Články k tématu: Papež František

Papež František prodal luxusní Lamborghini za 18 miliónů

13.05. 08:35

Vatikán - Za 715.000 eur (18,2 milionu Kč) byl v sobotu vydražen unikátní bílý model vozu Lamborghini Huracán, který od italské automobilky dostal loni papež František. Informovala o tom dnes agentura AFP s tím, že výtěžek z dražby půjde na charitativní účely.

Duka poděkoval papeži, chce dokončit některé projekty

10.05. 16:10

Praha - Kardinál Dominik Duka poděkoval papeži Františkovi za jeho rozhodnutí týkající se jeho dalšího působení ve funkci pražského arcibiskupa. Podle svých slov nyní může dokončit některé projekty. ČTK to dnes řekl mluvčí pražského arcibiskupství Stanislav Zeman. Arcibiskupství ve středu…

Dominik Duka bude dál pražským arcibiskupem, požádal jej o to papež František

09.05. 17:19

Praha - Papež František vyzval pražského arcibiskupa kardinála Dominika Duku, aby pokračoval ve své funkci, dokud nebude stanoveno jinak.

reklama

Velká čest! Kardinál Duka zastoupí papeže na oslavách poznaňské diecéze

03.05. 13:22

Praha - Papež František jmenoval kardinála Dominika Duku svým zvláštním legátem na oslavy 1050. výročí prvního biskupského stolce na polském území. Budou se konat v Poznani 22. až 24. června, uvedlo dnes na svém webu pražské arcibiskupství. Legát je vyslancem a reprezentantem papeže, který ho…

Papež František přijal oběti sexuálního zneužívání. Vatikán ale neprozradil, o čem se bavili

28.04. 20:18

Vatikán - Papež František pokračuje ve Vatikánu v setkáních se třemi oběťmi sexuálního a psychického zneužívání vlivným knězem v Chile. Podle Vatikánu chce papež obětem o víkendu věnovat tolik času, kolik bude potřeba, aby mu sdělily, co se jim stalo. Na žádost papeže však Vatikán neposkytne…

Poselství Urbi et orbi: Papež František žádá konec vyvražďování v Sýrii

01.04. 13:45

Vatikán - Papež František dnes před tradičním požehnáním Městu a světu (Urbi et orbi) pronesl mírové velikonoční poselství. Přeje si konec "probíhajícího vyvražďování" v Sýrii či "ovoce moudrosti" pro osoby odpovědné za řešení diplomatické krize kolem KLDR.

Křesťané si na Velký pátek připomínají ukřižování Krista, nesmí se prát prádlo ani půjčovat věci

30.03. 10:39

Vatikán - Křesťané si dnes připomínají ukřižování Ježíše Krista. Ve svatopetrské bazilice se bude v podvečer konat tradiční obřad - na Velký pátek se neslaví eucharistie, při obřadu se nehraje na varhany a při liturgickém průvodu se nezpívá.

Papež František zahájil ve Vatikánu velikonoční svatý týden

25.03. 13:40

Vatikán - Papež František dnes mší pod širým nebem na Svatopetrském náměstí ve Vatikánu zahájil předvelikonoční svatý týden.

Papež František obnovil komisi zaměřenou proti zneužívání dětí

17.02. 17:08

Vatikán - Katolickou církev stále pronásledují pedofilní skandály. Papež František proto obnovil činnost komise zaměřené proti zneužívání nezletilých, jejíž tříletý mandát vypršel loni v prosinci. Bude ji opět řídit bostonský kardinál Sean O'Malley.

Komentář: Čím se provinil kardinál Duka? Okamurou i Zemanem

Aktualizovali jsme 16.2.2018, 17:50, 16.02. 06:59

KOMENTÁŘ MIROSLAVA HORKÉHO – V českých křesťanských vodách nastal rozkol. Část věřících totiž kritizuje postoje a některé aktivity pražského arcibiskupa a kardinála Dominika Duky. Duka se měl provinit nadměrně dobrými vztahy s prezidentem Milošem Zemanem nebo dopisem adresovaným radikální SPD Tomio…

Zeman se zastal Duky, papeži navrhne prodloužení jeho mandátu

15.02. 22:05

Praha - Prezident Miloš Zeman považuje kardinálu Dominika Duku za výraznou osobnost a vlastence. Obrátí se na papeže Františka s žádostí, aby prodloužil mandát Dukovi. Zeman to dnes řekl v rozhovoru v TV Barrandov.

Část katolíků napsala dopis papeži. Nechtějí už Duku za kardinála

12.02. 16:51

Praha - Skupina českých katolíků napsala dopis papeži Františkovi, aby neprodlužoval mandát kardinálu Dominiku Dukovi. Pražský arcibiskup sklízí kritiku zejména od mladších věřících za některé své názory či za podle nich příliš velký příklon k některým politickým představitelům.

Papež Fratnišek ve Vatikánu přijal k audienci Erdogana, v nedalekém parku se demonstrovalo

05.02. 15:42

Vatikán - Papež František dnes ve přijal prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana, který je první hlavou Turecka na oficiální návštěvě Vatikánu od roku 1959. Demonstranti se sešli v parku nedalo hranice Vatikánu. Nesli transparenty s nápisem "Ruce pryč od Kurdistánu" a křičeli "Erdogan je vrah.

Papež varoval svět před "fake news" příběhem z Bible

24.01. 22:16

Vatikán - Papež František dnes varoval před pokušením takzvaných "fake news", tedy falešných zpráv a dezinformací. Zmínil v této souvislosti biblický příběh o hadovi, který lživými argumenty zlákal Evu v ráji, aby ochutnala zakázané ovoce.

Papež František lituje obhajoby biskupa, který kryl zneužívání

22.01. 20:38

Vatikán - Papež František se omluvil za volbu slov, kterými se ve čtvrtek zastal chilského biskupa Juana Barrose, jenž údajně kryl zneužívání nezletilých kněžími.

Papež František ukončil návštěvu Chile a Peru, varoval před korupcí

21.01. 21:35

Lima - Papež František dnes ukončil svoji cestu po Chile a Peru varováním, že Latinská Amerika je v hluboké krizi z korupce. Zmínil se v této souvislosti o brazilské společnosti Odebrecht, což u papeže není obvyklé, aby jmenoval určitou firmu.

Sever Chile postihlo zemětřesení o síle 6,3 stupně

21.01. 09:49

Santiago de Chile - Sever Chile zasáhlo v noci na dnešek zemětřesení o síle 6,3 stupně. Otřesy byly podle agentury EFE cítit i na jihu Peru až ve městě Arequipa.

Papež František navštívil oblast Peru, kterou zdevastovaly lijáky

20.01. 20:23

Trujillo - Papež František navštívil v Peru oblast, kterou loni zdevastovaly silné lijáky. Neštěstí bylo způsobeno klimatickým jevem zvaným Niño Coster, který na pobřeží Jižní Ameriky způsobuje silné deště. Vědci varují, že kvůli změnám klimatu budou tyto jevy častější a intenzivnější.

Na papeže se v Chile svalila kritika. Zastal se biskupa, který zneužíval mladistvé

19.01. 16:11

Santiago de Chile - Sexuální skandál z roku 2011 podkopal vážnost církve v Chile a papežova návštěva měla situaci zlepšit. Pontifik se však zastal biskupa Juana Barrose, což vyvolalo vlnu nevole.

Papež vyzval v Chile k otevřenosti vůči migrantům

18.01. 21:16

Santiago de Chile - Papež František dnes na závěr návštěvy Chile zavítal do severochilského města Iquique, kde sloužil třetí mši v této zemi. Přitom vyzval k otevřenosti vůči migrantům

Svatba v letadle. Letušku a stevarda oddal papež František

18.01. 16:40

Santiago de Chile - Papež František dnes cestou na sever Chile oddal v letadle letušku a stevarda, kteří ho od začátku týdne doprovázejí při jeho cestě v této jihoamerické zemi.

Papež František odsloužil mši na jihu Chile, vyzval k jednotě a zmínil oběti diktatury

17.01. 20:24

Santiago de Chile - Papež František dnes navštívil jih Chile, kde žije početná domorodá menšina Araukánců. Při mši, kterou tam odsloužil na vojenském letišti Maquehue u města Temuco, vyzval všechny obyvatele regionu k jednotě. Papež podle programu ve městě poobědvá s několika Araukánci a poté se…

Papež se v Chile zastal domorodců a odsoudil zneužívání dětí

16.01. 15:37

Santiago de Chile - Papež František dnes na návštěvě Chile vyjádřil bolest a hanbu nad sexuálním zneužíváním dětí, kterého se dopustili místní církevní představitelé. Podle papeže je také potřeba naslouchat domorodcům, na které se často zapomíná.

Tělo kardinála Berana může do Česka, povolil to papež František

03.01. 16:47

Vatikán/Praha - Vatikán povolil převoz ostatků kardinála Josefa Berana do České republiky. Papež František tak učinil v souladu s poslední vůlí zesnulého kněze, který zemřel v roce 1969 ve vatikánském vyhnanství. Převoz by se mohl uskutečnit v dubnu. Nyní je tělo pohřbeno v chrámu svatého Petra ve…

reklama
Fotogalerie