha - Muž, který po návratu z Řecku skončil se západonilskou horečkou v Ústřední vojenské nemocnice v Praze, je ve stabilizovaném stavu. ČTK to dnes sdělila mluvčí nemocnice Jitka Zinke. Pacient bude podle ní v nejbližších dnech předán do následné péče.

V Česku se po letech objevila západonilská horečka. Stav pacienta byl kritický

06.09. 18:25

Praha - V Česku se po letech objevila západonilská horečka, kterou přenáší komáři. Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě čeká ještě na druhý potvrzující test, první testování ale nákazu potvrdilo. Muž nakažený v Řecku leží v nemocnici v Praze. ČTK to dnes řekla vedoucí Národní referenční laboratoře…

Tragické důsledky lenosti: Demence, rakovina, cukrovka

05.09. 18:37

Ženeva - Více než čtvrtina světové dospělé populace, tedy zhruba 1,4 miliardy lidí, má nedostatek tělesného pohybu. Tím se tito lidé vystavují zvýšenému riziku kardiovaskulárních onemocnění, cukrovky druhého typu, demence a rakoviny. Upozorňuje na to v své aktuální studii Světová zdravotnická…

Západonilskou horečku hlásí i Chorvatsko, jeden nakažený zemřel

04.09. 09:53

Záhřeb - Západonilská horečka si letos vyžádala první oběť v Chorvatsku, kde bylo během letošního léta diagnostikováno 26 lidí nakažených touto nebezpečnou chorobou. V Srbsku, s nímž Chorvatsko sdílí část hranic, tato nemoc letos připravila o život už 21 osob.

Poslední přání lidí: Po čem umírající touží nejvíce?

Aktualizovali jsme 1.9.2018, 23:08, 01.09. 09:20

Ví, že živí odtud neodejdou. Stejně tak to cítí jejich pacienti. Práce zdravotní sestřičky v nemocnici není jen o píchání injekcí, odebírání krve a stlaní postelí. Kolikrát jsou to právě ony, kdo s pacientem tráví poslední chvíle jeho života. A právě tyto sestry nyní otevřeně promluvily.

Češi se děsí exotických epidemií, nejvíc je ale zabíjí chřipka

01.09. 11:53

Praha - Lidé se bojí epidemií exotických druhů chřipky, více ale podle Státního zdravotního ústavu zabíjí "běžná" chřipka, která přichází každý rok. Za posledních 50 let má na svědomí 75 procent úmrtí na chřipku. Na webu Státního zdravotního ústavu to uvedl Jan Kynčl z tamního oddělení…

Žena si večer myslela, že má chřipku. Když ji ráno uviděl manžel, hned volal sanitku

30.08. 11:33

Grafická designérka Laura Lambertová (26) kvůli nemoci v práci nechyběla jediný den. Pak se jednoho dne dostavila bolest hlavy – a o 12 hodin později už mladá Britka doslova bojovala o život.

Ženu zabilo štěně. Stačí malé kousnutí a může být po vás

Aktualizovali jsme 28.8.2018, 13:25, 28.08. 08:02

Média pravidelně informují o smrtelných útocích psů. Málokdy se ale dočteme, že člověka zabilo malé štěně. I to se ale nedávno stalo. jak je možné, že takto malý tvor dokáže způsobit smrt dospělé osoby?

Migréna versus bolest hlavy. Jaký je mezi nimi rozdíl?

22.08. 11:48

Není výjimkou, že lidé, které bolí hlava, o sobě často tvrdí, že mají migrénu. Ve skutečnosti ale jde ve spoustě případů o chybné zaměňování pojmů. Migréna je totiž mnohem víc než jen pouhá bolest hlavy, je především nepříjemným problémem, který postihuje část populace. A je nesnesitelná.

Evropu zachvátila epidemie spalniček. S nemocí bojují desetitisíce lidí

20.08. 16:48

Kodaň - Během první poloviny letošního roku se v Evropě nakazilo spalničkami přes 41 tisíc dětí a dospělých. 37 případů skončilo úmrtím. Oznámila to dnes Světová zdravotnická organizace (WHO).

Západonilskou horečkou zatím v Česku nikdo neonemocněl

18.08. 13:45

Praha - Západonilskou horečkou podle Státního zdravotního ústavu (SZÚ) letos zatím žádný Čech neonemocněl. Odborníci radí se v rizikových oblastech před komáry chránit, uvedl SZÚ na webu.

Otoky, vyčerpání, vyrážky? Nepodceňujte nenápadné symptomy, možná vám selhává důležitý orgán

Aktualizovali jsme 16.8.2018, 19:16, 16.08. 08:01

Chronická onemocnění ledvin jsou velmi zrádná, protože symptomy nejsou nikterak výrazné. Pacienti mnohdy netuší, že jejich ledviny jsou nemocné.

České zdravotnictví před 100 lety? Víc umíralo na TBC a chřipku, teď nás trápí nemoci srdce

12.08. 20:04

Praha - Zdravotnictví v českých zemích prošlo za uplynulých sto let překotným vývojem. V roce 1918 se nejvíc umíralo na tuberkulózu, chřipku a zápaly plic. V současné době nejvíce Čechů podlehne nemocem srdce, rakovině a mrtvici. Už od roku 1888 bylo v tehdejším Rakousku-Uhersku zdravotní pojištění…

Co si lidé přejí před smrtí? Zdravotníci odhalili poslední slova umírajících

Aktualizovali jsme 10.8.2018, 22:12, 09.08. 11:13

Ví, že živí odtud neodejdou. Stejně tak to cítí jejich pacienti. Práce zdravotní sestřičky v nemocnici není jen o píchání injekcí, odebírání krve a stlaní postelí. Kolikrát jsou to právě ony, kdo s pacientem tráví poslední chvíle jeho života. A právě tyto sestry nyní otevřeně promluvily.

V Česku se objevila vzácná tasemnice. Chová se jako nádor

10.08. 16:13

Opava - Na infekčním oddělení Slezské nemocnice v Opavě momentálně leží čtyři pacienti, kteří jsou nakaženi vzácnou liščí tasemnicí. Parazit je velmi nebezpečný, může poškodit vnitřní orgány.

Pesticidy mají na naše tělo obrovský vliv? Zvyšují riziko cukrovky a obezity

06.08. 11:28

Paříž - Studie vypracovaná francouzským Národním ústavem pro agronomický výzkum (INRA) a Národním ústavem pro zdraví a lékařský výzkum (INSERM) ukazují, že hlodavci mužského pohlaví, kteří byli pravidelně krmeni směsí se šesti běžnými pesticidy, a to v množství považovaném za bezrizikové, značně…

Kapavka, syfilis nebo salmonela. Opravdu se na veřejných WC můžete něčím nakazit?

05.08. 17:20

Použití veřejných toalet patří mezi noční můry mnohých z nás. Většina lidí si totiž představuje vlhké zatuchlé kabinky se špinavou podlahou a studeným záchodovým prkýnkem. Nabízí se otázka – nemůžeme při návštěvě toalety chytit nějakou nemoc? Lékařka vysvětluje, jak to vlastně je.

V Česku poprvé léčili žlutou zimnici. Pacientka se nakazila v Brazílii

02.08. 16:31

Prostějov - Žena ze Šumperska se na začátku léta nakazila v Brazílii žlutou zimnicí, která je typická pro tropické oblasti Afriky a Jižní Ameriky, kde u řady pacientů končí smrtí..V Nemocnici Prostějov žena absolvovala symptomatickou léčbu na lůžkovém oddělení.

Zákeřná choroba? Zpočátku může encefalitida vypadat jako běžná letní viróza

01.08. 08:05

Praha - Loni bylo v Česku registrováno 687 případů klíšťové encefalitidy, letos 139 za první pololetí. Více nakažených ale lékaři zaznamenávají v druhé polovině léta a na podzim. Nemoc mívá zpočátku stejné příznaky jako běžná viróza, nakonec ale může vyústit k zánětu mozku či mozkových blan. Virus…

reklama
Fotogalerie