Články k tématu: Pivo

Jako doma? Skandál v Irsku: Trumpovi synové nemají na pivo

07.06. 11:49

Podobně velký zájem jako americký prezident Donald Trump vzbudili během návštěvy Irska jeho synové Donald junior a Eric. Oba potomci nejhlídanějšího politika světa se vypravili do místní restaurace a překvapené hosty lokálu pozvali na pintu piva či sklenku whiskey. Na odchodu majitelce řekli, že…

Rána pivařům! Sáhnou si do peněženek! A to pořádně!

27.05. 16:28

Pivo se v budoucnu stejně jako čokoláda, káva a víno může stát obětí klimatických změn, které povedou až ke dvojnásobnému zvýšení jeho průměrné ceny. Uvádí to mezinárodní skupina vědců v magazínu Nature Plants. Viníkem budoucího zdražování má podle vědců být ječmen strádající vlivem vysokých teplot…

reklama

Kvasnice, zmrzlina, bílá čokoláda: Nevěřte mýtům o nezdravých potravinách

25.02. 15:40

Lidé mají tendenci dělit potraviny na prospěšné a škodlivé. A zatímco ty první bychom měli konzumovat denně, ty druhé bychom podle mnohých názorů měli úplně vyloučit z jídelníčku. Jenže takhle snadné to ve skutečnosti není.

Půllitr piva za 70 korun? V Česku možná brzy realita

Aktualizovali jsme 9.2.2019, 21:23, 09.02. 12:50

Průměrná cena za zlatavý mok se v restauracích pohybuje kolem 25 až 40 korun. Vliv na to má nejen značka, ale i lokalita. Jinou cenu za pivo zaplatíte v centru Prahy a jinou na moravské vesnici. Podle vědců si ale možná brzy všichni pořádně připlatíme.

Nejlepší pivo plzeňského typu? Svijanská desítka

26.01. 06:23

Jako nejlepší pivo plzeňského typu (Best Pilsner) byla v lednu ve světové profesionální degustační soutěži World Beer Idol 2019 vyhlášena Svijanská Desítka. Spolu se Svijanským Mázem 11 % se dělila také o nejlepší udělené umístění v kategorii českého piva plzeňského typu (Bohemian Pilsner).

Zlevní točené pivo? Změny, které nastanou od roku 2019

14.12. 14:39

Necelé tři týdny zbývají do začátku roku 2019. Na čem v něm možná ušetříme a co pravděpodobně zdraží? Server Globe24.cz se informoval na ministerstvech a vypracoval krátký přehled.

Pivaři, pozor: Označení piv se od prosince změní

01.11. 14:42

Od prosince se budou svrchně kvašená 11° a 12° piva nazývat "plnými" pivy. Nově se zavádí kategorie silných piv, vyplývá z vyhlášky, kterou novelizovalo ministerstvo zemědělství. Nové značení platí od prosince, pivovary však mohou staré etikety používat do prosince 2019. Vyhláška také nově definuje…

Pivaři si musí připlatit, Staropramen ode dneška zdražuje

01.11. 07:50

Pivovary Staropramen, které jsou druhým největším tuzemským výrobcem piva, dneškem zdražují točené pivo o 3,2 procenta. Ceny se zvýší u většiny tankových ležáků a prémiových piv o 0,6 koruny až 1,4 koruny na půllitr, nejprodávanější ležáky pak zdraží zhruba o korunu.

Český pivní trh vzrostl, čepované ale už tolik netáhne

25.10. 13:53

Výstav českých pivovarů pro tuzemský trh se letos do konce srpna zvýšil o dvě procenta, exportní výstav o 16 procent, sdělili dnes zástupci Českého svazu pivovarů a sladoven ČTK. Množství piva vypitého piva v hospodách a restauracích však i nadále klesá, naopak o čtvrtinu vzrostla obliba piva v…

Další obětí klimatických změn bude pivo? Nová studie milovníky zlatého moku nepotěší

16.10. 08:58

Pivo se v budoucnu stejně jako čokoláda, káva a víno může stát obětí klimatických změn, které povedou až ke dvojnásobnému zvýšení jeho průměrné ceny. Uvádí to mezinárodní skupina vědců ve zprávě, kterou dnes otiskl odborný časopis Nature Plants. Viníkem budoucího zdražování má podle vědců být…

Jaká piva jsou momentálně v kurzu? Chutě Čechů se mění

22.09. 19:42

Plzeň - V ČR dále přetrvává trend svrchně kvašených piv typů ALE, IPA a stout. Na 11. ročníku festivalu minipivovarů Slunce ve skle v Plzni tvořily 60 procent nabízených značek, tradiční české ležáky byly zastoupeny výrazně méně. Celkem 65 nejmenších výrobců představilo asi 250 značek piv, řekl…

V sobotu začne vyhlášený německý Oktoberfest

21.09. 12:22

Mnichov - Několik nových atrakcí a především zase o něco dražší pivo přinese letošní Oktoberfest. Tradiční pivní festival, který i letos doprovodí zpřísněná bezpečnostní opatření, se v bavorské metropoli Mnichově uskuteční již po 185. Mezi 22. zářím a 7. říjnem by ho mělo navštívit přes šest…

Češi si za pivo připlatí. Zdržovat budou i další

07.09. 19:36

Náchod/Jihlava/Brno/Liberec - Zdražení svých výrobků chystají kromě Plzeňského Prazdroje také některé další pivovary v Česku. Se zvýšením cen v nejbližších týdnech a měsících počítá humpolecký pivovar Bernard. Zdražovat bude také pivovar v Náchodě či brněnský pivovar Moravia. Jako důvod pivovarníci…

Pivo je pro Čechy to nejhorší, zjistili vědci. Podívejte se proč

Aktualizovali jsme 2.9.2018, 22:03, 01.09. 12:30

Říká se, že pivo v malém množství prospívá. I když ne mozku, tak lidskému tělu zřejmě ano. V případě Čechů je ale problém střídmost, ta se tu podle studií totiž moc nenosí. A nadměrné pití piva nám škodí víc, než si myslíme.

Toto je největší mýtus o pivu, varují vědci. Nevěřte mu

02.09. 17:01

Říká se, že jedno pivo denně zdraví neškodí, spíše je naopak pro tělo prospěšné. Nejnovější studie ale zjistila, že je tomu přesně naopak. A i jedno pivo může být pro člověka a jeho zdraví vážným rizikem.

Kudy se klikatila cesta k ležáku? Dějiny českého piva jsou staré tisíce let

02.09. 07:00

Nedá se zcela říci, že pivo je staré jako lidstvo samo, ale první písemné památky se o něm zmiňují. Čili pivo je staré jako samotná lidská civilizace. Patří k nejstarším známým nápojům, které člověk vyráběl, s dnešním vychlazeným plzeňským však měl tehdejší mok jen málo společného. O tento objev se…

Počet Češek, které navštěvují pivnice, roste. Lákají je nové příchuti piva

26.08. 19:23

Plzeň - Počet Češek, které navštěvují pivnice, roste. Rády zkoušejí nové chutě a vyhovuje jim, že hospody nabízejí stále větší počet čepovaných piv, ciderů i nealkoholických nápojů.

Paradoxní efekt teplého počasí: Vedra škodí pivovarům, odbyt točeného piva klesá

14.08. 07:54

Brno - V horkém počasí častěji sahají Češi spíše po slabších pivech. Zástupkyně největšího jihomoravského pivovaru Starobrno také upozornila, že vedro škodí odbytu točeného piva.

Bude pivo dražší? Úroda i kvalita ječmene je kvůli suchu nižší

07.08. 21:47

Plzeň - Kvůli horku a suchu bude letos výrazně nižší sklizeň i kvalita ječmene v Evropě. Ani tento fakt ale zatím nezvýší ceny piva v České republice. Tvrdí to jeho větší výrobci. Naopak minipivovary předpokládají, že se cena piva zvýší.

Pivo z konopí? Vědci upravili nejoblíbenější český mok, jeho účinek je extra rychlý

Aktualizovali jsme 28.7.2018, 12:51, 28.07. 08:30

Podnikatelé skoro v celé Kanadě lobbují za legalizaci drog, která je v poslední době globálním politickým tématem. Důvodem tohoto kroku není pouze využívání konopí k lékařským účelům, nýbrž i k výrobě alkoholických nápojů. Informoval o tom britský deník The Guardian.

Co dělá s lidským tělem pivo? Podle vědců mnohem lepší věci, než si myslíme

24.07. 15:16

Nenechte se odradit od pití piva. Vědci zjistili, jaké blahodárné účinky má na lidský organismus. Snižuje kupříkladu riziko rakoviny i mrtvice. Přečtěte si, co všechno pivo léčí.

Neobvyklá potopa? Londýn před 200 lety zaplavila ničivá pivní vlna

18.07. 17:26

Dne 16. října roku 1814 došlo v londýnském pivovaru Meux and Company k tragédii, která vyústila v pivní potopu. V ničivé pivní vlně zemřelo osm lidí.

Pivo na Oktoberfestu bude letos opět dražší. Kolik zaplatí návštěvníci za tuplák?

18.06. 11:07

Mnichov - Každoroční zdražování piva patří k méně oblíbeným tradicím festivalu Oktoberfest v Mnichově. Cena nepřetržitě roste už desítky let. Za tuplák letos návštěvník zaplatí od 10,70 do 11,50 eura (275 až 296 korun), loni to bylo v rozmezí 10,60 až 10,95 eura.

reklama
Fotogalerie