Články k tématu: rumunsko

Rumunská vláda chce reformovat justici, plánované změny v zemi vyvolávají obavy

24.08. 07:57

Bukurešť - Rumunský ministr spravedlnosti Tudorel Toader dnes předložil návrh reformy soudního systému, který vyvolal vážné obavy z možného oslabení boje proti korupci v zemi. Zamýšlená reforma zejména omezuje pravomoci protikorupční prokuratury (DNA), která je velmi aktivní při vyšetřování…

Rumunská policie zadržela skupinu 24 syrských a iráckých běženců

21.08. 14:13

Bukurešť - V Rumunsku bylo zadrženo 24 migrantů ze Sýrie a Iráku, kteří chtěli nelegálně překročit hranice do Maďarska, čímž by se dostali do schengenského prostoru.

Rumunsko příjme téměř 2000 migrantů

18.08. 22:11

Bukurešť - Rumunsko chce přijmout 1942 běženců. Mělo by jít o migranty, kteří před konfliktem na Blízkém východě uprchli do Řecka a Itálie.

reklama

Kvůli sexu se studentem rezignoval biskup v Rumunsku

18.08. 17:51

Bukurešť - Pravoslavný biskup Coneliu Barladeanu rezignoval na svou funkci. Jednapadesátiletý Rumun totiž figuruje ve videu, které zachycuje jeho intimní vztah se studentem. Biskup se nyní stane mnichem, uvedla to agentura AP.

Vlak přejel těhotnou ženu a její tři děti poblíž Bukureště

17.08. 19:56

Bukurešť - Vysokorychlostní vlak dnes nedaleko Bukureště usmrtil těhotnou ženu a její tři děti. Policie vyšetřuje, zda žena nechtěla spáchat sebevraždu. Informuje o tom agentura AP.

Zemřel poslední komunistický ministr vnitra Rumunska Postelnicu

13.08. 20:08

Bukurešť - Ve věku 85 let zemřel Tudor Postelnicu, poslední komunistický ministr vnitra v Rumunsku. Působil také jako šéf tajné policie Securitate.

Rumunsko si připomnělo hrůzy romského holocaustu. Vláda se o naši situaci nestará, tvrdí přeživší

02.08. 21:38

Bukurešť - Smrt tisíců Romů za druhé světové války si dnes připomínali lidé v Rumunsku. V Rumunsko žije více než milion Romů. Mnoho z nich je chudých a čelí předsudkům, uvedla agentura AP.

Počasí trápí Chorvatsko i Rumunsko, ošetřeno muselo být asi 30 osob

26.07. 18:12

Bukurešť/Záhřeb – Východ Rumunska zasáhly prudké bouře, téměř třicet lidí muselo být hospitalizováno. Počasí dělá problémy také v Chorvatsku.

Policie v Rumunsku objevila 91 migrantů, skrývali se v kamionu

27.06. 20:25

Bukurešť - Rumunská pohraniční policie při hraniční kontrole objevili v kamionu 91 iráckých a syrských migrantů, včetně 29 dětí. Informovala o tom agentura AP.

Politická krize v Rumunsku: Socialisté podali návrh na vyslovení nedůvěry své vládě

18.06. 19:58

Bukurešť - Rumunská Sociálnědemokratická strana (PSD) dnes podala v parlamentu návrh na vyslovení nedůvěry své vlastní vládě. Premiér Sorin Grindeanu (43) byl nedávno vyzván, aby odstoupil, to však odmítl. Následně ho PSD vyloučila.

Trump poprvé jasně a veřejně přihlásil k pátému článku smlouvy NATO

09.06. 22:19

Washington - Světové tiskové agentury upozorňují na to, že se americký prezident Donald Trump poprvé jasně a veřejně přihlásil k pátému článku Severoatlantické smlouvy, který zaručuje kolektivní sebeobranu. Stalo se tak při setkání s jeho rumunským protějškem Klausem Iohannisem.

Juncket navštívil Rumusnko: Vaše členstvív EU přináší mír a stabilitu, tvrdil v parlamentu

11.05. 21:12

Bukurešť - Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker dnes při projevu v rumunském parlamentu prohlásil, že členství Rumunska v Evropské unii přineslo evropskému kontinentu mír a stabilitu. Jeho slova cituje agentura Reuters.

Atentát v Londýně má pátou oběť. V nemocnici zemřela rumunská turistka

07.04. 11:49

Londýn - Rumunská turistka, která spadla z Westminsterského mostu při londýnském teroristickém útoku z 22. března, podlehla svým zraněním v nemocnici.

Rumunská policie zadržela sedm lidí podezřelých z kopírování karet i v ČR

22.02. 15:15

Praha - Rumunští policisté zadrželi sedm členů organizované skupiny, kterou podezírají z kopírování dat z platebních karet na území Česka, Slovenska, Chorvatska a Slovinska. Na další čtyři podezřelé byl vydán evropský zatykač.

Rumunský ministr spravedlnosti po masových protestech rezignoval, vláda ale pokračuje

09.02. 17:16

Bukurešť - Po masových protestech, které v Rumunsku vyvolal vládní dekret snižující tresty za korupci, dnes rezignoval ministr spravedlnost Florin Iordache. Kabinet u moci zůstává, včera přečkal hlasování o nedůvěře.

Rumunská vláda přežila hlasování o nedůvěře, ve funkci zřejmě skončí pouze jeden z ministrů

08.02. 16:45

Bukurešť - Rumunská vláda nepadla ani po masivních protestech, které trvaly několik dní. Sociálnědemokratický kabinet dnes přestál v parlamentu hlasování o nedůvěře, které vyvolala opozice.

Demonstrace v Rumunsku slábnou, ke krizi se vyjádřil i prezident Iohannis

07.02. 22:06

Bukurešť – Za krizi, ve které se Rumunsko nachází, může vláda sociálních demokratů (PSD). Uvedl to dnes prezident Klaus Iohannis. Demonstrace v zemi stále pokračují, ztratily ale na síle.

V Bukurešti demonstrovaly tisíce lidí proti vládě

06.02. 21:45

Bukurešť - Tisíce lidí dnes v Bukurešti opět demonstrovaly proti rumunské vládě. Jejich počet byl ale výrazně nižší než v neděli, kdy se protivládního protestu jen v hlavním městě zúčastnilo kolem 300.000 osob.

Výhra rumunských demonstrantů? Ministerstvo změnilo názor, změnu zákona nepředloží

06.02. 15:06

Bukurešť - Rumunské ministerstvo spravedlnosti změnilo názor a odvolalo své plány předložit návrh nového trestního zákona. V zemi se již několik dní konají masové protesty. Lidé nejprve požadovali stažení dekretu o korupce, nyní už volají po demisi vlády.

Rumunská vláda po masových protestech zrušila dekret o beztrestnosti korupčníků, lidí se bouří dál

Aktualizovali jsme 5.2.2017, 21:59, 05.02. 16:51

Bukurešť - Rumunská vláda dnes měla mimořádné jednání, na němž zrušila nařízení, kterým chtěla odstranit postih za některé korupční trestné činy a za zneužívání úředního postavení. Stažení dekretu ale demonstranty neuspokojilo a desetitisíce lidí dál v ulicích požadují demisi vlády.

Rumunská vláda stáhne sporný dekret. Nechceme "občanskou válku", přiznává politik

Aktualizovali jsme 4.2.2017, 20:33, 04.02. 16:37

Bukurešť - Proti dekretu rumunské vlády o beztrestnosti některých korupčních činů v posledních dnech protestovaly statisíce lidí, nejinak tomu bylo i dnes. Kabinet se nakonec rozhodl, že kontroverzní nařízení stáhne.

Rumunové vyšli do ulic: Statisíce lidí demonstrovali proti zmírnění trestů pro vězně

04.02. 10:36

Bukurešť - Kolem 200.000 až 250.000 lidí dnes demonstrovalo v rumunské metropoli Bukurešti a v dalších pěti desítkách měst po celé zemi na protest proti rozhodnutí nové vlády omilostnit tisíce vězňů s cílem ulevit přeplněným věznicím. Podle agentury AFP se jen v hlavním městě sešlo na 100.000 osob.

Německá policie zadržela Rumuna. Údajně spolu s islamisty chystal útok

03.02. 15:52

Berlín - Na letišti ve Frankfurtu nad Mohanem byl dnes zadržen Rumun (21), kterého policie podezřívá z případy atentátu a ze spojenectví s radikálními islamisty. Vyšetřovatelé zatím neznají konkrétní cíle, na které měl být teroristický útok zaměřen.

V Bukurešti hořel noční klub, 38 lidí je zraněno

21.01. 11:06

Bukurešť - V bukurešťském nočním klubu Bamboo vypukl v noci na dnešek požár, do nemocnic bylo převzeno 38 zraněných. Hasiči stále hledají případné oběti uvězněné uvnitř diskotéky. Příčina požáru se vyšetřuje.

reklama
Fotogalerie