Články k tématu: pardubice

V rychlíku RegioJet jeli kašlající Italové, vlak byl v Pardubicích zastaven

Aktualizovali jsme 13.3.2020, 13:22, 13.03. 09:29

Na pardubickém nádraží byl dnes ráno zastaven rychlík RegioJet jedoucí z Ostravy. Cestující si stěžoval na čtyři Italy, kteří jeli v kupé a kašlali. ČTK to řekla ředitelka protiepidemického odboru Krajské hygienické stanice v Pardubicích Olga Hégrová.

Sebevrah v Pardubicích? Muž před divadlem se podle policie asi zapálil sám

Aktualizovali jsme 5.11.2019, 22:00, 05.11. 12:45

Muž, který v pondělí v Pardubicích utrpěl popáleniny na 60 procentech těla, si zranění zřejmě skutečně způsobil sám. Policie zatím nezjistila, že by se na jeho zapálení podílel někdo další, řekla ČTK policejní mluvčí Dita Holečková. Bližší podrobnosti odmítla sdělit.

Výbuch ve firmě Explosia: Jeden ze zraněných v nemocnici zemřel

Aktualizovali jsme 3.11.2019, 10:36, 03.11. 10:00

Jeden ze zaměstnanců zraněných při pátečním výbuchu v pardubické Explosii v sobotu zemřel v pražské vinohradské nemocnici. ČTK to dnes řekl mluvčí Explosie Martin Vencl. Při výbuchu byli zraněni čtyři lidé, tři skončili na popáleninovém centru vinohradské nemocnice v Praze. Čtvrtý vážně zraněný byl…

reklama

Výbuch v Explosii: Tři ze čtyř zraněných zůstávají v kritickém stavu

02.11. 10:14

Tři zranění při pátečním výbuchu v pardubické Explosii, kteří skončili na popáleninovém centru vinohradské nemocnice v Praze, jsou stále v kritickém stavu. Čtvrtý vážně zraněný byl v pátek večer převezen z Fakultní nemocnice Hradec Králové na popáleninové centrum Fakultní nemocnice v Brně. ČTK to…

Výbuch v pardubické Explosií: Čtyři lidé vážně zranění

01.11. 09:55

Výbuch v pardubické továrně Explosia ráno vážně popálil čtyři lidi. Záchranáři je převážejí do popáleninového centra v Praze, uvedl mluvčí záchranky. Podle předběžných informací výbuch nastal v mísírně střelného prachu.

Zemětřesení v Pardubické nemocnici: Ředitelka končí, ministerstvo pošle kontrolu

14.10. 17:07

Ředitelka pardubické nemocnice Štěpánka Fraňková končí, kvůli případu poškození zdraví novorozence ji k dnešku odvolalo představenstvo. O odvolání informoval na facebooku hejtman Martin Netolický (ČSSD). Další opatření budou následovat tak, aby se situace urychleně vrátila do standardní situace,…

Další pochybení lékařů v Pardubické nemocnici? Případ si převezme policie

09.10. 15:00

Policie se začne zabývat případem možného zanedbání péče v Pardubické nemocnici. Děvčátko narozené v červnu zřejmě nedostalo včas antibiotika a ponese si trvalé následky. Policie zatím zjišťuje všechny okolnosti, protože rodina dítěte se na ni sama neobrátila.

Vražda školáka (†7) v Pardubicích: Policie obvinila otce, hrozí mu výjimečný trest či doživotí

14.05. 20:47

V případu sedmiletého chlapce, který v noci z neděle na pondělí zemřel násilnou smrtí, padlo obvinění! Policie sice na případ uvalila informační embargo, Na veřejnost ale prosákla informace, že otec školáka už byl obviněn z vraždy!

Vražda sedmiletého chlapce v Pardubicích: Kvůli smrti prvňáčka byl zatčen jeho otec

13.05. 11:26

Pardubičtí kriminalisté vyšetřují násilnou smrt dítěte. Dítě mladší deseti let zahynulo v noci na dnešek v Pardubicích. Zadrželi čtyřicetiletého muže a jeho účast na úmrtí prověřují, řekla ČTK mluvčí krajské policie Markéta Janovská.

Ve věznici v Pardubicích hořelo, sedm lidí bylo zraněno

10.04. 12:21

Ve věznici v Pardubicích dnes dopoledne hořelo. Zraněno bylo sedm mužů, kteří se nadýchali zplodin, jeden z nich je vážně popálený, uvedli zdravotníci na facebooku. Požár vypukl kolem půl deváté na jedné z cel. Při příjezdu hasičů už byl požár téměř uhašený. Hasiči evakuovali další lidi od místa…

V Pardubicích se srazil autobus, záchranáři aktivovali traumaplán

22.03. 20:51

V Dražkovicích, místní části Pardubic, se dnes večer srazily autobus a auto. Autobus skončil v poli. Záchranáři ošetřili 13 lidí, z toho pět bylo středně těžce zraněno. Silnice bude nejspíš několik hodin zavřená. ČTK to řekla mluvčí policie Eva Maturová. "Dechová zkouška u řidičů byla negativní,"…

V Pardubicích začalo povolební jednání o koalici

07.10. 00:06

Jednání o koalici v Pardubicích začala ještě před sečtením všech hlasů. Pozdě večer se sešli zástupci hnutí ANO a pak členové ČSSD, ODS, Koalice pro Pardubice a Sdružení pro Pardubice, zjistila ČTK. Podle předběžných výsledků hnutí ANO získá kolem 27 procent hlasů, druhá bude ODS a třetí Piráti.

Poplach v Pardubicích: Kvůli ohlášení bombě muselo 200 cestujících opustit rychlík

06.08. 09:49

Pardubice - 200 pasažérů rychlíku Leo Expressu z Prahy do Košic muselo v neděli večer v Pardubicích opustit soupravu, anonym nahlásil bombu.

Na Pardubicku hořel les, zasahovalo 14 jednotek hasičů

06.05. 22:17

Semín (Pardubicko) - Dvě jednotky profesionálních a 12 jednotek dobrovolných hasičů likvidovalo od dnešního rána požár lesa u Semína na Pardubicku. Byl nahlášen před 07:00, pod kontrolu se jej podařilo dostat v 11:15. Hořela hrabanka pokrývající zem, oheň se šířil kořeny, uvedla mluvčí krajských…

Pardubické letiště projde rekonstrukcí, vznikne nová pojezdová dráha

26.04. 18:40

Pardubice - Společnost East Bohemian Airport (EBA), která v Pardubicích provozuje civilní letiště, uvažuje o stavbě pojezdové dráhy pro malá letadla. S investicí odhadem za 12 milionů korun město Pardubice jako většinový akcionář firmy předběžně souhlasí.

Do babyboxu v Pardubicích někdo odložil novorozeného chlapce

22.04. 21:01

Pardubice - Do babyboxu v areálu nemocnice v Pardubicích dnes pozdě odpoledne neznámá žena odložila novorozeného chlapce. ČTK to sdělil zakladatel sítě babyboxů Ludvík Hess.

Nejvyšší soud přezkoumá trest za útok v pardubickém krejčovství

02.08. 09:40

Brno - Kauzu Tomáše Labutě, který si má odpykat 15 let ve vězení za pokus o vraždu ženy v pardubickém krejčovství, míří k Nejvyššímu soudu (NS). Podané dovolání nemá odkladný účinek ani přímý vliv na výkon trestu.

Nehoda v Pardubicích: Dodávka se srazila s trolejbusem, pět lidí bylo zraněno

15.07. 17:11

Pardubice - Řidič dodávky Renault Trafic dnes ráno kolem 05:00 narazil do trolejbusu, který zastavil na zastávce před pardubickou chemičkou Synthesia. Zranění utrpělo pět lidí.

Zdravotníci v babyboxu v Pardubicích našli novorozenou holčičku

10.12. 10:19

Pardibuce - V babyboxu, který je umístěn v areálu nemocnice v Pardubicích, našli krátce po půlnoci na dnešek novorozenou holčičku. Byla zabalená v mikině a starém ženském oblečení.

Pardubický kandidát za ANO nechá odstranit nelegální billboard

25.09. 14:29

Pardubice - Kandidát hnutí ANO pro volby do Senátu na Pardubicku Jaroslav Menšík nechá odstranit velkoformátový předvolební billboard, který na Masarykovo náměstí v Pardubicích umístila reklamní agentura Cinema Time bez stavebního povolení.

Hotel v Pardubicích byl evakován kvůli pořáru, oheň možná někdo založil úmyslně

18.09. 19:50

Pardubice - Dnes ráno bylo kvůli požáru evakuováno několik desítek lidí z ubytovacího zařízení v Pardubicích. Oheň mohl být založen záměrně, nevylučuje policie.

Poprask na závodišti v Pardubicích: Z areálu utekli čtyři koně, hřebec pronásledoval klisny do města

04.09. 18:38

Pardubice - Ke kurióznímu problému došlo dnes na pardubickém závodišti, kde se konala mezinárodní chovatelská výstava. Z areálu utekli čtyři koně, hřebec pronásledoval tři klisny.

Opilec se zamiloval do operátorky na tísňové lince. Jak to dopadlo?

04.04. 01:38

Pardubice - S opilci je to někdy hodně těžké. Přesvědčila se o tom i operátorka tísňové linky v Pardubicích, které zavolal rozjařený mladík a chtěl, aby mu řekla, kde je nejbližší bankomat. Jak uslyšíte, chtělo to opravdu velkou trpělivost, ale i ta byla nakonec k ničemu. Mladík skončil na záchytce…

Za měsíc město vydělalo to, co normálně za rok. Stačilo jen vypovědět smlouvu

20.03. 10:05

Pardubice - Současný starosta Pardubic upozornil TV Nova na další nevýhodnou smlouvu na pronájem parkovacích ploch. Poté, co původní nájemce zemřel a parkovací areál začali provozovat jeho dědicové, jim nové vedení města smlouvu vypovědělo a poplatky za parkování začalo vybírat samo.

reklama
Fotogalerie