Články k tématu: Pašeráctví

Gang převaděčů zajišťoval přechod migrantů. Zatčení proběhlo v Česku i Řecku

27.05. 15:43

Atény - V Řecku, ale také na území ČR a Francie proběhl zátah proti převaděčům, kteří se specializovali na migranty a poskytovali jim falešné doklady.

Celkem 17 osob bylo zatčeno poté, co do Evropy propašovali stovky migrantů

26.05. 16:08

Palermo - Na Sicílii bylo zadrženo 17 osob, policie je podezřívá z pašování uprchlíků do Evropy. Mezi zatčenýmu jsou občané Senegalu, Gambie a Pobřeží slonoviny. Za převoz jednoho člověka požadovali v přepočtu 27 tisíc korun.

Šéf Europolu promluvil: Pašeráci lidí si v loňském roce přišli na obrovskou sumu peněz

04.05. 17:07

Milán - Šéf Europolu Rob Wainwright prozradil, kolik si v loňském roce vydělaly gangy pašováním migrantů. Do Evropy loni dorazilo přes milion uprchlíků, a to zejména ze Sýrie a Libye. Letos již přišlo dalších více než 184 tisíc osob.

reklama

Ploty a barikády uprchlíky nezastaví. Pašeráci přišli na nový způsob

21.04. 15:44

Londýn/Atény - Uprchlíci mají další unikátní způsob, jak se dostat do jakékoliv evropské země. Pašeráci jim nově nabízí exkluzivní "cestovní balíčky", pomocí nichž se dokážu dostat kamkoliv si zamanou. Stačí jen, aby měli peníze.

Kvůli dohodě EU s Řeckem se uprchlíci přidávají k pašerákům

19.04. 12:49

Atény - Kontroverzní dohoda Řecka s Evropskou unií i nadále vyvolává otázky ohledně její efektivity a adekvátnosti. Server Middle East Eye nyní varuje, že dohoda uprchlíky vede k připojení se k pašerákům.

reklama
Fotogalerie
google-site-verification: google572aa3d56eb08979.html