Články k tématu: pasy

Ironie brexitu. Kde se budou vyrábět nové britské pasy?

23.02. 10:15

Občané Spojeného království začnou dostávat nové pasy po odchodu Británie z Evropské unie už od března. V pátek to oznámilo britské ministerstvo vnitra. Už se ale nezmínilo, že se tyto pasy budou vyrábět v Polsku.

Uprchlíci zkouší nový trik! Falešné pasy na letištích

30.07. 18:53

Řecká policie zadržela na letištích na ostrovech Santorini a Kós 13 migrantů, kteří se s falešnými cestovními doklady chtěli dostat do Itálie a střední Evropy. S odvoláním na řeckou policii o tom dnes informovala agentura DPA.

V Británii už se vydávají pasy bez EU na obálce. Nechutné, reagují někteří lidé

06.04. 11:22

Navzdory nejasnostem, které panují kolem plánovaného odchodu Británie z Evropské unie, začaly úřady ve Spojeném království už vydávat cestovní pasy, které nemají na obálce slova "Evropská unie". Informovala o tom dnes zpravodajská stanice BBC. Vínovou barvu, jakou mají cestovní dokumenty jiných…

reklama

Abramovič má naše občanství, říká izraelský velvyslanec v Rusku

01.06. 18:58

Moskva/Jeruzalém - Ruský oligarcha Roman Abramovič získal izraelské občanství a izraelský pas. Potvrdil to dnes izraelský velvyslanec v Moskvě Gary Koren, na jehož úřad se Abramovič, který má židovské kořeny, se žádostí o imigraci do Izraele obrátil.

Britské pasy bude po brexitu tisknout nebritská firma? spor o zakázku pokračuje

03.04. 08:14

Londýn - Britská společnost De La Rue napadne rozhodnutí vlády premiérky Theresy Mayové nechat po odchodu z Evropské unie tisknout nové pasy francouzsko-nizozemskou společnost Gemalto. Fakt, že britské pasy bude tisknout nebritská firma, kritizovala řada zastánců brexitu.

Irsko letos vydalo rekordní počet pasů, může za to hlavně brexit

31.12. 10:08

Dublin - Irsko letos vydalo rekordní počet 779.000 cestovních pasů. S odvoláním na údaje místní vlády o tom informoval list The Guardian.

Designér zpackal tchajwanské pasy. Místo národní hrdosti se na nich objevilo americké letiště

27.12. 16:50

Tchaj-pej - Tchajwanské úřady kvůli geografické chybě stáhnou z oběhu 285 pasů, v nichž byly omylem natištěny obrázky mezinárodního Dullesova letiště u Washingtonu. Správně na nich mělo být tchajwanského letiště ve městě Tchao-jüan.

Víte, kolik zaplatíte za vyřízení pasu a občanky?

27.09. 08:56

Praha - Poplatky spojené s vydáváním potřebných osobních dokladů jsou nedílnou součástí našich cest na úřady. Víte, jak se pohybuje cena za cestovní pas, občanský průkaz nebo výpis z rejstříku trestů? Podívejte se na stručný přehled poplatků. Vyvarujete se pak situace, kdy v peněžence nemáte ani…

Brazílie je v krizi: Úřady přestaly vydávat pasy, nemají peníze

30.06. 16:08

Brasília - Brazílie se v posledních letech potýká s hlubokou ekonomickou krizí. Situace je už tak vážná, že úřady kvůli nedostatku peněz dočasně pozastavily vydávání pasů. Země se navíc potýká s politickým skandálem kolem prezidenta Michela Temera.

Čeští policisté mohou nově kontrolovat otisky prstů v dokladech a povoleních k pobytu

27.03. 13:47

Praha - Čeští policisté mohou pomocí nových zařízení kontrolovat otisky prstů v cestovních dokladech a povoleních k pobytu, a to i v terénu. Vybudování projektu Národní kontrolní autority (NKA) vyšlo přibližně na 46 milionů korun a z 80 procent byl financováno z norských fondů.

Lákají vás exotické dovolené? Pozor na to, jaká razítka máte v pase

03.06. 08:13

Praha - Období letních dovolených pomalu startuje a zatímco někteří už mají destinaci vybranou, jiní stále ještě váhají. Pokud vás láká exotická dovolená v severní Africe nebo na Blízkém východě, musíte si dávat pozor, jaká razítka už máte v cestovním pase.

Ruský gang padělal v Česku pasy a prodával je uprchlíkům

31.05. 14:48

Praha - Policisté rozbili ruskojazyčný gang, který v Česku vydával padělané doklady. Pasy, občanky i řidičáky vyráběli cizinci v Litvě a následně prodávali v dalších zemích Evropy. Kupci byli hlavně migranti z třetích zemí. Kriminalisté obvinili 10 podezřelých.

Zfalšování českých dokladů: Na Krétě zadrženi dva Syřané, chtěli s nimi odjet do Švýcarska

Aktualizovali jsme 5.5.2016, 13:22, 05.05. 10:04

Atény - Na Krétě byli zadržena dva Syřané. Podle úřadů u sebe měli falešné české doklady, s nimiž chtěli odcestovat do Švýcarska.

reklama
Fotogalerie