Články k tématu: pivovary

Nejlepší pivo plzeňského typu? Svijanská desítka

26.01. 06:23

Jako nejlepší pivo plzeňského typu (Best Pilsner) byla v lednu ve světové profesionální degustační soutěži World Beer Idol 2019 vyhlášena Svijanská Desítka. Spolu se Svijanským Mázem 11 % se dělila také o nejlepší udělené umístění v kategorii českého piva plzeňského typu (Bohemian Pilsner).

Pivaři, pozor: Označení piv se od prosince změní

01.11. 14:42

Od prosince se budou svrchně kvašená 11° a 12° piva nazývat "plnými" pivy. Nově se zavádí kategorie silných piv, vyplývá z vyhlášky, kterou novelizovalo ministerstvo zemědělství. Nové značení platí od prosince, pivovary však mohou staré etikety používat do prosince 2019. Vyhláška také nově definuje…

Český pivní trh vzrostl, čepované ale už tolik netáhne

25.10. 13:53

Výstav českých pivovarů pro tuzemský trh se letos do konce srpna zvýšil o dvě procenta, exportní výstav o 16 procent, sdělili dnes zástupci Českého svazu pivovarů a sladoven ČTK. Množství piva vypitého piva v hospodách a restauracích však i nadále klesá, naopak o čtvrtinu vzrostla obliba piva v…

reklama

Jaká piva jsou momentálně v kurzu? Chutě Čechů se mění

22.09. 19:42

Plzeň - V ČR dále přetrvává trend svrchně kvašených piv typů ALE, IPA a stout. Na 11. ročníku festivalu minipivovarů Slunce ve skle v Plzni tvořily 60 procent nabízených značek, tradiční české ležáky byly zastoupeny výrazně méně. Celkem 65 nejmenších výrobců představilo asi 250 značek piv, řekl…

Paradoxní efekt teplého počasí: Vedra škodí pivovarům, odbyt točeného piva klesá

14.08. 07:54

Brno - V horkém počasí častěji sahají Češi spíše po slabších pivech. Zástupkyně největšího jihomoravského pivovaru Starobrno také upozornila, že vedro škodí odbytu točeného piva.

Bude pivo dražší? Úroda i kvalita ječmene je kvůli suchu nižší

07.08. 21:47

Plzeň - Kvůli horku a suchu bude letos výrazně nižší sklizeň i kvalita ječmene v Evropě. Ani tento fakt ale zatím nezvýší ceny piva v České republice. Tvrdí to jeho větší výrobci. Naopak minipivovary předpokládají, že se cena piva zvýší.

Češi si loni kupili méně Budvaru, v cizině se po něm jen zaprášilo

24.05. 09:52

České Budějovice - Budějovický Budvar loni prodal 1,547 milionu hektolitrů piva, meziročně klesl výstav o čtyři procenta a to navzdory vyššímu exportu. Pivovar vyvezl rekordní objem piva. Do 76 zemí exportoval více než 990.000 hektolitrů piva, meziročně o 1,5 procenta více. Mluvčí Budvaru Petr…

Zajímá vás jak chutná "renesanční" pivo? Můžete to zjistit

26.04. 18:54

Praha - Pivovarník František Richter, který provozuje například pražský Jihoměstský minipivovar nebo Pivovar u Bulovky, navařil třináctistupňový speciál "1560".

Češi loni vypili méně piva, jeho export naopak vzrostl

17.04. 12:22

Praha - Po pěti letech růstu loni výstav českých pivovarů meziročně klesl. Snížil se o 0,7 procenta na 20,32 milionu hektolitrů kvůli poklesu výroby pro domácí trh. Prodeje v Česku se snížily o 2,1 procenta na 16,04 milionu hektolitrů. Česká spotřeba piva loni klesla o pět litrů na osobu, činila…

Hospody jsou v krizi? Česka se stává země plechovkového piva, jeho produkce navíc klesá

Aktualizovali jsme 11.1.2018, 22:16, 11.01. 10:57

Praha - Celková produkce pivovarů (takzvaný výstav) pro tuzemský trh se loni za první tři čtvrtletí snížila meziročně o 1,2 procenta. Letos by si Český svaz pivovarů a sladoven přál zmírnění protikuřáckého zákona a aby si lidé více našli cestu do tradičních českých hospod.

Spotřeba piva v Česku letos klesne, vyveze se ho ale víc

07.09. 13:50

Praha - Loni spotřeba piva v Česku stagnovala na 143 litrech na hlavu a letos klesne. Lepší to naopak bude s exportem zlatavého moku do zahraničí. Uvedla to výkonná ředitelka Českého svazu pivovarů a sladoven Martina Ferencová.

Provozovatelé restaurací mají strach. Vyžene špatné počasí kuřáky z hospod?

30.08. 10:56

Praha - Protikuřácký zákon vstoupil v platnost v květnu a vyhnal kuřáky z restaurací na zahrádky. Léto však končí a podnikatelé se děsí chladného počasí. Jisté obavy už vyjadřují i pivovary.

Češi jsou národ pivařů: Dvanáctky se v hospodách pijí nejvíce v Praze a na západu Čech

02.07. 13:17

Praha - Dvanáctistupňová piva jsou nejvíce oblíbená v Praze, na západě Čech a na severní Moravě. Nejmenší je pak jejich obliba na jižní Moravě. Jedenáctistupňové pivo si lidé nejradši dopřejí v restauracích na jižní Moravě, "desítku" pak v západních Čechách.

Čínské pivovary vaří pivo podle receptu starého 5000 let

27.05. 15:28

Peking - Tým archeologů ze Stanfordské univerzity vypracoval studii o primitivním pivovaru objeveném v neolitickém sídle v Číně. Pivovar starý 5000 let je nejstarším důkazem výroby piva z ječmene a prosa v zemi.

Novým šéfem pivovaru Budějovický Budvar se stal Petr Dvořák

24.04. 16:25

Praha/České Budějovice - Nový ředitel státního pivovaru Budějovický Budvar Petr Dvořák se funkce ujme 1. května. Jedenačtyřicetiletý Dvořák byl dříve ředitelem marketingu v Pivovarech Staropramen nebo mezinárodním ředitelem značky Pilsner Urquel. Předchozí dlouholetý šéf Budvaru Jiří Boček skončil…

Japonská skupina Asahi převzala Plzeňský Prazdroj, chce rozvíjet českou pivní kulturu

31.03. 18:19

Plzeň - Japonská skupina Asahi dnes převzala Plzeňský Prazdroj. Největšího výrobce piva v ČR koupila s dalšími čtyřmi evropskými pivovary. Dá za ně téměř 200 miliard korun. Dnešním dnem se uzavřela transakce, v rámci níž společnost Asahi koupila bývalé podniky pivovarnické skupiny SABMiller v…

Budvar loni prodal rekordní množství piva, je na hranici výrobních i logistických kapacit

17.03. 17:12

České Budějovice - Budějovický Budvar loni prodal 1,61 milionu hektolitrů piva, což je nejvíce v historii podniku. Za 11 let zvýšil pivovar výstav o 40 procent. Meziročně výstav vzrostl o 0,8 procenta. ČTK to dnes řekl mluvčí Budvaru Petr Samec. Loňský prodej piva mohl být podle něj ještě vyšší,…

Ministerstvo zemědělství hledá nového šéfa Budvaru

25.01. 16:26

Praha - Ministerstvo zemědělství vypsalo výběrové řízení na nového ředitele Budějovického Budvaru. Nyní pivovar dočasně vede ekonomický ředitel Petr Žáček.

Od zavedení EET přišel pivovar Zubr o dvě desítky restaurací

16.01. 07:37

Přerov - Vedení přerovského Pivovaru Zubr se kvůli zavedení elektronické evidence tržeb (EET) i chystanému zákazu kouření v pohostinstvích obává citelného úbytku odběratelů z řad provozovatelů restaurací.

Ředitel Budvaru Boček skončil, nahradí ho Žáček

02.01. 17:39

Praha - Dlouholetý ředitel českobudějovického národního podniku Budějovický Budvar Jiří Boček oficiálně skončil ke konci roku ve funkci. Do výběru nového šéfa povede podnik ekonomický ředitel Petr Žáček (67). ČTK to dnes sdělil mluvčí Budvaru Petr Samec.

Experti mají jasno: Asahi je pro Plzeňský Prazdroj dobrou zprávou

13.12. 15:03

Praha - Odkup Plzeňského Prazdroje a dalších východoevropských značek SABMilleru japonskou pivovarnickou skupinou Asahi Group Holdings je pro plzeňský pivovar dobrou zprávou.

Japonský pivovar zaplatí za Prazdroj a další značky přes 7,3 miliardy eur

13.12. 09:49

Tokio - Japonský pivovar Asahi Group Holdings se dohodl na převzetí Plzeňského Prazdroje a dalších východoevropských značek, které dohromady za 7,3 miliardy eur (197,3 miliardy Kč) koupí od společnosti SABMiller. Nákup východoevropských značek je pro pivovar Asahi největší akvizicí v jeho dosavadní…

Vesnické hospůdky pocítily dopad EET, pivovary ztratily stovky klientů

11.12. 11:31

Praha - 1. prosince byla spuštěna první fáze elektronické evidence tržeb (EET), která se dotkla restaurací a hotelů. Pivovary už hlásí úbytek klientů. Podle průzkumu Sdružení místních samospráv zaniklo zhruba 700 menších hospod.

Češi práskají ve velkém? Po spuštění EET chodí oznámení o nevydaných účtenkách

Aktualizovali jsme 2.12.2016, 19:42, 02.12. 15:09

Praha/Brno - Při včerejším spuštění elektronické evidence tržeb (EET) zaznamenala Finanční správa také oznámení o nevydání účtenky, takových udání přišlo 159. Pivovary v Jihomoravském kraji zaznamenaly mírný úbytek hospod. Na zjištění důvodů je ještě brzy, nicméně by za tím mohlo stát EET.

reklama
Fotogalerie